Havsa Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları
Havsa sonuçlarında CHP %54,3 ile birinci, AK Parti %22,5 ile ikinci; fark 31,9 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,1) 29,2 puan üstünde. 28 mahalle ve köy arasından 26'sında CHP önde. CHP en güçlü Musulca Köyü (%92,0); AK Parti en güçlü Osmanlı Köyü (%63,1). Katılım %90,2 (Türkiye %86,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Havsa Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları — Havsa, Edirne, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Havsa | Edirne | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 7.820 | %54,3 | %53,8 | %25,1 | +29,2 |
| AK Parti | 3.233 | %22,5 | %24,2 | %40,7 | −18,2 |
| MHP | 2.358 | %16,4 | %15,8 | %16,5 | −0,1 |
| Saadet | 361 | %2,5 | %1,5 | %2,1 | +0,4 |
| HDP | 272 | %1,9 | %2,7 | %13,0 | −11,1 |
| DP | 75 | %0,5 | %0,2 | %0,2 | +0,4 |
| Vatan Partisi | 65 | %0,5 | %0,5 | %0,3 | +0,1 |
| HAK-PAR | 37 | %0,3 | %0,3 | %0,1 | +0,1 |
| HKP | 33 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| DSP | 30 | %0,2 | %0,3 | %0,2 | +0,0 |
| DYP | 28 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| BTP | 19 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| Anadolu Partisi | 11 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| LDP | 11 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Millet | 11 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| Hap | 11 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,1 |
| Yurt-p | 8 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| Kp | 6 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
Havsa seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 56 | 16.312 | 14.708 | %90,2 | 14.389 | 319 |
Havsa mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Abalar Köyü | CHP | %59,0 | %16,5 | %91,7 | 1.042 |
| Arpaç Köyü | CHP | %66,7 | %11,9 | %90,6 | 288 |
| Azatlı Köyü | CHP | %59,5 | %22,3 | %92,9 | 730 |
| Bakışlar Köyü | CHP | %70,4 | %11,1 | %92,5 | 214 |
| Bostanlı Köyü | CHP | %58,4 | %22,1 | %83,3 | 138 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %50,8 | %22,8 | %87,8 | 2.701 |
| Çukurköy | CHP | %69,2 | %12,7 | %94,5 | 255 |
| Habiller Köyü | AK Parti | %22,0 | %54,0 | %89,7 | 223 |
| Hacıgazi Mahallesi | CHP | %46,5 | %21,7 | %92,2 | 974 |
| Hacıisa Mahallesi | CHP | %54,6 | %15,9 | %89,2 | 454 |
| Hasköy | CHP | %56,6 | %17,0 | %90,4 | 540 |
| Helvacı Mahallesi | CHP | %60,7 | %11,5 | %91,3 | 263 |
| Kabaağaç Köyü | CHP | %67,6 | %14,1 | %88,6 | 211 |
| Köseömer Köyü | CHP | %60,0 | %16,7 | %88,0 | 317 |
| Kulubalık Köyü | CHP | %63,9 | %18,9 | %95,3 | 190 |
| Kuzucu Köyü | CHP | %56,5 | %15,4 | %91,8 | 281 |
| Musulca Köyü | CHP | %92,0 | %2,7 | %93,0 | 287 |
| Naipyusuf Köyü | CHP | %76,4 | %11,9 | %92,5 | 440 |
| Necatiye Köyü | CHP | %46,6 | %21,2 | %88,5 | 549 |
| Oğulpaşa Köyü | CHP | %53,0 | %29,2 | %86,2 | 828 |
| Osmanlı Köyü | AK Parti | %11,1 | %63,1 | %92,5 | 987 |
| Söğütlüdere Köyü | CHP | %77,6 | %14,4 | %89,4 | 226 |
| Şerbettar Köyü | CHP | %62,0 | %17,8 | %90,8 | 728 |
| Tahal Köyü | CHP | %76,3 | %6,2 | %91,8 | 196 |
| Taptık Köyü | CHP | %80,5 | %7,9 | %93,7 | 411 |
| Varoş Mahallesi | CHP | %54,9 | %23,9 | %89,0 | 978 |
| Yeni Mahallesi | CHP | %55,4 | %24,2 | %89,7 | 1.198 |
| Yolageldi Köyü | CHP | %45,6 | %20,3 | %89,3 | 663 |
İlgili sonuçlar