Yatağan 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Yatağan sonuçlarında CHP %35,2 ile birinci, AK Parti %32,3 ile ikinci; fark 2,9 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,6) 9,6 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %28,8 (+11,2 puan). 50 mahalle ve köy arasından 24'ünde CHP önde. CHP en güçlü Hisarardı Mahallesi (%57,0); AK Parti en güçlü Çamlıca Mahallesi (%63,6). Katılım %94,5 (Türkiye %89,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Yatağan 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Yatağan, Muğla, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Yatağan | Muğla | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 11.087 | %35,2 | %43,2 | %25,6 | +9,6 |
| AK Parti | 10.187 | %32,3 | %27,4 | %43,4 | −11,1 |
| MHP | 9.079 | %28,8 | %20,5 | %17,6 | +11,2 |
| İp | 363 | %1,2 | %0,3 | %0,3 | +0,9 |
| Saadet | 213 | %0,7 | %0,4 | %2,8 | −2,1 |
| HDP | 170 | %0,5 | %1,6 | %2,0 | −1,5 |
| HEPAR | 159 | %0,5 | %0,3 | %0,1 | +0,4 |
| DYP | 109 | %0,3 | %0,7 | %0,0 | +0,3 |
| TKP | 60 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| Ödp | 44 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | +0,0 |
| BTP | 37 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
Yatağan seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 136 | 35.425 | 33.462 | %94,5 | 31.508 | 1.954 |
Yatağan mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akgedik Mahallesi | CHP | %36,4 | %29,7 | %96,8 | 748 |
| Akyol Mahallesi | CHP | %39,2 | %28,3 | %92,4 | 1.465 |
| Alaşar Mahallesi | CHP | %55,4 | %31,6 | %99,4 | 333 |
| Atatürk Mahallesi | CHP | %37,1 | %27,0 | %89,2 | 2.720 |
| Bağyaka Mahallesi | AK Parti | %18,4 | %61,1 | %99,0 | 312 |
| Bahçeyaka Mahallesi | AK Parti | %23,0 | %40,6 | %97,1 | 521 |
| Bencik Mahallesi | AK Parti | %33,9 | %42,8 | %96,8 | 1.365 |
| Bozarmut Mahallesi | CHP | %33,4 | %31,9 | %94,1 | 1.584 |
| Bozüyük Mahallesi | CHP | %44,4 | %30,4 | %95,0 | 887 |
| Cazkırlar Mahallesi | MHP | %23,9 | %35,5 | %96,2 | 318 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %39,4 | %27,9 | %92,7 | 2.459 |
| Çakırlar Mahallesi | MHP | %21,1 | %28,5 | %94,8 | 444 |
| Çamlıca Mahallesi | AK Parti | %0,0 | %63,6 | %97,0 | 297 |
| Çukuröz Mahallesi | AK Parti | %21,1 | %54,1 | %95,4 | 219 |
| Dere Mahallesi | CHP | %36,4 | %30,2 | %93,0 | 2.258 |
| Deştin Mahallesi | MHP | %31,5 | %28,9 | %99,2 | 471 |
| Doğanköy Mahallesi | AK Parti | %20,6 | %47,1 | %98,2 | 164 |
| Elmacık Mahallesi | MHP | %31,9 | %27,9 | %99,0 | 516 |
| Esenköy Mahallesi | CHP | %35,8 | %35,3 | %98,5 | 205 |
| Eskihisar Mahallesi | CHP | %45,0 | %26,2 | %95,2 | 463 |
| Gökgedik Mahallesi | AK Parti | %29,3 | %36,7 | %94,4 | 320 |
| Gökpınar Mahallesi | AK Parti | %32,1 | %40,9 | %96,6 | 564 |
| Hacıbayramlar Mahallesi | AK Parti | %38,8 | %39,5 | %97,3 | 519 |
| Hacıveliler Mahallesi | CHP | %43,3 | %37,9 | %96,7 | 307 |
| Hisarardı Mahallesi | CHP | %57,0 | %25,6 | %96,4 | 330 |
| Kadıköy Mahallesi | AK Parti | %26,5 | %35,0 | %98,8 | 488 |
| Kafacakaplancık Mahallesi | MHP | %24,4 | %24,4 | %97,9 | 663 |
| Kapubağ Mahallesi | CHP | %47,2 | %22,6 | %98,4 | 257 |
| Katrancı Mahallesi | CHP | %38,5 | %35,7 | %95,3 | 656 |
| Kavak Mahallesi | MHP | %28,8 | %33,6 | %96,2 | 520 |
| Kırıkköy Mahallesi | AK Parti | %25,1 | %42,5 | %99,4 | 173 |
| Konak Mahallesi | CHP | %41,5 | %25,5 | %88,8 | 940 |
| Kozağaç Mahallesi | AK Parti | %19,5 | %49,5 | %95,2 | 331 |
| Köklük Mahallesi | CHP | %42,0 | %22,2 | %98,6 | 355 |
| Madenler Mahallesi | CHP | %40,4 | %30,4 | %94,5 | 1.266 |
| Mesken Mahallesi | AK Parti | %27,1 | %39,0 | %93,7 | 442 |
| Nebiköy Mahallesi | MHP | %16,4 | %29,4 | %96,5 | 200 |
| Şahinler Mahallesi | CHP | %44,2 | %29,5 | %97,6 | 548 |
| Şeref Mahallesi | CHP | %37,9 | %26,6 | %99,1 | 462 |
| Turgut Mahallesi | CHP | %47,5 | %26,3 | %93,5 | 1.575 |
| Turgutlar Mahallesi | AK Parti | %39,3 | %42,6 | %93,9 | 277 |
| Yava Mahallesi | MHP | %27,5 | %30,6 | %93,0 | 187 |
| Yayla Mahallesi | CHP | %37,3 | %32,8 | %97,5 | 197 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %29,7 | %34,5 | %92,1 | 3.998 |
| Yenikarakuyu Mahallesi | CHP | %34,7 | %27,2 | %98,1 | 161 |
| Yeniköy Mahallesi | MHP | %26,2 | %33,1 | %98,3 | 287 |
| Yeşilbağcılar Mahallesi | CHP | %41,3 | %31,6 | %95,8 | 836 |
| Yeşilköy Mahallesi | AK Parti | %21,0 | %53,6 | %96,7 | 151 |
| Yukarıyayla Mahallesi | AK Parti | %11,9 | %51,4 | %100,0 | 267 |
| Zeytinköy Mahallesi | CHP | %43,3 | %19,4 | %98,2 | 399 |
İlgili sonuçlar