Gerede Kasım 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları
Gerede sonuçlarında AK Parti %87,4 ile birinci, MHP %5,4 ile ikinci; fark 82,0 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,3) 38,1 puan üstünde. 100 mahalle ve köy arasından 100'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Çukurca Köyü (%100,0); MHP en güçlü Eymir Köyü (%17,1). Katılım %91,6 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Gerede Kasım 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları — Gerede, Bolu, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Gerede | Bolu | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 19.965 | %87,4 | %62,8 | %49,3 | +38,1 |
| MHP | 1.239 | %5,4 | %10,9 | %12,0 | −6,6 |
| CHP | 954 | %4,2 | %21,5 | %25,6 | −21,4 |
| Saadet | 250 | %1,1 | %1,1 | %0,7 | +0,4 |
| BBP | 166 | %0,7 | %0,8 | %0,5 | +0,2 |
| HAK-PAR | 56 | %0,2 | %0,4 | %0,2 | +0,0 |
| HDP | 52 | %0,2 | %1,1 | %10,6 | −10,3 |
| DP | 47 | %0,2 | %0,4 | %0,1 | +0,1 |
| Kp | 40 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| HKP | 23 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| Vatan Partisi | 13 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,2 |
| BTP | 12 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| DYP | 9 | %0,0 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| DSP | 5 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Millet | 4 | %0,0 | %0,1 | %0,0 | −0,0 |
| LDP | 2 | %0,0 | %0,0 | %0,1 | −0,0 |
Gerede seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 140 | 25.219 | 23.095 | %91,6 | 22.837 | 258 |
Gerede mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Afşartarakçı Köyü | AK Parti | %89,7 | %5,2 | %92,2 | 64 |
| Ağızörengüney Köyü | AK Parti | %93,3 | %2,2 | %92,0 | 50 |
| Ahmetler Köyü | AK Parti | %97,4 | %0,7 | %92,7 | 165 |
| Akbaş Köyü | AK Parti | %87,2 | %5,1 | %95,3 | 43 |
| Akçabey Köyü | AK Parti | %84,3 | %8,6 | %90,0 | 80 |
| Akçaşehir Köyü | AK Parti | %91,7 | %6,3 | %89,1 | 55 |
| Aktaş Köyü | AK Parti | %91,4 | %0,0 | %88,1 | 67 |
| Aktaşkurtlar Köyü | AK Parti | %91,0 | %4,0 | %88,6 | 114 |
| Asmaca Köyü | AK Parti | %61,6 | %11,0 | %83,3 | 90 |
| Aşağıovacık Köyü | AK Parti | %96,8 | %2,1 | %93,1 | 101 |
| Aşağıörenbaşı Köyü | AK Parti | %81,5 | %13,0 | %78,9 | 71 |
| Aydınlar Köyü | AK Parti | %86,7 | %9,6 | %98,8 | 84 |
| Bahçedere Köyü | AK Parti | %76,4 | %1,8 | %91,7 | 60 |
| Bahçelievler Mahallesi | AK Parti | %83,3 | %6,0 | %90,3 | 742 |
| Balcılar Köyü | AK Parti | %88,4 | %9,3 | %90,2 | 51 |
