Taşlıçay Kasım 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları
Taşlıçay sonuçlarında HDP %73,1 ile birinci, AK Parti %20,9 ile ikinci; fark 52,2 puan. HDP burada Türkiye ortalamasının (%10,6) 62,5 puan üstünde. 41 mahalle ve köy arasından 36'sında HDP önde. HDP en güçlü Yukarıdumanlı Köyü (%98,3); AK Parti en güçlü Geçitveren Köyü (%71,2). Katılım %77,8 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Taşlıçay Kasım 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları — Taşlıçay, Ağrı, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Taşlıçay | Ağrı | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| HDP | 6.271 | %73,1 | %68,1 | %10,6 | +62,5 |
| AK Parti | 1.795 | %20,9 | %27,0 | %49,3 | −28,4 |
| MHP | 227 | %2,6 | %1,5 | %12,0 | −9,4 |
| CHP | 122 | %1,4 | %1,3 | %25,6 | −24,1 |
| BBP | 40 | %0,5 | %0,6 | %0,5 | −0,1 |
| LDP | 31 | %0,4 | %0,4 | %0,1 | +0,3 |
| HKP | 30 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,2 |
| Saadet | 21 | %0,2 | %0,3 | %0,7 | −0,4 |
| HAK-PAR | 10 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| BTP | 10 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| DSP | 6 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| DP | 5 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| Kp | 4 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| Vatan Partisi | 4 | %0,0 | %0,0 | %0,2 | −0,2 |
| Millet | 3 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
Taşlıçay seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 52 | 11.301 | 8.797 | %77,8 | 8.579 | 218 |
Taşlıçay mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | HDP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| 15 Temmuz Şehitler Mahallesi | HDP | %68,0 | %23,8 | %71,9 | 693 |
| Adnan Menderes Mahallesi | HDP | %61,0 | %29,5 | %75,4 | 1.070 |
| Alakoçlu Köyü | HDP | %76,6 | %22,6 | %76,3 | 321 |
| Aras Köyü | HDP | %75,4 | %20,0 | %73,3 | 90 |
| Aşağıdumanlı Köyü | HDP | %94,8 | %3,8 | %96,7 | 606 |
| Aşağıdüzmeydan Köyü | HDP | %97,8 | %1,6 | %84,8 | 223 |
| Aşağıesen Köyü | HDP | %76,5 | %17,6 | %68,4 | 228 |
| Aşağıtoklu Köyü | AK Parti | %33,9 | %60,7 | %70,2 | 255 |
| Balçiçek Köyü | HDP | %87,5 | %11,1 | %92,5 | 80 |
| Bayıraltı Köyü | HDP | %95,5 | %3,5 | %78,1 | 265 |
| Bayramyazı Köyü | HDP | %92,3 | %5,7 | %79,9 | 264 |
| Boyuncak Köyü | HDP | %76,2 | %23,8 | %91,7 | 24 |
| Cumhuriyet Mahallesi | HDP | %60,0 | %29,2 | %74,3 | 638 |
| Çöğürlü Köyü | HDP | %81,5 | %14,3 | %69,5 | 383 |
| Çökelge Köyü | HDP | %82,1 | %14,2 | %78,6 | 215 |
| Dilekyazı Köyü | HDP | %81,1 | %12,9 | %89,3 | 150 |
| Düzgören Köyü | HDP | %90,3 | %6,9 | %83,8 | 297 |
| Geçitveren Köyü | AK Parti | %8,1 | %71,2 | %81,0 | 363 |
| Gözucu Köyü | HDP | %70,9 | %26,8 | %69,2 | 266 |
| Gündoğdu Köyü | HDP | %57,7 | %34,6 | %78,8 | 33 |
| Güneysöğüt Köyü | AK Parti | %41,7 | %56,7 | %89,7 | 68 |
| Hürriyet Mahallesi | HDP | %62,5 | %29,4 | %74,4 | 1.045 |
| İkiyamaç Köyü | HDP | %70,1 | %22,1 | %75,2 | 109 |
| Kağnılı Köyü | HDP | %94,9 | %3,4 | %93,8 | 64 |
| Karagöz Köyü | HDP | %93,5 | %6,5 | %72,3 | 65 |
| Kumlubucak Köyü | HDP | %51,6 | %38,2 | %77,4 | 208 |
| Kumluca Köyü | HDP | %65,5 | %28,5 | %78,1 | 718 |
| Samanyolu Köyü | HDP | %85,0 | %10,0 | %87,0 | 46 |
| Tanrıverdi Köyü | HDP | %94,0 | %2,4 | %91,2 | 91 |
| Tanyolu Köyü | HDP | %88,8 | %5,8 | %64,6 | 376 |
| Taşteker Köyü | HDP | %75,9 | %19,0 | %74,6 | 189 |
| Yanalyol Köyü | HDP | %88,6 | %10,0 | %74,0 | 96 |
| Yankaya Köyü | HDP | %94,1 | %5,9 | %94,4 | 18 |
| Yardımcılar Köyü | HDP | %96,6 | %3,1 | %83,2 | 394 |
| Yassıkaya Köyü | AK Parti | %37,2 | %40,7 | %85,0 | 107 |
| Yeltepe Köyü | HDP | %95,9 | %3,7 | %88,3 | 247 |
| Yukarıdumanlı Köyü | HDP | %98,3 | %0,8 | %83,2 | 143 |
| Yukarıdüzmeydan Köyü | HDP | %91,3 | %7,2 | %82,2 | 432 |
| Yukarıesen Köyü | HDP | %81,9 | %14,5 | %69,7 | 201 |
| Yukarıtaşlıçay Köyü | HDP | %45,6 | %24,1 | %81,0 | 100 |
| Yukarıtoklu Köyü | AK Parti | %28,6 | %54,8 | %70,8 | 120 |
İlgili sonuçlar