Göynük Kasım 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları
Göynük sonuçlarında AK Parti %74,7 ile birinci, CHP %11,4 ile ikinci; fark 63,4 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,3) 25,4 puan üstünde. 72 mahalle ve köy arasından 71'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Aşağıkınık Köyü (%95,5); CHP en güçlü Umurlar Köyü (%47,1). Katılım %90,3 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Göynük Kasım 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları — Göynük, Bolu, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Göynük | Bolu | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 8.035 | %74,7 | %62,8 | %49,3 | +25,4 |
| CHP | 1.221 | %11,4 | %21,5 | %25,6 | −14,2 |
| MHP | 885 | %8,2 | %10,9 | %12,0 | −3,8 |
| Saadet | 187 | %1,7 | %1,1 | %0,7 | +1,1 |
| BBP | 97 | %0,9 | %0,8 | %0,5 | +0,4 |
| HAK-PAR | 86 | %0,8 | %0,4 | %0,2 | +0,6 |
| DP | 55 | %0,5 | %0,4 | %0,1 | +0,4 |
| HKP | 41 | %0,4 | %0,2 | %0,2 | +0,2 |
| HDP | 31 | %0,3 | %1,1 | %10,6 | −10,3 |
| Vatan Partisi | 31 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,0 |
| Kp | 28 | %0,3 | %0,2 | %0,1 | +0,2 |
| BTP | 17 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| DYP | 13 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| DSP | 11 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| LDP | 8 | %0,1 | %0,0 | %0,1 | +0,0 |
| Millet | 7 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
Göynük seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 80 | 12.150 | 10.975 | %90,3 | 10.753 | 222 |
Göynük mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ahmetbeyler Köyü | AK Parti | %54,7 | %8,9 | %91,5 | 200 |
| Akçaalan Köyü | AK Parti | %71,8 | %22,5 | %92,2 | 77 |
| Aksaklar Köyü | AK Parti | %83,1 | %3,4 | %96,8 | 94 |
| Alanköy | AK Parti | %72,9 | %12,5 | %93,3 | 105 |
| Arıkçayırı Köyü | AK Parti | %92,9 | %1,4 | %88,8 | 160 |
| Arızlar Köyü | AK Parti | %77,5 | %12,5 | %90,9 | 44 |
| Aşağıkınık Köyü | AK Parti | %95,5 | %1,9 | %90,9 | 175 |
| Bayındır Köyü | AK Parti | %87,1 | %3,5 | %94,6 | 185 |
| Bekirfakılar Köyü | AK Parti | %89,0 | %2,5 | %92,5 | 133 |
| Boyacılar Köyü | AK Parti | %71,1 | %2,4 | %99,4 | 170 |
| Bozcaarmut Köyü | AK Parti | %95,2 | %2,4 | %98,8 | 85 |
| Bölücekova Köyü | AK Parti | %83,1 | %5,2 | %95,1 | 164 |
| Bulanık Köyü | AK Parti | %93,7 | %0,7 | %98,6 | 146 |
| Ceylanlı Köyü | AK Parti | %83,3 | %14,3 | %95,7 | 46 |
| Cuma Mahallesi | AK Parti | %59,2 | %25,9 | %86,3 | 204 |
| Çamlıca Köyü | AK Parti | %62,2 | %26,1 | %90,4 | 125 |
| Çapar Köyü | AK Parti | %90,5 | %0,0 | %100,0 | 22 |
| Çatacık Köyü | AK Parti | %78,9 | %8,4 | %92,3 | 104 |
| Çayköy | AK Parti | %73,2 | %15,4 | %93,2 | 132 |
| Çaylakköy | AK Parti | %83,1 | %8,1 | %94,1 | 152 |
| Çeşme Mahallesi | AK Parti | %57,1 | %19,8 | %86,1 | 409 |
| Çubukköy | AK Parti | %79,4 | %6,9 | %89,9 | 148 |
| Dağhacılar Köyü | AK Parti | %84,3 | %7,1 | %95,9 | 73 |