| Beşkonak Köyü | AK Parti | %98,7 | %0,0 | %87,5 | 88 |
| Birinciafşar Köyü | AK Parti | %87,5 | %7,5 | %102,5 | 40 |
| Bünüş Köyü | AK Parti | %87,8 | %9,8 | %95,3 | 43 |
| Çağış Köyü | AK Parti | %91,5 | %2,8 | %94,7 | 75 |
| Çalaman Köyü | AK Parti | %93,9 | %2,0 | %96,1 | 51 |
| Çalışlar Köyü | AK Parti | %90,7 | %7,4 | %96,6 | 58 |
| Çayören Köyü | AK Parti | %97,7 | %0,6 | %100,6 | 175 |
| Çayörengüney Köyü | AK Parti | %93,0 | %1,0 | %90,2 | 112 |
| Çoğullu Köyü | AK Parti | %95,0 | %0,0 | %100,7 | 140 |
| Çukurca Köyü | AK Parti | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 64 |
| Dağkara Köyü | AK Parti | %96,5 | %2,3 | %96,6 | 89 |
| Danişmentler Köyü | AK Parti | %91,7 | %8,3 | %97,4 | 38 |
| Davutbeyli Köyü | AK Parti | %83,0 | %4,3 | %87,0 | 54 |
| Dayıoğlu Mahallesi | AK Parti | %90,1 | %4,6 | %89,4 | 2.800 |
| Demirciler Mahallesi | AK Parti | %83,1 | %8,4 | %91,1 | 2.181 |
| Demircisopran Köyü | AK Parti | %84,4 | %2,1 | %96,0 | 101 |
| Demirler Köyü | AK Parti | %96,0 | %2,0 | %90,9 | 55 |
| Dikmen Köyü | AK Parti | %87,5 | %6,3 | %100,0 | 80 |
| Dursunfakı Köyü | AK Parti | %98,3 | %1,7 | %101,7 | 58 |
| Elören Köyü | AK Parti | %89,5 | %8,8 | %93,4 | 61 |
| Enseliler Köyü | AK Parti | %95,7 | %0,0 | %96,0 | 50 |
| Ertuğrulköy | AK Parti | %96,7 | %1,1 | %96,9 | 96 |
| Eymir Köyü | AK Parti | %82,9 | %17,1 | %102,9 | 34 |
| Geçitler Köyü | AK Parti | %93,1 | %4,2 | %82,0 | 89 |
| Göynükören Köyü | AK Parti | %90,8 | %0,4 | %93,1 | 582 |
| Güneydemirciler Köyü | AK Parti | %90,8 | %4,2 | %96,4 | 276 |
| Hacılar Köyü | AK Parti | %92,5 | %7,5 | %97,6 | 42 |
| Halaçlar Köyü | AK Parti | %85,4 | %6,1 | %94,3 | 87 |
| Hasanlar Köyü | AK Parti | %95,5 | %0,0 | %104,5 | 22 |
| Havullu Köyü | AK Parti | %94,4 | %2,5 | %89,2 | 185 |
| Ibrıcak Köyü | AK Parti | %94,2 | %1,6 | %91,6 | 344 |
| İkinciafşar Köyü | AK Parti | %92,0 | %2,0 | %92,7 | 55 |
| İmamlar Köyü | AK Parti | %98,5 | %1,5 | %93,0 | 71 |
| İnköy | AK Parti | %89,8 | %6,8 | %90,8 | 65 |
| Kabiller Mahallesi | AK Parti | %85,0 | %3,9 | %91,0 | 1.139 |
| Kalaç Köyü | AK Parti | %91,9 | %0,0 | %91,3 | 69 |
| Kapaklı Köyü | AK Parti | %94,6 | %1,8 | %91,9 | 124 |
| Karacadağ Demirciler Köyü | AK Parti | %96,8 | %1,1 | %90,4 | 104 |
| Karacadağ Köyü | AK Parti | %90,2 | %3,3 | %84,7 | 72 |
| Karapazar Köyü | AK Parti | %81,9 | %11,4 | %94,6 | 112 |
| Kavacık Köyü | AK Parti | %95,7 | %0,0 | %94,1 | 51 |
| Kayıkiraz Köyü | AK Parti | %97,1 | %2,9 | %100,0 | 68 |
