Marmaris 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Marmaris sonuçlarında CHP %50,0 ile birinci, AK Parti %31,6 ile ikinci; fark 18,4 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,6) 24,4 puan üstünde. DP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %4,5 (+3,8 puan). 25 mahalle ve köy arasından 21'inde CHP önde. CHP en güçlü Söğüt Mahallesi (%65,5); AK Parti en güçlü Yeşilbelde Mahallesi (%68,1). Katılım %86,2 (Türkiye %89,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Marmaris 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Marmaris, Muğla, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Marmaris | Muğla | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 25.122 | %50,0 | %43,2 | %25,6 | +24,4 |
| AK Parti | 15.859 | %31,6 | %27,4 | %43,4 | −11,8 |
| MHP | 4.743 | %9,4 | %20,5 | %17,6 | −8,2 |
| DP | 2.268 | %4,5 | %4,7 | %0,7 | +3,8 |
| HDP | 714 | %1,4 | %1,6 | %2,0 | −0,6 |
| DYP | 506 | %1,0 | %0,7 | %0,0 | +1,0 |
| Bağımsızlar | 401 | %0,8 | %0,1 | %0,2 | +0,6 |
| İp | 242 | %0,5 | %0,3 | %0,3 | +0,2 |
| HEPAR | 107 | %0,2 | %0,3 | %0,1 | +0,1 |
| BTP | 86 | %0,2 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| Saadet | 74 | %0,1 | %0,4 | %2,8 | −2,6 |
| TKP | 60 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Ödp | 30 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | −0,1 |
Marmaris seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 204 | 60.496 | 52.175 | %86,2 | 50.212 | 1.963 |
Marmaris mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Adaköy Mahallesi | CHP | %57,5 | %12,8 | %76,3 | 1.589 |
| Armutalan Mahallesi | CHP | %48,3 | %33,2 | %84,1 | 13.310 |
| Bayır Mahallesi | CHP | %52,3 | %32,1 | %93,5 | 540 |
| Beldibi Mahallesi | CHP | %48,0 | %32,8 | %89,0 | 6.919 |
| Bozburun Mahallesi | CHP | %54,5 | %26,8 | %90,8 | 1.613 |
| Çamdibi Mahallesi | CHP | %54,7 | %28,7 | %89,2 | 2.600 |
| Çamlı Mahallesi | CHP | %48,2 | %35,5 | %88,8 | 591 |
| Çetibeli Mahallesi | AK Parti | %39,5 | %42,8 | %93,5 | 323 |
| Çıldır Mahallesi | CHP | %51,4 | %27,3 | %84,2 | 4.241 |
| Hatipirimi Mahallesi | CHP | %51,3 | %28,6 | %83,2 | 1.898 |
| Hisarönü Mahallesi | CHP | %46,8 | %38,5 | %90,9 | 1.753 |
| İçmeler Mahallesi | CHP | %54,7 | %28,9 | %82,8 | 3.753 |
| Karaca Mahallesi | CHP | %48,8 | %40,3 | %94,3 | 507 |
| Kemeraltı Mahallesi | CHP | %51,7 | %29,6 | %85,3 | 4.970 |
| Orhaniye Mahallesi | CHP | %45,8 | %44,1 | %92,8 | 876 |
| Osmaniye Mahallesi | AK Parti | %32,9 | %57,6 | %88,9 | 389 |
| Sarıana Mahallesi | CHP | %49,1 | %29,5 | %86,5 | 3.172 |
| Selimiye Mahallesi | CHP | %55,1 | %34,9 | %91,6 | 922 |
| Siteler Mahallesi | CHP | %46,3 | %31,4 | %82,1 | 1.605 |
| Söğüt Mahallesi | CHP | %65,5 | %24,8 | %93,2 | 1.392 |
| Taşlıca Mahallesi | AK Parti | %28,9 | %43,2 | %94,2 | 446 |
| Tepe Mahallesi | CHP | %47,3 | %33,7 | %84,9 | 5.272 |
| Turgut Mahallesi | CHP | %53,7 | %26,8 | %96,2 | 532 |
| Turunç Mahallesi | CHP | %53,3 | %34,1 | %88,4 | 1.107 |
| Yeşilbelde Mahallesi | AK Parti | %16,3 | %68,1 | %98,9 | 176 |
İlgili sonuçlar