Suşehri 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Suşehri sonuçlarında AK Parti %65,2 ile birinci, BBP %18,2 ile ikinci; fark 47,0 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%43,4) 21,8 puan üstünde. BBP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %18,2 (+16,6 puan). 84 mahalle ve köy arasından 79'unda AK Parti önde. AK Parti en güçlü Gökçekent Karaağaç Köyü (%96,6); BBP en güçlü Çamlıdere Köyü (%58,8). Katılım %87,5 (Türkiye %89,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Suşehri 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Suşehri, Sivas, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Suşehri | Sivas | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 10.185 | %65,2 | %52,5 | %43,4 | +21,8 |
| BBP | 2.841 | %18,2 | %19,5 | %1,6 | +16,6 |
| MHP | 1.756 | %11,2 | %11,1 | %17,6 | −6,4 |
| CHP | 406 | %2,6 | %12,8 | %25,6 | −23,0 |
| Saadet | 357 | %2,3 | %2,4 | %2,8 | −0,5 |
| BTP | 82 | %0,5 | %0,3 | %0,2 | +0,3 |
Suşehri seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 110 | 18.524 | 16.204 | %87,5 | 15.627 | 577 |
Suşehri mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | BBP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçaağıl Köyü | AK Parti | %51,2 | %18,0 | %82,9 | 210 |
| Akıncı Köyü | AK Parti | %51,3 | %34,2 | %66,4 | 116 |
| Aksu Köyü | AK Parti | %84,6 | %7,9 | %91,7 | 265 |
| Akşar Köyü | AK Parti | %81,4 | %12,4 | %80,6 | 155 |
| Arpacı Köyü | AK Parti | %77,0 | %9,3 | %87,8 | 238 |
| Arpayazı Köyü | AK Parti | %77,1 | %17,1 | %90,0 | 40 |
| Aşağıakören Köyü | AK Parti | %81,4 | %11,6 | %84,3 | 102 |
| Aşağısarıca Köyü | AK Parti | %62,7 | %20,9 | %90,8 | 358 |
| Avculu Mahallesi | AK Parti | %73,1 | %19,3 | %93,5 | 155 |
| Balkara Köyü | AK Parti | %69,6 | %16,7 | %95,4 | 109 |
| Beydeğirmeni Köyü | AK Parti | %63,5 | %13,8 | %93,1 | 218 |
| Bostancık Köyü | AK Parti | %68,6 | %25,1 | %91,2 | 215 |
| Boyalıca Köyü | AK Parti | %69,6 | %20,7 | %87,7 | 106 |
| Büyükgüzel Köyü | AK Parti | %85,5 | %11,3 | %89,9 | 69 |
| Camiiorta Mahallesi | AK Parti | %55,8 | %16,6 | %90,6 | 308 |
| Camili Köyü | AK Parti | %90,8 | %4,2 | %85,7 | 140 |
| Cevizli Köyü | AK Parti | %88,9 | %1,0 | %78,5 | 130 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %48,6 | %25,7 | %87,1 | 762 |
| Çakırlı Köyü | AK Parti | %86,6 | %4,7 | %95,6 | 159 |
| Çamlıdere Köyü | BBP | %11,8 | %58,8 | %113,3 | 15 |
| Çataloluk Köyü | AK Parti | %78,9 | %13,7 | %87,2 | 627 |
| Çitlice Köyü | AK Parti | %61,0 | %24,4 | %91,2 | 91 |
| Çokrak Köyü | AK Parti | %54,8 | %4,8 | %95,6 | 45 |
| Elmaseki Köyü | AK Parti | %88,7 | %4,8 | %98,4 | 64 |
| Erence Köyü | AK Parti | %75,9 | %16,8 | %82,6 | 167 |
| Esenyaka Köyü | AK Parti | %74,9 | %7,3 | %86,0 | 387 |
| Eskimeşe Köyü | AK Parti | %73,1 | %16,1 | %90,5 | 105 |
| Eskişar Köyü | AK Parti | %62,2 | %13,4 | %91,1 | 90 |
| Eskitoprak Köyü | AK Parti | %69,8 | %20,8 | %88,3 | 60 |
| Gelengeç Köyü | AK Parti | %86,8 | %2,6 | %77,6 | 49 |
| Gökçekaş Köyü | AK Parti | %79,5 | %9,7 | %83,5 | 212 |
| Gökçekent Karaağaç Köyü | AK Parti | %96,6 | %3,4 | %87,9 | 66 |
