Hanönü Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları
Hanönü sonuçlarında AK Parti %39,9 ile birinci, CHP %28,7 ile ikinci; fark 11,2 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%40,7) 0,8 puan altında. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %24,7 (+8,2 puan). 23 mahalle ve köy arasından 15'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Hocavakıf Köyü (%69,4); CHP en güçlü Çakırçay Köyü (%47,6). Katılım %84,7 (Türkiye %86,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Hanönü Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları — Hanönü, Kastamonu, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Hanönü | Kastamonu | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 1.076 | %39,9 | %48,7 | %40,7 | −0,8 |
| CHP | 774 | %28,7 | %18,6 | %25,1 | +3,5 |
| MHP | 666 | %24,7 | %27,2 | %16,5 | +8,2 |
| Saadet | 25 | %0,9 | %1,6 | %2,1 | −1,1 |
| Turk Parti | 22 | %0,8 | %0,7 | %0,2 | +0,7 |
| HAK-PAR | 22 | %0,8 | %0,4 | %0,1 | +0,7 |
| DSP | 21 | %0,8 | %0,3 | %0,2 | +0,6 |
| DP | 16 | %0,6 | %0,3 | %0,2 | +0,4 |
| Vatan Partisi | 12 | %0,4 | %0,2 | %0,3 | +0,1 |
| HDP | 9 | %0,3 | %0,7 | %13,0 | −12,6 |
| MEP | 9 | %0,3 | %0,1 | %0,0 | +0,3 |
| HKP | 8 | %0,3 | %0,3 | %0,1 | +0,2 |
| BTP | 8 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
| Yurt-p | 8 | %0,3 | %0,1 | %0,0 | +0,3 |
| LDP | 7 | %0,3 | %0,1 | %0,1 | +0,2 |
| Hap | 6 | %0,2 | %0,1 | %0,0 | +0,2 |
| Millet | 5 | %0,2 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| DYP | 2 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | +0,0 |
| Kp | 2 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| Anadolu Partisi | 1 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
Hanönü seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 26 | 3.269 | 2.768 | %84,7 | 2.699 | 69 |
Hanönü mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçasu Köyü | CHP | %31,8 | %38,6 | %90,0 | 50 |
| Bağdere Köyü | AK Parti | %46,6 | %17,0 | %80,5 | 113 |
| Bölükyazı Köyü | AK Parti | %42,1 | %17,1 | %84,4 | 90 |
| Çakırçay Köyü | CHP | %35,7 | %47,6 | %98,9 | 88 |
| Çaybaşı Köyü | AK Parti | %45,3 | %32,1 | %82,3 | 130 |
| Demircimüezzin Köyü | AK Parti | %66,7 | %17,6 | %79,7 | 64 |
| Gelinbükü Mahallesi | AK Parti | %35,4 | %30,8 | %83,3 | 84 |
| Gökbelen Köyü | AK Parti | %53,8 | %17,6 | %85,4 | 144 |
| Gökçeağaç Köyü | AK Parti | %42,1 | %31,7 | %87,9 | 149 |
| Halkabük Köyü | CHP | %34,5 | %45,5 | %96,6 | 58 |
| Hanönü Mahallesi | AK Parti | %36,0 | %29,8 | %82,7 | 1.304 |
| Hocavakıf Köyü | AK Parti | %69,4 | %18,8 | %82,5 | 103 |
| Kavakköy | AK Parti | %53,8 | %25,6 | %79,2 | 101 |
| Kayabaşı Köyü | CHP | %26,7 | %33,3 | %84,3 | 89 |
| Küreçayı Köyü | AK Parti | %40,9 | %33,6 | %91,7 | 121 |
| Sarıalan Köyü | AK Parti | %45,5 | %31,8 | %89,3 | 75 |
| Sirkeköy | MHP | %16,7 | %34,7 | %93,8 | 81 |
| Şeyh Şaban-I Veli Köyü | CHP | %33,3 | %47,6 | %78,6 | 28 |
| Vakıf Geymene Mahallesi | CHP | %20,9 | %40,3 | %90,8 | 76 |
| Yeniboyundurcak Köyü | AK Parti | %60,9 | %12,5 | %77,4 | 84 |
| Yenice Köyü | AK Parti | %42,0 | %21,7 | %90,8 | 76 |
| Yeniköy | AK Parti | %45,2 | %9,6 | %90,1 | 81 |
| Yılanlı Köyü | CHP | %20,0 | %30,0 | %76,3 | 80 |
İlgili sonuçlar