| Dağşeyhleri Köyü | AK Parti | %90,0 | %5,0 | %89,7 | 68 |
| Dedeler Köyü | AK Parti | %83,2 | %4,7 | %93,7 | 348 |
| Değirmenözü Köyü | AK Parti | %65,3 | %9,5 | %90,7 | 107 |
| Demirhanlar Köyü | AK Parti | %69,8 | %11,1 | %87,0 | 146 |
| Ekinciler Köyü | AK Parti | %84,8 | %3,6 | %94,4 | 177 |
| Gerişler Köyü | AK Parti | %85,6 | %3,3 | %93,0 | 201 |
| Gökçesaray Köyü | AK Parti | %87,5 | %4,2 | %92,5 | 187 |
| Güneyçalıca Köyü | AK Parti | %66,1 | %10,7 | %95,1 | 122 |
| Gürpınar Köyü | AK Parti | %85,9 | %4,0 | %97,6 | 206 |
| Hacı Abdi Mahallesi | AK Parti | %69,3 | %16,7 | %85,9 | 412 |
| Hacımahmut Köyü | AK Parti | %84,4 | %7,8 | %91,7 | 156 |
| Hasanlar Köyü | AK Parti | %87,6 | %3,0 | %96,7 | 210 |
| Hilaller Köyü | AK Parti | %88,7 | %4,2 | %93,5 | 77 |
| Himmetoğlu Köyü | AK Parti | %76,0 | %8,6 | %85,6 | 486 |
| Hisarözü Köyü | AK Parti | %84,7 | %4,2 | %82,0 | 89 |
| İbrahimözü Köyü | AK Parti | %74,2 | %9,4 | %90,1 | 362 |
| Karaaliler Köyü | AK Parti | %59,1 | %25,8 | %91,0 | 78 |
| Karaardıç Köyü | AK Parti | %86,6 | %3,8 | %93,0 | 230 |
| Karacalar Köyü | AK Parti | %86,1 | %5,0 | %85,1 | 121 |
| Kaşıkçışeyhler Köyü | AK Parti | %74,8 | %15,3 | %89,8 | 127 |
| Kayabaşı Köyü | AK Parti | %77,0 | %9,5 | %91,7 | 84 |
| Kayalıdere Köyü | AK Parti | %93,3 | %2,9 | %90,4 | 115 |
| Kepkebir Mahallesi | AK Parti | %46,5 | %29,9 | %88,3 | 213 |
| Kılavuzlar Köyü | AK Parti | %84,3 | %7,1 | %104,1 | 73 |
| Kızılkuyu Köyü | AK Parti | %77,8 | %7,0 | %85,6 | 187 |
| Kilciler Köyü | AK Parti | %55,3 | %27,6 | %86,3 | 95 |
| Kozcağız Köyü | AK Parti | %74,3 | %9,9 | %80,2 | 126 |
| Köybaşı Köyü | AK Parti | %72,1 | %11,5 | %98,5 | 65 |
| Kumcuk Köyü | AK Parti | %61,3 | %29,3 | %84,3 | 89 |
| Kuyupınar Köyü | AK Parti | %72,5 | %14,5 | %88,7 | 159 |
| Kürnüç Köyü | AK Parti | %88,2 | %5,9 | %100,0 | 34 |
| Memeceler Köyü | AK Parti | %87,5 | %7,8 | %98,5 | 135 |
| Mustanlar Köyü | AK Parti | %86,8 | %6,6 | %94,0 | 117 |
| Narzanlar Köyü | AK Parti | %74,1 | %11,1 | %91,7 | 120 |
| Örencik Köyü | AK Parti | %76,8 | %12,1 | %98,3 | 233 |
| Pelitcik Köyü | AK Parti | %88,5 | %3,8 | %100,0 | 27 |
| Sarıcalar Köyü | AK Parti | %92,9 | %0,7 | %94,6 | 149 |
| Sarılar Köyü | AK Parti | %78,0 | %8,8 | %95,0 | 219 |
| Sofu Ali Mahallesi | AK Parti | %67,2 | %16,3 | %81,8 | 976 |
| Soğukçam Köyü | AK Parti | %61,8 | %2,9 | %108,8 | 34 |
| Susuz Köyü | AK Parti | %92,0 | %1,9 | %97,0 | 168 |
| Sünnet Köyü | AK Parti | %53,9 | %10,9 | %86,2 | 152 |
| Tekirler Köyü | AK Parti | %60,6 | %23,9 | %96,1 | 77 |
| Tepebaşı Köyü | AK Parti | %71,8 | %10,7 | %90,6 | 117 |
| Umurlar Köyü | CHP | %39,2 | %47,1 | %87,4 | 119 |
| Yenice Mahallesi | AK Parti | %53,4 | %26,7 | %83,6 | 773 |
| Yeniköy | AK Parti | %79,3 | %10,7 | %97,8 | 180 |
| Yeşilyazı Köyü | AK Parti | %67,7 | %17,7 | %82,7 | 75 |
| Yukarıkınık Köyü | AK Parti | %82,3 | %4,4 | %94,9 | 176 |
İlgili sonuçlar