Artova 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Artova sonuçlarında AK Parti %46,2 ile birinci, CHP %25,9 ile ikinci; fark 20,3 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%43,4) 2,8 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %25,1 (+7,5 puan). 33 mahalle ve köy arasından 19'unda AK Parti önde. AK Parti en güçlü Yağcımusa Köyü (%81,6); CHP en güçlü Evlideresi Köyü (%100,0). Katılım %93,2 (Türkiye %89,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Artova 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Artova, Tokat, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Artova | Tokat | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 2.784 | %46,2 | %48,7 | %43,4 | +2,8 |
| CHP | 1.562 | %25,9 | %17,9 | %25,6 | +0,3 |
| MHP | 1.513 | %25,1 | %25,6 | %17,6 | +7,5 |
| Saadet | 56 | %0,9 | %2,9 | %2,8 | −1,9 |
| BBP | 54 | %0,9 | %1,8 | %1,6 | −0,7 |
| DP | 24 | %0,4 | %0,7 | %0,7 | −0,3 |
| İp | 12 | %0,2 | %0,3 | %0,3 | −0,1 |
| BTP | 10 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| Millet | 6 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| Ödp | 4 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | −0,1 |
Artova seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 38 | 6.649 | 6.198 | %93,2 | 6.025 | 173 |
Artova mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağmusa Köyü | AK Parti | %51,7 | %5,5 | %96,6 | 262 |
| Ahmetdanişmend Köyü | AK Parti | %54,1 | %23,5 | %90,4 | 115 |
| Aktaş Köyü | CHP | %0,5 | %95,7 | %91,1 | 203 |
| Alpaslan Mahallesi | AK Parti | %50,1 | %14,7 | %93,7 | 583 |
| Altınova Mahallesi | AK Parti | %56,8 | %9,9 | %96,5 | 315 |
| Aşağıgüçlü Köyü | AK Parti | %72,8 | %3,2 | %96,3 | 299 |
| Bayırlı Köyü | CHP | %4,1 | %90,0 | %88,4 | 250 |
| Bebekderesi Köyü | CHP | %0,8 | %88,4 | %91,4 | 140 |
| Boyunpınar Köyü | AK Parti | %65,2 | %0,0 | %93,0 | 171 |
| Çelikli Köyü | AK Parti | %54,7 | %15,8 | %90,9 | 798 |
| Devecikargın Köyü | AK Parti | %54,6 | %6,2 | %92,8 | 111 |
| Evlideresi Köyü | CHP | %0,0 | %100,0 | %90,0 | 80 |
| Gaziosmanpaşa Mahallesi | AK Parti | %54,7 | %8,6 | %91,9 | 420 |
| Gazipınarı Köyü | CHP | %0,0 | %100,0 | %86,4 | 22 |
| Gümüşyurt Köyü | CHP | %0,0 | %97,1 | %85,7 | 119 |
| Gürardıç Köyü | AK Parti | %61,0 | %11,8 | %92,1 | 152 |
| İğdir Köyü | AK Parti | %68,3 | %3,6 | %90,4 | 157 |
| İstasyon Mahallesi | AK Parti | %43,6 | %11,4 | %93,8 | 450 |
| Kayaönü Köyü | AK Parti | %51,9 | %5,6 | %96,5 | 57 |
| Kızılca Mahallesi | AK Parti | %60,3 | %8,7 | %97,0 | 337 |
| Kunduz Köyü | CHP | %9,8 | %85,4 | %87,5 | 48 |
| Kunduzağılı Köyü | AK Parti | %69,6 | %0,0 | %92,0 | 137 |
| Mertekli Köyü | CHP | %0,0 | %84,6 | %101,9 | 52 |
| Poyrazalan Köyü | CHP | %18,2 | %51,5 | %103,1 | 32 |
| Sağlıca Köyü | AK Parti | %65,2 | %9,2 | %94,8 | 153 |
| Salur Köyü | AK Parti | %70,3 | %2,9 | %93,4 | 151 |
| Tanyeli Köyü | CHP | %0,0 | %100,0 | %94,4 | 125 |
| Taşpınar Köyü | AK Parti | %70,1 | %1,3 | %95,2 | 84 |
| Tuzla Köyü | CHP | %1,5 | %95,4 | %85,7 | 77 |
| Ulusulu Köyü | CHP | %11,7 | %75,3 | %96,3 | 80 |
| Yağcımusa Köyü | AK Parti | %81,6 | %2,7 | %97,4 | 232 |
| Yenice Köyü | CHP | %6,4 | %91,7 | %88,8 | 125 |
| Yukarıgüçlü Köyü | MHP | %36,2 | %12,8 | %95,8 | 312 |
İlgili sonuçlar