Ortaca 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Ortaca sonuçlarında CHP %46,5 ile birinci, MHP %29,0 ile ikinci; fark 17,5 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,6) 20,9 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %29,0 (+11,4 puan). 27 mahalle ve köy arasından 19'unda CHP önde. CHP en güçlü Fevziye Mahallesi (%82,0); MHP en güçlü Dalaklı Mahallesi (%52,0). Katılım %90,8 (Türkiye %89,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Ortaca 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Ortaca, Muğla, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Ortaca | Muğla | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 13.141 | %46,5 | %43,2 | %25,6 | +20,9 |
| MHP | 8.200 | %29,0 | %20,5 | %17,6 | +11,4 |
| AK Parti | 6.096 | %21,6 | %27,4 | %43,4 | −21,8 |
| HDP | 335 | %1,2 | %1,6 | %2,0 | −0,8 |
| Saadet | 195 | %0,7 | %0,4 | %2,8 | −2,1 |
| DP | 153 | %0,5 | %4,7 | %0,7 | −0,2 |
| Ödp | 55 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| DYP | 50 | %0,2 | %0,7 | %0,0 | +0,1 |
| TKP | 35 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
Ortaca seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 117 | 32.727 | 29.718 | %90,8 | 28.260 | 1.458 |
Ortaca mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akıncı Mahallesi | CHP | %54,7 | %30,0 | %92,4 | 487 |
| Arıkbaşı Mahallesi | CHP | %36,5 | %34,4 | %91,9 | 1.075 |
| Atatürk Mahallesi | CHP | %51,9 | %24,8 | %85,9 | 2.903 |
| Bahçelievler Mahallesi | CHP | %37,2 | %37,0 | %90,8 | 1.852 |
| Beşköprü Mahallesi | CHP | %46,9 | %33,1 | %88,1 | 1.717 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %61,9 | %19,3 | %89,0 | 2.933 |
| Çaylı Mahallesi | CHP | %47,4 | %20,5 | %91,3 | 1.280 |
| Dalaklı Mahallesi | MHP | %25,6 | %52,0 | %94,4 | 655 |
| Dalyan Mahallesi | CHP | %52,8 | %24,8 | %88,1 | 3.592 |
| Dereköy Mahallesi | MHP | %22,2 | %40,4 | %99,6 | 247 |
| Dikmekavak Mahallesi | MHP | %28,0 | %43,7 | %95,8 | 757 |
| Ekşiliyurt Mahallesi | AK Parti | %30,7 | %27,7 | %89,7 | 1.844 |
| Eskiköy Mahallesi | CHP | %42,6 | %29,1 | %96,2 | 1.023 |
| Fevziye Mahallesi | CHP | %82,0 | %10,6 | %93,9 | 726 |
| Gökbel Mahallesi | MHP | %34,1 | %38,7 | %95,3 | 407 |
| Gölbaşı Mahallesi | CHP | %54,9 | %15,2 | %93,6 | 667 |
| Güzelyurt Mahallesi | CHP | %48,0 | %33,4 | %94,4 | 1.251 |
| Karaburun Mahallesi | CHP | %33,7 | %33,3 | %92,0 | 1.519 |
| Karadonlar Mahallesi | AK Parti | %29,4 | %20,6 | %93,9 | 228 |
| Kemaliye Mahallesi | CHP | %69,8 | %15,1 | %95,5 | 926 |
| Mergenli Mahallesi | CHP | %48,9 | %28,1 | %96,6 | 581 |
| Okçular Mahallesi | CHP | %51,3 | %29,1 | %93,5 | 1.028 |
| Sarıgerme Mahallesi | MHP | %30,1 | %44,4 | %84,2 | 456 |
| Tepearası Mahallesi | CHP | %38,7 | %35,3 | %96,4 | 358 |
| Terzialiler Mahallesi | CHP | %44,3 | %32,2 | %88,4 | 3.207 |
| Yerbelen Mahallesi | MHP | %29,3 | %47,7 | %95,3 | 615 |
| Yeşilyurt Mahallesi | CHP | %42,5 | %36,1 | %96,2 | 393 |
İlgili sonuçlar