İmranlı 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları
İmranlı sonuçlarında CHP %39,2 ile birinci, AK Parti %23,6 ile ikinci; fark 15,6 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,6) 13,6 puan üstünde. Bağımsızlar Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %15,3 (+15,1 puan). 111 mahalle ve köy arasından 65'inde CHP önde. CHP en güçlü Taşlıca Köyü (%100,0); AK Parti en güçlü Refik Köyü (%93,3). Katılım %81,0 (Türkiye %89,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
İmranlı 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları — İmranlı, Sivas, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | İmranlı | Sivas | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 2.054 | %39,2 | %12,8 | %25,6 | +13,6 |
| AK Parti | 1.236 | %23,6 | %52,5 | %43,4 | −19,8 |
| MHP | 816 | %15,6 | %11,1 | %17,6 | −2,0 |
| Bağımsızlar | 801 | %15,3 | %0,5 | %0,2 | +15,1 |
| HDP | 146 | %2,8 | %0,2 | %2,0 | +0,8 |
| BBP | 81 | %1,5 | %19,5 | %1,6 | −0,0 |
| BTP | 49 | %0,9 | %0,3 | %0,2 | +0,7 |
| Saadet | 19 | %0,4 | %2,4 | %2,8 | −2,4 |
| HAK-PAR | 15 | %0,3 | %0,1 | %0,1 | +0,2 |
| İp | 13 | %0,2 | %0,1 | %0,3 | −0,0 |
| Ödp | 11 | %0,2 | %0,3 | %0,1 | +0,1 |
İmranlı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 114 | 6.628 | 5.370 | %81,0 | 5.241 | 129 |
İmranlı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçakale Köyü | Bağımsızlar | %14,3 | %7,1 | %100,0 | 14 |
| Akkaya Köyü | CHP | %81,8 | %0,0 | %84,6 | 26 |
| Alacahacı Köyü | Bağımsızlar | %35,7 | %0,0 | %77,8 | 18 |
| Altınca Köyü | CHP | %96,4 | %0,0 | %87,5 | 32 |
| Ardıçalan Köyü | AK Parti | %16,3 | %34,9 | %84,6 | 52 |
| Arık Köyü | CHP | %78,7 | %1,3 | %81,7 | 93 |
| Aşağıboğaz Köyü | Bağımsızlar | %30,2 | %0,0 | %73,6 | 72 |
| Aşağıçulha Köyü | CHP | %45,0 | %0,0 | %95,2 | 63 |
| Aşağışeyhli Köyü | AK Parti | %33,3 | %66,7 | %64,3 | 14 |
| Atlıca Köyü | Bağımsızlar | %31,8 | %13,6 | %91,7 | 24 |
| Avşar Köyü | CHP | %84,0 | %0,0 | %83,3 | 30 |
| Aydın Köyü | Bağımsızlar | %31,0 | %17,2 | %72,5 | 40 |
| Aydoğan Köyü | CHP | %61,5 | %7,7 | %54,2 | 48 |
| Bağyazı Köyü | CHP | %50,0 | %14,3 | %70,0 | 20 |
| Bahadun Köyü | CHP | %90,9 | %0,0 | %39,3 | 28 |
| Bahtiyar Köyü | AK Parti | %13,2 | %81,1 | %74,6 | 71 |
| Bardaklı Köyü | CHP | %81,3 | %6,3 | %106,7 | 15 |
| Başlıca Köyü | Bağımsızlar | %18,8 | %0,0 | %84,2 | 19 |
| Becek Köyü | Bağımsızlar | %0,0 | %21,4 | %56,0 | 25 |
| Beğendik Köyü | CHP | %77,8 | %0,0 | %42,9 | 21 |
