Bayındır 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Bayındır sonuçlarında CHP %36,8 ile birinci, AK Parti %34,7 ile ikinci; fark 2,2 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,6) 11,3 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %23,0 (+5,4 puan). 59 mahalle ve köy arasından 26'sında CHP önde. CHP en güçlü Yakapınar Mahallesi (%85,9); AK Parti en güçlü Gaziler Mahallesi (%78,2). Katılım %93,4 (Türkiye %89,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Bayındır 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Bayındır, İzmir, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Bayındır | İzmir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 10.110 | %36,8 | %45,9 | %25,6 | +11,3 |
| AK Parti | 9.514 | %34,7 | %32,3 | %43,4 | −8,7 |
| MHP | 6.318 | %23,0 | %12,7 | %17,6 | +5,4 |
| HDP | 1.041 | %3,8 | %3,8 | %2,0 | +1,8 |
| Saadet | 153 | %0,6 | %0,8 | %2,8 | −2,2 |
| İp | 90 | %0,3 | %0,7 | %0,3 | +0,1 |
| DP | 82 | %0,3 | %0,5 | %0,7 | −0,4 |
| BBP | 47 | %0,2 | %0,7 | %1,6 | −1,4 |
| BTP | 42 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| Millet | 24 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| Ödp | 13 | %0,0 | %0,2 | %0,1 | −0,1 |
| TKP | 12 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
Bayındır seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 130 | 31.206 | 29.139 | %93,4 | 27.446 | 1.693 |
Bayındır mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Alankıyı Mahallesi | AK Parti | %32,4 | %35,2 | %96,1 | 153 |
| Alanköy Mahallesi | AK Parti | %16,5 | %61,4 | %96,6 | 175 |
| Arıkbaşı Mahallesi | CHP | %40,3 | %28,1 | %93,2 | 660 |
| Atatürk Mahallesi | CHP | %43,5 | %34,7 | %93,7 | 461 |
| Balcılar Mahallesi | AK Parti | %21,2 | %48,4 | %95,4 | 240 |
| Bıyıklar Mahallesi | AK Parti | %33,4 | %35,9 | %92,0 | 489 |
| Buruncuk Mahallesi | MHP | %28,3 | %30,3 | %93,2 | 369 |
| Camii Mahallesi | CHP | %37,7 | %37,7 | %91,9 | 516 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %41,8 | %28,1 | %95,9 | 615 |
| Çamlıbel Mahallesi | MHP | %26,0 | %33,3 | %99,5 | 196 |
| Çenikler Mahallesi | AK Parti | %15,5 | %75,5 | %100,9 | 110 |
| Çınar Mahallesi | AK Parti | %29,5 | %41,1 | %96,1 | 127 |
| Çınardibi Mahallesi | MHP | %22,2 | %33,2 | %97,2 | 704 |
| Çırpı Cami Mahallesi | CHP | %33,6 | %30,8 | %94,4 | 746 |
| Çiftçigediği Mahallesi | AK Parti | %39,1 | %44,6 | %92,6 | 203 |
| Demircilik Mahallesi | AK Parti | %35,2 | %36,3 | %91,3 | 436 |
| Dereköy Mahallesi | AK Parti | %18,2 | %49,7 | %92,3 | 220 |
| Dernekli Mahallesi | CHP | %55,8 | %17,1 | %98,6 | 138 |
| Elifli Mahallesi | CHP | %47,7 | %22,4 | %92,8 | 276 |
| Ergenli Mahallesi | AK Parti | %30,2 | %42,4 | %93,8 | 449 |
| Fatih Mahallesi | CHP | %36,6 | %34,4 | %90,0 | 2.579 |
| Fırınlı Mahallesi | CHP | %46,9 | %33,6 | %91,6 | 1.069 |
| Gaziler Mahallesi | AK Parti | %5,5 | %78,2 | %93,4 | 61 |
| Hacı Beşir Mahallesi | CHP | %32,2 | %31,4 | %91,8 | 648 |
| Hacı İbrahim Mahallesi | CHP | %37,0 | %33,9 | %90,7 | 1.241 |
| Hasköy Mahallesi | CHP | %44,2 | %25,7 | %91,4 | 661 |
| Hatay Mahallesi | CHP | %57,3 | %33,2 | %91,5 | 234 |
| Havuzbaşı Mahallesi | HDP | %8,9 | %25,7 | %94,5 | 271 |
| Hisarlık Mahallesi | AK Parti | %31,0 | %52,6 | %94,6 | 299 |
| İbrahimçavuş Mahallesi | CHP | %48,3 | %17,4 | %92,7 | 545 |
| Kabaağaç Mahallesi | AK Parti | %24,4 | %40,0 | %102,2 | 46 |
| Karahalilli Mahallesi | MHP | %28,4 | %26,6 | %94,1 | 358 |
| Karahayıt Mahallesi | AK Parti | %33,3 | %60,0 | %91,2 | 34 |
| Karapınar Mahallesi | CHP | %43,3 | %41,7 | %101,6 | 63 |
| Karaveliler Mahallesi | MHP | %22,6 | %29,6 | %96,4 | 501 |
| Kızılcaağaç Mahallesi | CHP | %38,6 | %32,3 | %98,7 | 238 |
| Kızılcaova Mahallesi | CHP | %34,6 | %29,5 | %96,3 | 767 |
| Kızılkeçili Mahallesi | AK Parti | %4,5 | %69,1 | %93,2 | 468 |
| Kızıloba Mahallesi | AK Parti | %22,1 | %50,0 | %93,9 | 573 |
| Kurt Mahallesi | AK Parti | %32,3 | %33,5 | %92,0 | 665 |
| Lütuflar Mahallesi | AK Parti | %10,0 | %77,1 | %97,3 | 338 |
| Mektep Mahallesi | CHP | %35,5 | %33,8 | %93,8 | 534 |
| Mithatpaşa Mahallesi | CHP | %47,2 | %32,0 | %90,8 | 512 |
| Necati Uza Mahallesi | AK Parti | %40,5 | %45,2 | %99,4 | 643 |
| Orta Mahallesi | AK Parti | %31,0 | %42,9 | %94,7 | 227 |
| Osmanlar Mahallesi | MHP | %7,6 | %19,0 | %99,1 | 224 |
| Pınarlı Mahallesi | MHP | %25,8 | %30,0 | %96,5 | 1.100 |
| Sadıkpaşa Mahallesi | CHP | %42,3 | %36,0 | %89,9 | 2.801 |
| Sarıyurt Mahallesi | AK Parti | %10,0 | %54,5 | %94,7 | 338 |
| Söğütören Mahallesi | AK Parti | %24,9 | %45,6 | %97,7 | 527 |
| Tokatbaşı Mahallesi | CHP | %58,4 | %19,9 | %97,0 | 404 |
| Turan Mahallesi | CHP | %63,8 | %22,2 | %97,3 | 365 |
| Yakacık Mahallesi | CHP | %46,8 | %23,1 | %91,6 | 467 |
| Yakapınar Mahallesi | CHP | %85,9 | %6,9 | %93,7 | 836 |
| Yeni Mahallesi | CHP | %45,5 | %35,4 | %90,9 | 591 |
| Yenice Mahallesi | AK Parti | %13,4 | %38,3 | %87,7 | 203 |
| Yeşilova Mahallesi | AK Parti | %32,7 | %45,5 | %92,6 | 638 |
| Yusuflu Mahallesi | MHP | %32,5 | %32,4 | %93,3 | 684 |
| Zeytinova Mahallesi | CHP | %47,4 | %33,9 | %95,8 | 1.170 |
İlgili sonuçlar