Keşan Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları
Keşan sonuçlarında CHP %53,0 ile birinci, AK Parti %27,3 ile ikinci; fark 25,7 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,1) 27,9 puan üstünde. 64 mahalle ve köy arasından 61'inde CHP önde. CHP en güçlü Pırnar Köyü (%86,3); AK Parti en güçlü Yörük Mahallesi (%61,7). Katılım %87,2 (Türkiye %86,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Keşan Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları — Keşan, Edirne, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Keşan | Edirne | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 27.515 | %53,0 | %53,8 | %25,1 | +27,9 |
| AK Parti | 14.161 | %27,3 | %24,2 | %40,7 | −13,4 |
| MHP | 7.370 | %14,2 | %15,8 | %16,5 | −2,3 |
| HDP | 1.101 | %2,1 | %2,7 | %13,0 | −10,8 |
| Saadet | 519 | %1,0 | %1,5 | %2,1 | −1,1 |
| Vatan Partisi | 274 | %0,5 | %0,5 | %0,3 | +0,2 |
| HAK-PAR | 187 | %0,4 | %0,3 | %0,1 | +0,2 |
| DSP | 174 | %0,3 | %0,3 | %0,2 | +0,1 |
| HKP | 110 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| Anadolu Partisi | 106 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| DP | 90 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | +0,0 |
| LDP | 76 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| BTP | 72 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| DYP | 56 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Millet | 33 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| Yurt-p | 28 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| Hap | 24 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| Kp | 16 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
Keşan seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 200 | 60.603 | 52.842 | %87,2 | 51.912 | 930 |
Keşan mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçeşme Köyü | CHP | %55,7 | %25,5 | %89,5 | 124 |
| Akhoca Köyü | CHP | %52,5 | %36,4 | %92,3 | 392 |
| Altıntaş Köyü | CHP | %57,3 | %26,8 | %89,5 | 400 |
| Aşağı Zaferiye Mahallesi | CHP | %57,1 | %20,9 | %86,6 | 7.476 |
| Bahçeköy | CHP | %42,3 | %39,9 | %92,6 | 419 |
| Barağı Köyü | AK Parti | %33,0 | %43,0 | %93,6 | 109 |
| Beğendik-Aydoğan Mahallesi | CHP | %40,6 | %40,1 | %92,3 | 600 |
| Beğendik-Beykent Mahallesi | CHP | %49,5 | %28,5 | %80,3 | 517 |
| Beğendik-Kemalpaşa Mahallesi | CHP | %46,3 | %42,7 | %92,8 | 528 |
| Beğendik-Yeni Mahallesi | CHP | %50,0 | %30,6 | %90,4 | 478 |
| Beyköy | CHP | %55,4 | %21,5 | %88,4 | 138 |
| Boztepe Köyü | CHP | %59,7 | %26,0 | %90,0 | 331 |
| Büyük Cami Mahallesi | CHP | %60,9 | %17,9 | %84,9 | 4.427 |
| Büyükdoğanca Köyü | CHP | %68,1 | %13,8 | %89,7 | 155 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %47,0 | %32,3 | %88,8 | 3.554 |