| Gökçekent Köyü | AK Parti | %30,8 | %30,8 | %79,1 | 86 |
| Göllüköy Mahallesi | AK Parti | %92,1 | %5,3 | %97,4 | 117 |
| Gönüloğlu Mahallesi | AK Parti | %55,0 | %23,3 | %86,2 | 1.347 |
| Gözköy | AK Parti | %75,3 | %14,0 | %84,1 | 233 |
| Güdeli Köyü | AK Parti | %82,4 | %4,1 | %92,6 | 81 |
| Gümüştaş Köyü | AK Parti | %90,5 | %1,4 | %85,4 | 89 |
| Güneyli Köyü | AK Parti | %83,2 | %11,8 | %84,0 | 144 |
| Güngören Köyü | AK Parti | %69,2 | %23,1 | %89,2 | 102 |
| Günlüce Köyü | AK Parti | %49,2 | %38,5 | %86,2 | 145 |
| Hödücek Köyü | AK Parti | %72,7 | %22,7 | %91,7 | 48 |
| Kaleköy | AK Parti | %87,4 | %7,2 | %81,8 | 148 |
| Karacaören Köyü | AK Parti | %86,2 | %9,2 | %85,1 | 154 |
| Karalar Köyü | AK Parti | %90,9 | %4,5 | %79,1 | 139 |
| Karşıyaka Mahallesi | AK Parti | %59,7 | %19,5 | %92,6 | 326 |
| Kavşıt Köyü | AK Parti | %75,5 | %4,1 | %98,1 | 53 |
| Kayadelen Köyü | AK Parti | %80,8 | %19,2 | %92,9 | 28 |
| Kekeç Köyü | AK Parti | %90,1 | %5,3 | %86,0 | 207 |
| Kemalli Köyü | AK Parti | %56,3 | %43,8 | %66,7 | 24 |
| Kemalpaşa Mahallesi | AK Parti | %58,1 | %22,7 | %89,7 | 1.662 |
| Kesikkaş Köyü | AK Parti | %62,8 | %18,6 | %82,7 | 52 |
| Kışlalar Mahallesi | AK Parti | %56,0 | %8,0 | %100,0 | 28 |
| Kızıltaş Köyü | AK Parti | %90,9 | %3,6 | %90,2 | 61 |
| Kiziryurdu Köyü | AK Parti | %32,6 | %30,2 | %91,5 | 47 |
| Kozçukur Köyü | BBP | %37,5 | %47,3 | %76,4 | 148 |
| Kurugöl Köyü | AK Parti | %64,6 | %25,0 | %79,7 | 64 |
| Kuzdere Köyü | AK Parti | %87,0 | %0,0 | %93,1 | 58 |
| Küçükgüzel Köyü | MHP | %42,1 | %0,0 | %100,0 | 19 |
| Merkez Karaağaç Köyü | AK Parti | %62,6 | %12,1 | %95,8 | 95 |
| Olucak Köyü | AK Parti | %87,5 | %10,0 | %100,0 | 40 |
| Öksülü Mahallesi | AK Parti | %58,9 | %14,7 | %89,4 | 160 |
| Polat Köyü | AK Parti | %84,4 | %15,6 | %88,9 | 36 |
| Sağpazar Köyü | AK Parti | %65,9 | %28,0 | %93,2 | 88 |
| Saraycık Köyü | AK Parti | %78,0 | %17,1 | %87,8 | 49 |
| Solak Köyü | AK Parti | %93,8 | %4,4 | %92,0 | 125 |
| Sökün Köyü | AK Parti | %85,4 | %11,0 | %88,2 | 93 |
| Şarköy | CHP | %45,2 | %5,5 | %87,1 | 85 |
| Taklak Köyü | BBP | %32,3 | %40,0 | %91,7 | 72 |
| Taşbayır Köyü | AK Parti | %81,3 | %16,1 | %74,4 | 156 |
| Taşköprü Mahallesi | AK Parti | %59,5 | %21,8 | %86,4 | 2.167 |
| Tatarköy | AK Parti | %70,3 | %19,2 | %87,3 | 204 |
| Tepeardı Mahallesi | AK Parti | %46,2 | %22,9 | %82,9 | 339 |
| Türkmenler Köyü | AK Parti | %75,5 | %18,9 | %87,5 | 64 |
| Üzümlü Köyü | AK Parti | %64,4 | %19,5 | %94,8 | 97 |
| Yalnızbağlar Mahallesi | AK Parti | %59,8 | %21,1 | %89,2 | 2.098 |
| Yamaç Köyü | AK Parti | %79,2 | %18,8 | %81,4 | 59 |
| Yaygınsöğüt Köyü | AK Parti | %91,5 | %4,2 | %79,5 | 151 |
| Yelkesen Köyü | AK Parti | %76,3 | %14,1 | %90,1 | 182 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %45,8 | %22,1 | %87,9 | 282 |
| Yeşilyayla Köyü | AK Parti | %56,3 | %17,6 | %85,5 | 172 |
| Yoncalı Köyü | AK Parti | %59,5 | %7,1 | %93,8 | 48 |
| Yukarıakören Köyü | AK Parti | %83,7 | %7,4 | %86,3 | 161 |
| Yürekli Köyü | AK Parti | %67,6 | %17,6 | %58,6 | 58 |
İlgili sonuçlar