Turhal 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Turhal sonuçlarında AK Parti %44,1 ile birinci, MHP %26,8 ile ikinci; fark 17,4 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%43,4) 0,7 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %26,8 (+9,1 puan). 86 mahalle ve köy arasından 53'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Ataköy (%90,2); MHP en güçlü Camikebir Mahallesi (%44,9). Katılım %89,7 (Türkiye %89,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Turhal 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Turhal, Tokat, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Turhal | Tokat | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 22.995 | %44,1 | %48,7 | %43,4 | +0,7 |
| MHP | 13.943 | %26,8 | %25,6 | %17,6 | +9,1 |
| CHP | 12.153 | %23,3 | %17,9 | %25,6 | −2,3 |
| Saadet | 1.348 | %2,6 | %2,9 | %2,8 | −0,2 |
| BBP | 807 | %1,5 | %1,8 | %1,6 | −0,0 |
| DP | 372 | %0,7 | %0,7 | %0,7 | −0,0 |
| DSP | 168 | %0,3 | %0,6 | %0,3 | −0,0 |
| HDP | 80 | %0,2 | %0,2 | %2,0 | −1,9 |
| İp | 71 | %0,1 | %0,3 | %0,3 | −0,1 |
| Ödp | 69 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | −0,0 |
| BTP | 61 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| Millet | 51 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
Turhal seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 232 | 60.028 | 53.847 | %89,7 | 52.118 | 1.729 |
Turhal mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağcaşar Köyü | CHP | %3,4 | %11,2 | %93,1 | 101 |
| Akbuğday Köyü | AK Parti | %68,4 | %14,0 | %93,4 | 61 |
| Akçatarla Köyü | CHP | %0,5 | %28,1 | %94,3 | 209 |
| Arapören Köyü | AK Parti | %69,4 | %9,1 | %92,5 | 133 |
| Arzupınarı Köyü | AK Parti | %57,9 | %33,9 | %84,7 | 144 |
| Ataköy | AK Parti | %90,2 | %3,7 | %98,8 | 83 |
| Ayranpınar Köyü | CHP | %0,0 | %2,5 | %87,3 | 181 |
| Bağlarpınarı Köyü | AK Parti | %74,3 | %14,3 | %89,7 | 39 |
| Bahar Mahallesi | CHP | %25,8 | %22,2 | %93,7 | 779 |
| Bahçebaşı Köyü | AK Parti | %72,0 | %10,1 | %92,3 | 182 |
| Borsa Mahallesi | CHP | %14,3 | %23,2 | %92,7 | 440 |
| Boyacılar Mahallesi | AK Parti | %57,4 | %24,0 | %89,2 | 1.379 |
| Buzluk Köyü | AK Parti | %48,6 | %17,1 | %100,0 | 35 |
| Camikebir Mahallesi | MHP | %32,3 | %44,9 | %90,2 | 397 |
| Celal Mahallesi | MHP | %39,0 | %43,1 | %89,6 | 1.045 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %41,2 | %37,0 | %86,6 | 10.112 |
| Çamlıca Köyü | AK Parti | %72,9 | %14,2 | %94,4 | 340 |
| Çarıksız Köyü | AK Parti | %64,9 | %24,5 | %100,0 | 95 |
| Çayıraltı Köyü | AK Parti | %44,6 | %9,6 | %95,5 | 89 |
| Çaylı Köyü | CHP | %0,9 | %0,5 | %90,6 | 837 |
| Çivril Köyü | AK Parti | %69,1 | %24,8 | %93,4 | 527 |
| Dazya Köyü | AK Parti | %70,6 | %18,1 | %91,5 | 200 |
| Derbentçi Köyü | CHP | %14,4 | %11,5 | %101,4 | 141 |
| Dökmetepe Köyü | AK Parti | %53,8 | %28,5 | %95,2 | 374 |
| Elalmış Köyü | AK Parti | %44,7 | %38,2 | %98,7 | 78 |
| Emek Mahallesi | AK Parti | %58,2 | %26,9 | %92,1 | 1.055 |
| Erenli Köyü | CHP | %10,6 | %6,4 | %92,2 | 51 |
| Eriklitekke Köyü | CHP | %1,7 | %5,0 | %98,4 | 64 |
| Fatih Mahallesi | AK Parti | %38,0 | %25,0 | %89,7 | 1.021 |
| Gazi Osman Paşa Mahallesi | AK Parti | %67,7 | %25,0 | %90,6 | 1.079 |
| Gökdere Köyü | AK Parti | %61,2 | %28,5 | %97,9 | 335 |