| Boğanak Köyü | CHP | %90,6 | %3,1 | %87,2 | 39 |
| Boğazören Köyü | Bağımsızlar | %1,5 | %1,5 | %77,3 | 88 |
| Borular Köyü | Bağımsızlar | %28,6 | %0,0 | %63,6 | 33 |
| Bulgurluk Köyü | CHP | %53,8 | %7,7 | %86,7 | 15 |
| Celaldamı Köyü | CHP | %58,3 | %16,7 | %100,0 | 12 |
| Cerit Köyü | CHP | %60,9 | %0,0 | %88,0 | 75 |
| Çalıyurt Köyü | Bağımsızlar | %38,5 | %0,0 | %48,5 | 33 |
| Çandır Köyü | CHP | %88,9 | %11,1 | %83,3 | 12 |
| Çarşıbaşı Mahallesi | AK Parti | %20,2 | %35,4 | %88,3 | 298 |
| Çukuryurt Köyü | AK Parti | %2,7 | %45,9 | %79,6 | 54 |
| Dağyurdu Köyü | CHP | %66,3 | %3,6 | %90,2 | 92 |
| Darıseki Köyü | CHP | %90,0 | %0,0 | %85,7 | 35 |
| Delice Köyü | CHP | %76,3 | %0,0 | %77,8 | 99 |
| Demirtaş Köyü | CHP | %53,8 | %0,0 | %88,6 | 44 |
| Dereköy | CHP | %74,2 | %0,0 | %70,5 | 44 |
| Doğançal Köyü | CHP | %78,9 | %0,0 | %61,3 | 31 |
| Durcan Mahallesi | MHP | %10,0 | %28,6 | %75,3 | 194 |
| Ekincik Köyü | CHP | %42,9 | %14,3 | %50,0 | 14 |
| Erdemşah Köyü | — | %0,0 | %0,0 | %0,0 | 10 |
| Eskidere Köyü | Bağımsızlar | %23,1 | %23,1 | %88,9 | 18 |
| Eskikapumahmut Köyü | CHP | %56,3 | %0,0 | %64,7 | 51 |
| Eskikeşlik Köyü | CHP | %72,0 | %8,0 | %63,4 | 41 |
| Gelenli Köyü | Bağımsızlar | %35,0 | %15,0 | %74,1 | 27 |
| Gelintarla Köyü | AK Parti | %10,0 | %70,0 | %100,0 | 25 |
| Gökçebel Köyü | CHP | %46,2 | %0,0 | %63,5 | 63 |
| Gökdere Köyü | CHP | %60,0 | %40,0 | %66,7 | 15 |
| Görünmezkale Köyü | AK Parti | %23,1 | %53,8 | %81,3 | 16 |
| Güven Köyü | AK Parti | %26,7 | %66,7 | %100,0 | 16 |
| Haliller Köyü | Bağımsızlar | %35,3 | %0,0 | %56,7 | 30 |
| Kapukaya Köyü | CHP | %65,2 | %3,0 | %94,5 | 73 |
| Kapumahmut Köyü | CHP | %86,4 | %0,0 | %66,7 | 33 |
| Karaboğaz Köyü | AK Parti | %0,0 | %79,5 | %73,3 | 60 |
| Karacahisar Köyü | CHP | %80,0 | %12,5 | %100,0 | 43 |
| Karacaören Köyü | CHP | %83,1 | %1,4 | %81,1 | 90 |
| Karaçayır Köyü | CHP | %76,9 | %0,0 | %81,3 | 16 |
| Karahüseyin Köyü | CHP | %92,9 | %0,0 | %87,5 | 16 |
| Karapınar Köyü | CHP | %90,9 | %0,0 | %110,0 | 10 |
| Karataş Köyü | CHP | %87,5 | %0,0 | %87,7 | 65 |
| Karatekin Mahallesi | MHP | %12,6 | %25,2 | %87,3 | 283 |
| Karlık Köyü | CHP | %36,8 | %5,3 | %59,4 | 32 |
| Karşıyaka Mahallesi | CHP | %33,2 | %26,2 | %87,8 | 801 |
| Kasaplar Köyü | Bağımsızlar | %26,1 | %0,0 | %50,0 | 46 |
| Kavalcık Köyü | CHP | %50,0 | %0,0 | %66,7 | 15 |
| Kemreli Köyü | CHP | %56,3 | %12,5 | %70,8 | 24 |
| Kerimoğlu Köyü | CHP | %47,6 | %0,0 | %105,0 | 20 |
| Kevenli Köyü | Bağımsızlar | %11,1 | %33,3 | %78,3 | 23 |
