Çatalzeytin Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları
Çatalzeytin sonuçlarında AK Parti %60,3 ile birinci, CHP %16,5 ile ikinci; fark 43,8 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%40,7) 19,7 puan üstünde. 43 mahalle ve köy arasından 43'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Canlar Köyü (%97,5); CHP en güçlü Fındıklı Köyü (%34,5). Katılım %81,0 (Türkiye %86,4).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Çatalzeytin Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları — Çatalzeytin, Kastamonu, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Çatalzeytin | Kastamonu | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 2.529 | %60,3 | %48,7 | %40,7 | +19,7 |
| CHP | 692 | %16,5 | %18,6 | %25,1 | −8,6 |
| MHP | 652 | %15,5 | %27,2 | %16,5 | −0,9 |
| Saadet | 90 | %2,1 | %1,6 | %2,1 | +0,1 |
| HDP | 46 | %1,1 | %0,7 | %13,0 | −11,9 |
| Turk Parti | 38 | %0,9 | %0,7 | %0,2 | +0,7 |
| HAK-PAR | 26 | %0,6 | %0,4 | %0,1 | +0,5 |
| DSP | 19 | %0,5 | %0,3 | %0,2 | +0,3 |
| DP | 16 | %0,4 | %0,3 | %0,2 | +0,2 |
| HKP | 15 | %0,4 | %0,3 | %0,1 | +0,2 |
| Vatan Partisi | 14 | %0,3 | %0,2 | %0,3 | −0,0 |
| DYP | 12 | %0,3 | %0,2 | %0,1 | +0,2 |
| BTP | 11 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
| Anadolu Partisi | 7 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| Millet | 6 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| Hap | 6 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| MEP | 5 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| LDP | 4 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Yurt-p | 3 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| Kp | 2 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
Çatalzeytin seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 47 | 5.375 | 4.356 | %81,0 | 4.193 | 163 |
Çatalzeytin mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Arıca Köyü | AK Parti | %68,9 | %6,8 | %86,5 | 89 |
| Aşağısökü Köyü | AK Parti | %63,0 | %17,4 | %97,9 | 48 |
| Canlar Köyü | AK Parti | %97,5 | %0,0 | %75,0 | 56 |
| Celaller Köyü | AK Parti | %69,8 | %7,9 | %78,0 | 91 |
| Çağlar Köyü | AK Parti | %41,3 | %32,5 | %70,1 | 117 |
| Çatak Köyü | AK Parti | %81,9 | %2,1 | %83,6 | 116 |
| Çelebiler Mahallesi | AK Parti | %39,1 | %32,6 | %96,0 | 50 |
| Çepni Köyü | AK Parti | %69,8 | %17,4 | %82,2 | 107 |
| Çubuklu Köyü | AK Parti | %64,7 | %14,7 | %78,7 | 47 |
| Dağköy | AK Parti | %71,2 | %13,5 | %85,5 | 69 |
| Doğanköy | AK Parti | %67,2 | %9,8 | %81,8 | 77 |
| Duran Köyü | AK Parti | %65,9 | %4,7 | %85,1 | 101 |
| Epçeler Köyü | AK Parti | %70,8 | %14,6 | %76,2 | 63 |
| Fındıklı Köyü | AK Parti | %44,8 | %34,5 | %77,5 | 40 |
| Güneşler Köyü | AK Parti | %58,1 | %19,4 | %91,4 | 70 |
| Hacıreis Köyü | AK Parti | %80,0 | %8,6 | %80,0 | 90 |
| Hacıreissökü Köyü | AK Parti | %57,7 | %17,3 | %77,9 | 68 |
| Hamidiye Köyü | AK Parti | %76,7 | %8,2 | %92,8 | 83 |
| İsmailköy | AK Parti | %69,6 | %20,6 | %86,2 | 123 |
| Karacakaya Köyü | AK Parti | %64,7 | %11,8 | %87,4 | 183 |
| Kaşlıca Köyü | AK Parti | %75,3 | %6,8 | %86,0 | 86 |
| Kavaklı Köyü | AK Parti | %57,4 | %21,3 | %78,5 | 65 |
| Kavakören Köyü | AK Parti | %60,2 | %5,7 | %83,9 | 118 |
| Kayadibi Köyü | AK Parti | %58,0 | %20,3 | %80,0 | 90 |
| Kaymazlar Köyü | AK Parti | %79,3 | %8,6 | %91,4 | 70 |
| Kızılcakaya Köyü | AK Parti | %51,7 | %1,7 | %90,9 | 66 |
| Kirazlı Köyü | AK Parti | %77,3 | %7,6 | %68,0 | 100 |
| Konaklı Köyü | AK Parti | %82,3 | %8,9 | %83,0 | 153 |
| Kozsökü Köyü | AK Parti | %61,5 | %9,6 | %78,6 | 70 |
| Köklüce Köyü | AK Parti | %62,5 | %16,7 | %82,9 | 35 |
| Kuğuköy | AK Parti | %80,0 | %4,4 | %86,5 | 52 |
| Kulfallar Köyü | AK Parti | %71,4 | %0,0 | %87,5 | 16 |
| Merkez Mahallesi | AK Parti | %43,3 | %25,3 | %77,5 | 1.762 |
| Paşalı Köyü | AK Parti | %70,0 | %16,3 | %77,5 | 227 |
| Piri Köyü | AK Parti | %67,2 | %18,0 | %86,8 | 76 |
| Samancı Köyü | AK Parti | %91,3 | %3,8 | %88,9 | 90 |
| Saraçlar Köyü | AK Parti | %54,8 | %11,0 | %82,6 | 92 |
| Sırakonak Köyü | AK Parti | %55,0 | %20,0 | %84,4 | 96 |
| Sökü Köyü | AK Parti | %66,0 | %10,0 | %89,5 | 57 |
| Yemişli Köyü | AK Parti | %57,7 | %15,4 | %82,5 | 63 |
| Yenibeyler Köyü | AK Parti | %84,3 | %9,6 | %77,1 | 109 |
| Yukarısökü Köyü | AK Parti | %76,6 | %6,5 | %87,0 | 92 |
| Yunuslar Köyü | AK Parti | %66,2 | %14,3 | %76,5 | 102 |
İlgili sonuçlar