| Kayısopran Köyü | AK Parti | %89,5 | %5,3 | %95,1 | 41 |
| Kazanlar Köyü | AK Parti | %83,6 | %3,6 | %87,3 | 63 |
| Kitirler Mahallesi | AK Parti | %78,6 | %9,7 | %88,9 | 1.575 |
| Koçumlar Köyü | AK Parti | %92,8 | %2,8 | %96,8 | 190 |
| Kösreli Köyü | AK Parti | %97,4 | %0,0 | %100,0 | 39 |
| Külef Köyü | AK Parti | %94,1 | %0,0 | %94,7 | 75 |
| Kürkçüler Köyü | AK Parti | %92,4 | %3,8 | %97,2 | 109 |
| Macarlar Köyü | AK Parti | %86,7 | %1,7 | %82,4 | 74 |
| Mankallar Köyü | AK Parti | %93,4 | %1,1 | %96,8 | 94 |
| Mircekiraz Köyü | AK Parti | %88,3 | %6,7 | %92,8 | 69 |
| Mukamlar Köyü | AK Parti | %98,5 | %0,0 | %97,0 | 67 |
| Muratfakılar Köyü | AK Parti | %91,8 | %4,7 | %91,4 | 93 |
| Mürdükler Köyü | AK Parti | %94,4 | %2,8 | %94,7 | 38 |
| Nuhören Köyü | AK Parti | %94,6 | %3,6 | %96,6 | 117 |
| Orta Mahallesi | AK Parti | %80,4 | %9,2 | %88,6 | 932 |
| Ortaca Köyü | AK Parti | %91,4 | %2,9 | %92,7 | 151 |
| Örencik Köyü | AK Parti | %96,3 | %0,0 | %98,2 | 55 |
| Salur Köyü | AK Parti | %96,9 | %2,5 | %92,1 | 177 |
| Samat Köyü | AK Parti | %94,8 | %2,8 | %99,5 | 389 |
| Sapanlıurgancılar Köyü | AK Parti | %89,7 | %3,4 | %100,0 | 63 |
| Sarıoğlu Köyü | AK Parti | %93,9 | %3,0 | %89,5 | 38 |
| Seviller Mahallesi | AK Parti | %80,7 | %8,4 | %87,8 | 3.352 |
| Sipahiler Köyü | AK Parti | %93,0 | %1,8 | %93,4 | 61 |
| Sofular Köyü | AK Parti | %95,8 | %1,8 | %96,0 | 176 |
| Sungurlar Köyü | AK Parti | %93,3 | %3,3 | %101,7 | 59 |
| Süllertoklar Köyü | AK Parti | %88,4 | %4,7 | %93,6 | 47 |
| Tatlar Köyü | AK Parti | %100,0 | %0,0 | %86,0 | 57 |
| Ulaşlar Köyü | AK Parti | %81,4 | %2,3 | %95,7 | 46 |
| Ümit Köyü | AK Parti | %86,5 | %9,6 | %89,7 | 58 |
| Yağdaş Köyü | AK Parti | %87,3 | %3,6 | %101,8 | 56 |
| Yakaboy Köyü | AK Parti | %97,3 | %2,7 | %100,0 | 38 |
| Yakakaya Köyü | AK Parti | %89,7 | %4,1 | %91,6 | 107 |
| Yazıkara Köyü | AK Parti | %93,9 | %1,5 | %98,5 | 134 |
| Yazıköy | AK Parti | %95,5 | %2,3 | %89,8 | 98 |
| Yelkenler Köyü | AK Parti | %94,4 | %1,1 | %101,1 | 89 |
| Yenecik Köyü | AK Parti | %88,9 | %8,3 | %94,7 | 38 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %89,8 | %4,7 | %93,9 | 4.050 |
| Yeniyapar Köyü | AK Parti | %82,4 | %8,8 | %100,0 | 34 |
| Yeşilvadi Köyü | AK Parti | %90,1 | %8,6 | %91,0 | 89 |
| Yukarıovacık Köyü | AK Parti | %94,0 | %4,0 | %98,0 | 51 |
| Yukarıörenbaşı Köyü | AK Parti | %82,4 | %7,4 | %77,4 | 93 |
| Yunuslar Köyü | AK Parti | %94,3 | %3,8 | %86,9 | 61 |
| Zeyneller Köyü | AK Parti | %89,7 | %0,0 | %100,0 | 39 |
İlgili sonuçlar