Torul 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Torul sonuçlarında AK Parti %53,2 ile birinci, MHP %33,4 ile ikinci; fark 19,8 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%43,4) 9,8 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %33,4 (+15,8 puan). 45 mahalle ve köy arasından 31'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Güzeloluk Köyü (%88,0); MHP en güçlü Çamlıca Mahallesi (%81,6). Katılım %84,3 (Türkiye %89,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Torul 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Torul, Gümüşhane, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Torul | Gümüşhane | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 3.940 | %53,2 | %54,7 | %43,4 | +9,8 |
| MHP | 2.474 | %33,4 | %30,0 | %17,6 | +15,8 |
| CHP | 454 | %6,1 | %5,9 | %25,6 | −19,5 |
| Saadet | 243 | %3,3 | %6,9 | %2,8 | +0,5 |
| Bağımsızlar | 118 | %1,6 | %0,1 | %0,2 | +1,4 |
| BBP | 97 | %1,3 | %1,8 | %1,6 | −0,3 |
| DP | 58 | %0,8 | %0,3 | %0,7 | +0,1 |
| Ödp | 21 | %0,3 | %0,1 | %0,1 | +0,2 |
Torul seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 65 | 9.077 | 7.655 | %84,3 | 7.405 | 250 |
Torul mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Aksüt Köyü | AK Parti | %75,4 | %22,5 | %96,6 | 203 |
| Alınyayla Köyü | AK Parti | %42,9 | %42,9 | %70,0 | 20 |
| Altınpınar Köyü | AK Parti | %57,4 | %19,5 | %75,5 | 978 |
| Arılı Köyü | AK Parti | %62,5 | %8,3 | %92,3 | 26 |
| Arpalı Köyü | MHP | %21,0 | %59,7 | %86,5 | 74 |
| Atalar Köyü | AK Parti | %54,4 | %36,7 | %64,4 | 132 |
| Bahçecik Mahallesi | MHP | %31,3 | %55,0 | %95,7 | 93 |
| Bahçelik Köyü | AK Parti | %66,3 | %25,0 | %73,0 | 148 |
| Budak Köyü | AK Parti | %67,9 | %14,4 | %90,7 | 237 |
| Büyükçit Köyü | AK Parti | %49,6 | %26,2 | %90,2 | 164 |
| Cebeli Köyü | AK Parti | %78,9 | %14,0 | %89,1 | 128 |
| Çamlıca Mahallesi | MHP | %16,2 | %81,6 | %90,8 | 152 |
| Dağdibi Köyü | AK Parti | %78,3 | %8,7 | %79,3 | 29 |
| Dedeli Köyü | AK Parti | %60,0 | %24,4 | %82,1 | 56 |
| Demirkapı Köyü | AK Parti | %67,1 | %24,0 | %84,2 | 278 |
| Gülaçar Köyü | MHP | %43,5 | %48,1 | %85,5 | 311 |
| Gümüştuğ Köyü | AK Parti | %51,9 | %3,8 | %71,4 | 119 |
| Günay Köyü | AK Parti | %72,2 | %16,7 | %100,0 | 18 |
| Güvemli Köyü | AK Parti | %71,2 | %14,7 | %97,1 | 172 |
| Güzeloluk Köyü | AK Parti | %88,0 | %2,4 | %90,5 | 95 |
| Harmancık Köyü | MHP | %27,3 | %32,6 | %91,7 | 206 |
| Herek Köyü | AK Parti | %58,5 | %31,7 | %101,1 | 90 |
| Işık Köyü | AK Parti | %73,3 | %20,0 | %54,5 | 55 |
| İlecik Köyü | AK Parti | %63,3 | %33,3 | %96,8 | 31 |
| Kalecik Köyü | MHP | %42,9 | %48,6 | %72,5 | 51 |
| Kaledibi Mahallesi | AK Parti | %53,0 | %39,3 | %85,8 | 745 |
| Kirazlık Köyü | AK Parti | %76,9 | %14,1 | %86,9 | 472 |
| Kocadal Köyü | AK Parti | %59,2 | %37,5 | %96,9 | 162 |
| Kopuz Köyü | AK Parti | %81,8 | %18,2 | %53,5 | 43 |
| Köprübaşı Mahallesi | MHP | %25,9 | %60,4 | %80,8 | 172 |
| Köstere Köyü | AK Parti | %70,1 | %23,8 | %73,5 | 204 |
| Küçükçit Köyü | MHP | %30,0 | %54,0 | %81,2 | 69 |
| Merkez Mahallesi | AK Parti | %47,3 | %41,5 | %79,6 | 755 |
| Musalla Köyü | AK Parti | %65,7 | %26,3 | %72,3 | 137 |
| Soğuksu Mahallesi | MHP | %40,0 | %51,1 | %85,5 | 55 |
| Tokçam Köyü | AK Parti | %72,0 | %18,6 | %89,5 | 133 |
| Tufaniye Mahallesi | MHP | %30,2 | %51,6 | %84,6 | 156 |
| Tuğrulbey Mahallesi | MHP | %42,9 | %45,1 | %85,8 | 1.066 |
| Uğurtaşı Köyü | AK Parti | %49,7 | %36,6 | %96,8 | 154 |
| Yalınkavak Köyü | MHP | %43,5 | %52,8 | %86,5 | 133 |
| Yeşilköy | MHP | %42,4 | %47,1 | %92,6 | 94 |
| Yıldız Köyü | AK Parti | %72,7 | %9,1 | %92,0 | 163 |
| Yurtköy | AK Parti | %56,3 | %22,3 | %89,7 | 116 |
| Yücebelen Köyü | AK Parti | %39,9 | %24,2 | %88,5 | 174 |
| Zigana Köyü | MHP | %32,9 | %63,6 | %83,7 | 208 |
İlgili sonuçlar