| Çamlıca Köyü | CHP | %57,7 | %23,9 | %89,3 | 773 |
| Çelebi Köyü | CHP | %83,3 | %7,6 | %89,2 | 74 |
| Çeltik Köyü | CHP | %57,1 | %22,0 | %87,3 | 197 |
| Çobançeşmesi Köyü | AK Parti | %40,0 | %49,0 | %89,1 | 294 |
| Danişment Köyü | CHP | %52,3 | %33,0 | %86,5 | 126 |
| Dişbudak Köyü | CHP | %43,0 | %42,0 | %94,4 | 108 |
| Erikli Köyü | CHP | %58,0 | %19,6 | %85,6 | 402 |
| Gökçetepe Köyü | CHP | %67,2 | %24,7 | %87,3 | 410 |
| Gündüzler Köyü | CHP | %44,1 | %35,5 | %93,1 | 101 |
| İspat Cami Mahallesi | CHP | %54,6 | %22,8 | %85,6 | 8.672 |
| İstasyon Mahallesi | CHP | %65,2 | %13,0 | %86,3 | 161 |
| İzzetiye Mahallesi | CHP | %67,9 | %19,1 | %93,7 | 670 |
| Kadıköy | CHP | %50,8 | %27,1 | %92,9 | 424 |
| Karacaali Köyü | CHP | %60,0 | %15,7 | %86,3 | 248 |
| Karahisar Köyü | CHP | %71,9 | %19,0 | %93,7 | 237 |
| Karasatı Köyü | CHP | %76,9 | %8,5 | %96,2 | 130 |
| Karlı Köyü | CHP | %71,6 | %12,7 | %82,2 | 393 |
| Kılıçköy | CHP | %67,1 | %14,8 | %91,7 | 396 |
| Kızkapan Köyü | CHP | %54,7 | %27,4 | %86,3 | 211 |
| Koruklu Köyü | CHP | %71,3 | %13,8 | %95,4 | 87 |
| Kozköy | CHP | %49,7 | %35,8 | %90,8 | 404 |
| Küçükdoğanca Köyü | CHP | %74,8 | %15,0 | %83,8 | 309 |
| Lalacık Köyü | CHP | %62,3 | %24,6 | %86,9 | 137 |
| Mahmutköy | CHP | %49,4 | %23,4 | %85,0 | 406 |
| Maltepe Köyü | CHP | %59,2 | %18,4 | %91,6 | 275 |
| Mecidiye Köyü | CHP | %62,0 | %19,5 | %90,2 | 753 |
| Mercan Köyü | CHP | %58,2 | %29,1 | %93,1 | 87 |
| Mustafa Kemal Paşa Mahallesi | CHP | %45,2 | %35,3 | %86,9 | 3.501 |
| Orhaniye Köyü | CHP | %56,1 | %29,6 | %87,3 | 323 |
| Paşayiğit Mahallesi | CHP | %55,6 | %31,7 | %90,5 | 1.037 |
| Pırnar Köyü | CHP | %86,3 | %8,9 | %88,7 | 388 |
| Sazlıdere Köyü | CHP | %79,1 | %9,7 | %93,4 | 213 |
| Seydiköy | CHP | %52,1 | %35,6 | %88,3 | 188 |
| Siğilli Köyü | CHP | %52,4 | %30,6 | %92,4 | 578 |
| Suluca Köyü | CHP | %48,0 | %33,3 | %88,1 | 352 |
| Şabanmera Köyü | CHP | %68,1 | %18,1 | %90,0 | 229 |
| Şükrüköy | CHP | %64,8 | %22,0 | %90,5 | 179 |
| Türkmen Köyü | CHP | %41,4 | %40,7 | %93,2 | 693 |
| Yaylaköy | CHP | %69,4 | %12,6 | %89,1 | 506 |
| Yeni Mahallesi | CHP | %55,9 | %19,3 | %85,0 | 3.461 |
| Yeniceçiftlik Köyü | CHP | %45,4 | %33,3 | %82,6 | 172 |
| Yenimuhacir-Atatürk Mahallesi | CHP | %41,6 | %35,6 | %94,4 | 286 |
| Yenimuhacir-Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %45,6 | %29,7 | %82,8 | 384 |
| Yenimuhacir-İnönü Mahallesi | CHP | %58,3 | %25,6 | %90,7 | 432 |
| Yenimuhacir-İstiklal Mahallesi | CHP | %60,3 | %21,8 | %89,6 | 550 |
| Yerlisu Köyü | CHP | %41,3 | %32,1 | %91,9 | 124 |
| Yeşilköy | CHP | %67,2 | %15,6 | %82,3 | 79 |
| Yörük Mahallesi | AK Parti | %26,3 | %61,7 | %85,4 | 4.532 |
| Yukarı Zaferiye Mahallesi | CHP | %54,4 | %22,3 | %86,2 | 6.263 |
İlgili sonuçlar