Beydağ 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Beydağ sonuçlarında CHP %52,4 ile birinci, AK Parti %24,8 ile ikinci; fark 27,7 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,6) 26,8 puan üstünde. 25 mahalle ve köy arasından 18'inde CHP önde. CHP en güçlü Yağcılar Mahallesi (%75,7); AK Parti en güçlü Çamlık Mahallesi (%50,5). Katılım %94,9 (Türkiye %89,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Beydağ 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Beydağ, İzmir, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Beydağ | İzmir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 4.563 | %52,4 | %45,9 | %25,6 | +26,8 |
| AK Parti | 2.156 | %24,8 | %32,3 | %43,4 | −18,6 |
| MHP | 1.601 | %18,4 | %12,7 | %17,6 | +0,8 |
| BBP | 157 | %1,8 | %0,7 | %1,6 | +0,2 |
| İp | 54 | %0,6 | %0,7 | %0,3 | +0,4 |
| Saadet | 49 | %0,6 | %0,8 | %2,8 | −2,2 |
| DSP | 43 | %0,5 | %1,8 | %0,3 | +0,2 |
| HDP | 23 | %0,3 | %3,8 | %2,0 | −1,7 |
| Millet | 22 | %0,3 | %0,0 | %0,0 | +0,2 |
| Ödp | 14 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,0 |
| BTP | 12 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| TKP | 10 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
Beydağ seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 46 | 9.957 | 9.451 | %94,9 | 8.704 | 747 |
Beydağ mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Adaküre Mahallesi | CHP | %60,2 | %25,0 | %98,2 | 390 |
| Aktepe Mahallesi | CHP | %49,9 | %26,1 | %93,2 | 453 |
| Alakeçili Mahallesi | CHP | %39,5 | %37,0 | %102,4 | 84 |
| Atatürk Mahallesi | CHP | %57,7 | %23,3 | %92,8 | 1.623 |
| Bakırköy Mahallesi | CHP | %57,0 | %16,5 | %97,3 | 222 |
| Beyköy Mahallesi | CHP | %45,7 | %17,8 | %95,2 | 272 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %54,4 | %24,8 | %93,0 | 2.080 |
| Çamlık Mahallesi | AK Parti | %27,2 | %50,5 | %97,7 | 305 |
| Çiftlikköy Mahallesi | AK Parti | %29,9 | %40,2 | %97,3 | 110 |
| Çomaklar Mahallesi | CHP | %65,3 | %24,4 | %97,7 | 346 |
| Eğridere Mahallesi | CHP | %48,4 | %30,4 | %92,6 | 524 |
| Erikli Mahallesi | CHP | %61,9 | %25,6 | %95,9 | 364 |
| Halıköy Mahallesi | CHP | %54,1 | %27,2 | %95,1 | 389 |
| Karaoba Mahallesi | CHP | %47,4 | %24,0 | %95,9 | 340 |
| Kurudere Mahallesi | CHP | %47,8 | %12,5 | %91,2 | 453 |
| Menderes Mahallesi | CHP | %39,6 | %29,2 | %99,1 | 115 |
| Mutaflar Mahallesi | CHP | %66,3 | %23,5 | %97,5 | 284 |
| Palamutçuk Mahallesi | CHP | %63,5 | %19,5 | %97,7 | 215 |
| Sarıkaya Mahallesi | MHP | %31,5 | %30,1 | %100,0 | 151 |
| Tabaklar Mahallesi | BBP | %22,4 | %0,0 | %100,0 | 61 |
| Yağcılar Mahallesi | CHP | %75,7 | %13,9 | %95,5 | 426 |
| Yeniyurt Mahallesi | CHP | %50,7 | %19,2 | %100,0 | 75 |
| Yeşiltepe Mahallesi | BBP | %30,1 | %0,0 | %97,6 | 245 |
| Yukarıaktepe Mahallesi | AK Parti | %29,9 | %46,6 | %97,1 | 274 |
| Yukarıtosunlar Mahallesi | AK Parti | %37,5 | %44,7 | %101,3 | 156 |
İlgili sonuçlar