Gölova 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Gölova sonuçlarında AK Parti %68,5 ile birinci, MHP %23,3 ile ikinci; fark 45,2 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%43,4) 25,1 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %23,3 (+5,7 puan). 33 mahalle ve köy arasından 31'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Çevrecik Köyü (%100,0); MHP en güçlü Karayakup Köyü (%77,4). Katılım %79,4 (Türkiye %89,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Gölova 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Gölova, Sivas, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Gölova | Sivas | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 1.467 | %68,5 | %52,5 | %43,4 | +25,1 |
| MHP | 499 | %23,3 | %11,1 | %17,6 | +5,7 |
| Saadet | 103 | %4,8 | %2,4 | %2,8 | +2,0 |
| BBP | 46 | %2,1 | %19,5 | %1,6 | +0,6 |
| BTP | 28 | %1,3 | %0,3 | %0,2 | +1,1 |
Gölova seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 35 | 2.800 | 2.223 | %79,4 | 2.143 | 80 |
Gölova mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| A.camii Mahallesi | AK Parti | %70,0 | %17,4 | %74,7 | 288 |
| Akçataş Köyü | AK Parti | %85,1 | %12,9 | %88,0 | 117 |
| Alsancak Mahallesi | AK Parti | %62,6 | %24,8 | %75,7 | 345 |
| Arslanca Köyü | AK Parti | %51,9 | %48,1 | %77,8 | 36 |
| Aşağıtepecik Köyü | AK Parti | %61,1 | %7,4 | %70,1 | 77 |
| Aydoğdu Köyü | AK Parti | %79,7 | %12,5 | %87,3 | 79 |
| Boğazköy | AK Parti | %93,4 | %4,4 | %80,3 | 234 |
| Bozat Köyü | AK Parti | %57,7 | %35,2 | %83,9 | 87 |
| Canköy | AK Parti | %92,0 | %8,0 | %89,3 | 28 |
| Çakırşeyh Köyü | AK Parti | %73,9 | %21,7 | %88,5 | 26 |
| Çalkaya Mahallesi | AK Parti | %85,7 | %4,8 | %81,5 | 27 |
| Çataklı Köyü | AK Parti | %60,7 | %28,6 | %80,6 | 36 |
| Çevrecik Köyü | AK Parti | %100,0 | %0,0 | %89,5 | 19 |
| Çobanlı Köyü | AK Parti | %64,9 | %8,1 | %93,0 | 43 |
| Çukuryurt Köyü | AK Parti | %89,5 | %10,5 | %86,4 | 22 |
| Demirkonak Köyü | AK Parti | %60,7 | %25,0 | %94,0 | 67 |
| Dikköy | AK Parti | %85,5 | %7,3 | %81,4 | 70 |
| Fevzi Çakmak Mahallesi | AK Parti | %64,4 | %27,1 | %79,5 | 365 |
| Gözlüce Köyü | AK Parti | %66,7 | %29,2 | %79,4 | 63 |
| Gözüküçük Köyü | AK Parti | %100,0 | %0,0 | %64,3 | 14 |
| Günalan Köyü | AK Parti | %87,8 | %12,2 | %96,5 | 85 |
| Güzören Köyü | AK Parti | %80,6 | %3,2 | %89,5 | 38 |
| İlyasköy | AK Parti | %85,7 | %7,1 | %73,7 | 19 |
| Karaca Köyü | AK Parti | %94,4 | %5,6 | %50,0 | 36 |
| Karayakup Köyü | MHP | %21,8 | %77,4 | %72,2 | 194 |
| Okçaören Köyü | AK Parti | %85,7 | %0,0 | %51,9 | 27 |
| Sarıyusuf Köyü | AK Parti | %84,6 | %7,7 | %86,7 | 15 |
| Soğuksu Köyü | AK Parti | %86,2 | %3,4 | %74,4 | 39 |
| Subaşı Köyü | AK Parti | %97,1 | %0,0 | %82,9 | 41 |
| Uluçukur Köyü | AK Parti | %78,6 | %14,3 | %84,2 | 19 |
| Yaylaçayı Köyü | MHP | %23,8 | %68,8 | %92,3 | 91 |
| Yukarıtepecik Köyü | AK Parti | %60,2 | %26,1 | %82,6 | 109 |
| Yuvacık Köyü | AK Parti | %85,0 | %15,0 | %45,5 | 44 |
İlgili sonuçlar