| Kılıçköy | CHP | %85,4 | %0,0 | %57,5 | 73 |
| Kılıçlar Köyü | CHP | %97,2 | %2,8 | %105,9 | 34 |
| Kızılırmak Mahallesi | MHP | %22,6 | %31,1 | %92,8 | 388 |
| Kızılmezraa Köyü | AK Parti | %0,0 | %70,0 | %84,0 | 25 |
| Kızıltepe Köyü | CHP | %43,5 | %4,3 | %79,7 | 59 |
| Koçgediği Köyü | Bağımsızlar | %36,8 | %10,5 | %70,4 | 27 |
| Koruköy | CHP | %75,0 | %0,0 | %92,3 | 39 |
| Koyunkaya Köyü | Bağımsızlar | %27,3 | %0,0 | %53,7 | 41 |
| Körabbas Köyü | Bağımsızlar | %11,5 | %3,8 | %72,2 | 36 |
| Kuzköy | CHP | %55,0 | %35,0 | %80,0 | 25 |
| Madenköy | CHP | %85,1 | %1,0 | %76,1 | 138 |
| Ortakdaracık Köyü | CHP | %95,0 | %0,0 | %69,0 | 29 |
| Ortaköy | CHP | %76,9 | %0,0 | %70,9 | 55 |
| Piredede Köyü | AK Parti | %33,3 | %33,3 | %66,7 | 9 |
| Refik Köyü | AK Parti | %0,0 | %93,3 | %78,9 | 19 |
| Sandal Köyü | CHP | %60,0 | %0,0 | %74,1 | 27 |
| Sinek Köyü | CHP | %76,0 | %4,0 | %96,4 | 28 |
| Söğütlü Köyü | CHP | %84,6 | %15,4 | %108,3 | 12 |
| Süvariler Köyü | — | %0,0 | %0,0 | %0,0 | 5 |
| Taşdelen Köyü | CHP | %70,6 | %17,6 | %94,7 | 19 |
| Taşlıca Köyü | CHP | %100,0 | %0,0 | %85,7 | 21 |
| Toklucak Köyü | Bağımsızlar | %31,3 | %3,1 | %80,5 | 41 |
| Topallar Köyü | Bağımsızlar | %8,3 | %25,0 | %92,3 | 13 |
| Toptaş Köyü | CHP | %62,5 | %0,0 | %74,3 | 35 |
| Tuzözü Köyü | AK Parti | %35,3 | %44,1 | %83,3 | 42 |
| Türkkeşlik Köyü | AK Parti | %0,9 | %93,0 | %76,2 | 302 |
| Türkyenice Köyü | CHP | %70,0 | %10,0 | %90,9 | 11 |
| Uyanık Köyü | AK Parti | %0,9 | %79,4 | %80,5 | 133 |
| Uzuntemür Köyü | Bağımsızlar | %32,1 | %0,0 | %94,1 | 34 |
| Valituncel Mahallesi | AK Parti | %20,8 | %40,7 | %79,9 | 304 |
| Yakayeri Köyü | CHP | %60,0 | %20,0 | %76,9 | 13 |
| Yapraklıpınar Köyü | Bağımsızlar | %10,0 | %0,0 | %83,3 | 12 |
| Yaylacık Mahallesi | CHP | %50,0 | %0,0 | %93,5 | 46 |
| Yazıkavak Köyü | CHP | %79,5 | %0,0 | %90,7 | 43 |
| Yazılı Köyü | CHP | %66,7 | %0,0 | %85,7 | 14 |
| Yeni Mahallesi | MHP | %3,7 | %28,0 | %89,0 | 100 |
| Yenidoğan Mahallesi | MHP | %17,8 | %34,6 | %87,5 | 128 |
| Yenikent Köyü | CHP | %47,4 | %0,0 | %86,4 | 22 |
| Yeniköy | AK Parti | %5,3 | %63,2 | %70,4 | 27 |
| Yoncabayırı Köyü | CHP | %73,8 | %2,5 | %79,6 | 103 |
| Yozyatağı Köyü | CHP | %88,2 | %5,9 | %50,0 | 34 |
| Yukarıboğaz Köyü | CHP | %88,5 | %0,0 | %70,3 | 37 |
| Yukarıçulha Köyü | CHP | %53,1 | %12,5 | %82,1 | 39 |
| Yünören Köyü | CHP | %67,6 | %14,7 | %71,4 | 49 |
| Yürektaşı Köyü | CHP | %81,8 | %9,1 | %89,5 | 38 |
İlgili sonuçlar