| Gündoğdu Mahallesi | CHP | %6,7 | %17,4 | %91,4 | 463 |
| Güneş Mahallesi | CHP | %23,5 | %20,7 | %92,8 | 391 |
| Gürsel Mahallesi | CHP | %21,7 | %23,8 | %88,0 | 718 |
| Hacılar Mahallesi | AK Parti | %57,6 | %34,2 | %94,4 | 589 |
| Hamam Mahallesi | CHP | %24,4 | %23,3 | %91,0 | 2.967 |
| Hamide Köyü | AK Parti | %75,9 | %10,3 | %96,8 | 62 |
| Hasanlı Köyü | CHP | %8,4 | %6,3 | %98,0 | 98 |
| Kalaycık Köyü | AK Parti | %54,3 | %28,7 | %96,1 | 330 |
| Kamalı Köyü | AK Parti | %81,9 | %4,8 | %71,7 | 159 |
| Kargın Köyü | CHP | %11,8 | %2,9 | %100,0 | 69 |
| Kat Köyü | AK Parti | %69,0 | %23,1 | %92,0 | 1.272 |
| Kayacık Mahallesi | AK Parti | %50,5 | %30,6 | %89,0 | 852 |
| Kazancı Köyü | AK Parti | %60,8 | %24,3 | %100,0 | 77 |
| Kazım Karabekir Mahallesi | AK Parti | %65,5 | %25,8 | %90,4 | 2.122 |
| Kızkayası Köyü | AK Parti | %71,0 | %19,7 | %96,4 | 330 |
| Koruluk Köyü | AK Parti | %69,9 | %14,8 | %97,0 | 198 |
| Kova Mahallesi | AK Parti | %37,4 | %34,5 | %88,1 | 873 |
| Kuşoturağı Köyü | Saadet | %40,5 | %13,8 | %96,8 | 220 |
| Kuytul Köyü | CHP | %3,8 | %1,3 | %92,5 | 173 |
| Kuzalan Köyü | AK Parti | %64,3 | %21,4 | %107,7 | 13 |
| Maraşal Fevzi Çakmak Mahallesi | MHP | %32,0 | %41,1 | %84,8 | 1.440 |
| Mevlana Mahallesi | AK Parti | %57,0 | %27,3 | %87,0 | 1.588 |
| Meydan Mahallesi | AK Parti | %35,9 | %34,1 | %89,3 | 1.011 |
| Mimar Sinan Mahallesi | AK Parti | %44,6 | %34,9 | %87,0 | 3.454 |
| Müftü Mahallesi | AK Parti | %53,9 | %36,0 | %89,7 | 2.039 |
| Necipköy | AK Parti | %83,1 | %12,7 | %91,6 | 583 |
| Nurkavak Mahallesi | AK Parti | %37,4 | %36,3 | %87,0 | 644 |
| Ormanözü Köyü | CHP | %4,3 | %3,1 | %91,2 | 181 |
| Osmangazi Mahallesi | AK Parti | %41,1 | %38,3 | %85,8 | 586 |
| Pazar Mahallesi | AK Parti | %48,1 | %33,6 | %89,8 | 894 |
| Ray Mahallesi | CHP | %7,5 | %9,1 | %91,1 | 1.297 |
| Samurçay Köyü | CHP | %7,4 | %9,9 | %97,8 | 89 |
| Sarıçiçek Köyü | AK Parti | %84,8 | %6,1 | %94,3 | 35 |
| Sarıkaya Köyü | AK Parti | %63,9 | %28,5 | %95,8 | 448 |
| Sütlüce Köyü | MHP | %30,9 | %35,1 | %99,0 | 103 |
| Şatıroba Köyü | AK Parti | %74,1 | %22,8 | %96,1 | 206 |
| Şenyurt-Asarcık Mahallesi | AK Parti | %57,7 | %12,9 | %94,1 | 456 |
| Şenyurt-Karaevli Mahallesi | AK Parti | %81,4 | %6,5 | %97,1 | 274 |
| Şenyurt-Ortaköy Mahallesi | AK Parti | %79,9 | %5,3 | %92,7 | 423 |
| Şenyurt-Üçgözen Mahallesi | AK Parti | %76,8 | %5,6 | %94,9 | 451 |
| Taşlıhüyük Köyü | MHP | %23,7 | %44,1 | %93,8 | 65 |
| Tatlıcak Köyü | AK Parti | %57,9 | %32,1 | %96,8 | 499 |
| Uluöz Köyü | AK Parti | %89,3 | %6,3 | %86,8 | 129 |
| Ulutepe Köyü | CHP | %0,8 | %3,3 | %81,9 | 493 |
| Üçyol Köyü | AK Parti | %77,5 | %13,4 | %96,5 | 689 |
| Varvara Mahallesi | CHP | %35,3 | %22,4 | %87,8 | 912 |
| Yağlıalan Köyü | CHP | %45,1 | %4,7 | %99,0 | 201 |
| Yavuz Selim Mahallesi | AK Parti | %41,4 | %28,8 | %87,0 | 2.373 |
| Yazıtepe Köyü | AK Parti | %55,6 | %29,8 | %96,4 | 800 |
| Yeniceler Köyü | CHP | %2,3 | %1,1 | %98,9 | 181 |
| Yeniköy | CHP | %33,3 | %17,6 | %96,2 | 234 |
| Yenisu Köyü | CHP | %2,5 | %2,5 | %81,2 | 1.037 |
| Yeşilalan Köyü | CHP | %5,1 | %23,1 | %81,6 | 49 |
| Yeşilırmak Mahallesi | CHP | %30,5 | %17,4 | %89,5 | 684 |
| Yunus Emre Mahallesi | AK Parti | %58,9 | %27,9 | %90,2 | 1.898 |
İlgili sonuçlar