Lalapaşa Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları
Lalapaşa sonuçlarında CHP %42,5 ile birinci, AK Parti %33,2 ile ikinci; fark 9,2 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,1) 17,3 puan üstünde. 28 mahalle ve köy arasından 15'inde CHP önde. CHP en güçlü Taşlımüsellim Köyü (%65,9); AK Parti en güçlü Yünlüce Köyü (%62,5). Katılım %89,3 (Türkiye %86,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Lalapaşa Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları — Lalapaşa, Edirne, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Lalapaşa | Edirne | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 2.064 | %42,5 | %53,8 | %25,1 | +17,3 |
| AK Parti | 1.615 | %33,2 | %24,2 | %40,7 | −7,4 |
| MHP | 867 | %17,8 | %15,8 | %16,5 | +1,4 |
| Saadet | 98 | %2,0 | %1,5 | %2,1 | −0,1 |
| HDP | 48 | %1,0 | %2,7 | %13,0 | −12,0 |
| DP | 34 | %0,7 | %0,2 | %0,2 | +0,5 |
| HAK-PAR | 27 | %0,6 | %0,3 | %0,1 | +0,4 |
| Vatan Partisi | 26 | %0,5 | %0,5 | %0,3 | +0,2 |
| DYP | 17 | %0,3 | %0,1 | %0,1 | +0,3 |
| HKP | 14 | %0,3 | %0,2 | %0,1 | +0,2 |
| Millet | 13 | %0,3 | %0,1 | %0,0 | +0,2 |
| DSP | 12 | %0,2 | %0,3 | %0,2 | +0,1 |
| BTP | 7 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| Yurt-p | 6 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,1 |
| LDP | 5 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Anadolu Partisi | 4 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Hap | 3 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,1 |
| Kp | 1 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
Lalapaşa seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 31 | 5.585 | 4.990 | %89,3 | 4.861 | 129 |
Lalapaşa mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Büyünlü Köyü | CHP | %35,8 | %34,8 | %89,7 | 213 |
| Çallıdere Köyü | AK Parti | %30,7 | %38,7 | %97,4 | 78 |
| Çatma Köyü | CHP | %44,7 | %26,3 | %88,4 | 43 |
| Çömlekakpınar Köyü | AK Parti | %28,6 | %42,7 | %90,7 | 454 |
| Çömlekköy | CHP | %63,6 | %26,3 | %95,2 | 105 |
| Demirköy | AK Parti | %39,7 | %40,2 | %91,4 | 233 |
| Doğanköy | AK Parti | %35,8 | %45,7 | %95,3 | 85 |
| Dombay Köyü | AK Parti | %20,9 | %53,6 | %86,2 | 130 |
| Hacıdanişment Köyü | CHP | %47,9 | %33,1 | %89,1 | 341 |
| Hacılar Köyü | AK Parti | %16,3 | %44,2 | %90,0 | 50 |
| Hamzabeyli Köyü | CHP | %47,3 | %33,8 | %87,3 | 173 |
| Hanlıyenice Köyü | CHP | %57,6 | %20,1 | %93,1 | 204 |
| Hüseyinpınar Köyü | AK Parti | %22,2 | %44,4 | %94,7 | 19 |
| Kalkansöğüt Köyü | AK Parti | %6,7 | %55,0 | %95,3 | 64 |
| Kavaklı Köyü | CHP | %56,1 | %24,4 | %92,3 | 91 |
| Küçünlü Köyü | CHP | %55,6 | %24,2 | %85,2 | 183 |
| Merkez Mahallesi | CHP | %43,5 | %31,0 | %88,4 | 1.081 |
| Ortakçı Köyü | CHP | %41,9 | %36,6 | %86,9 | 274 |
| Ömeroba Köyü | AK Parti | %26,0 | %35,9 | %86,8 | 212 |
| Saksağan Köyü | AK Parti | %28,0 | %52,0 | %113,6 | 22 |
| Sarıdanişment Köyü | AK Parti | %32,3 | %36,8 | %88,7 | 230 |
| Sinanköy | CHP | %51,7 | %28,8 | %88,8 | 367 |
| Süleymandanişment Köyü | CHP | %50,6 | %24,7 | %88,6 | 210 |
| Taşlımüsellim Köyü | CHP | %65,9 | %18,5 | %89,7 | 233 |
| Tuğlalık Köyü | CHP | %46,2 | %36,5 | %93,0 | 57 |
| Uzunbayır Köyü | AK Parti | %35,6 | %42,2 | %90,6 | 53 |
| Vaysal Köyü | CHP | %48,5 | %23,1 | %85,4 | 309 |
| Yünlüce Köyü | AK Parti | %17,2 | %62,5 | %91,5 | 71 |
İlgili sonuçlar