Mudurnu Kasım 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları
Mudurnu sonuçlarında AK Parti %60,0 ile birinci, CHP %21,7 ile ikinci; fark 38,3 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,3) 10,7 puan üstünde. 82 mahalle ve köy arasından 80'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Hacıhalimler Köyü (%96,6); CHP en güçlü Karapınarkavağı Köyü (%45,5). Katılım %89,6 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Mudurnu Kasım 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları — Mudurnu, Bolu, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Mudurnu | Bolu | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 8.174 | %60,0 | %62,8 | %49,3 | +10,7 |
| CHP | 2.955 | %21,7 | %21,5 | %25,6 | −3,9 |
| MHP | 1.703 | %12,5 | %10,9 | %12,0 | +0,5 |
| DP | 163 | %1,2 | %0,4 | %0,1 | +1,0 |
| BBP | 131 | %1,0 | %0,8 | %0,5 | +0,4 |
| Saadet | 109 | %0,8 | %1,1 | %0,7 | +0,1 |
| HAK-PAR | 97 | %0,7 | %0,4 | %0,2 | +0,5 |
| HDP | 58 | %0,4 | %1,1 | %10,6 | −10,1 |
| HKP | 44 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
| Vatan Partisi | 37 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,0 |
| DSP | 36 | %0,3 | %0,1 | %0,1 | +0,2 |
| Kp | 32 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| DYP | 29 | %0,2 | %0,1 | %0,0 | +0,2 |
| BTP | 26 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| Millet | 18 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| LDP | 8 | %0,1 | %0,0 | %0,1 | +0,0 |
Mudurnu seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 91 | 15.505 | 13.896 | %89,6 | 13.620 | 276 |
Mudurnu mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akyokuş Köyü | AK Parti | %75,2 | %12,4 | %90,9 | 165 |
| Alpağut Köyü | AK Parti | %73,4 | %10,8 | %91,9 | 283 |
| Avdullar Köyü | AK Parti | %74,7 | %14,7 | %89,9 | 189 |
| Bekdemirler Köyü | AK Parti | %61,2 | %21,5 | %91,0 | 245 |
| Beyderesi Köyü | AK Parti | %64,8 | %16,4 | %89,1 | 138 |
| Bostancılar Köyü | AK Parti | %71,6 | %12,7 | %90,7 | 151 |
| Bulanık Köyü | AK Parti | %71,1 | %8,5 | %91,7 | 240 |
| Büyükcami Mahallesi | AK Parti | %40,9 | %35,8 | %87,3 | 521 |
| Cuma Köyü | AK Parti | %81,3 | %8,3 | %96,3 | 54 |
| Çağşak Köyü | AK Parti | %72,2 | %14,4 | %81,5 | 124 |
| Çamurluk Köyü | AK Parti | %72,7 | %14,0 | %86,1 | 144 |
| Çamyurdu Köyü | AK Parti | %61,9 | %15,6 | %88,8 | 169 |
| Çavuşdere Köyü | AK Parti | %45,0 | %37,0 | %90,3 | 113 |
| Çepni Köyü | AK Parti | %76,8 | %11,1 | %91,6 | 215 |
| Çevreli Köyü | AK Parti | %63,2 | %22,1 | %85,0 | 80 |
| Dağyolu Köyü | AK Parti | %68,5 | %11,1 | %94,7 | 57 |
| Dedeler Köyü | AK Parti | %60,6 | %22,5 | %90,4 | 83 |
| Delice Köyü | AK Parti | %57,5 | %23,6 | %93,1 | 116 |
| Dereçetinören Köyü | AK Parti | %71,8 | %7,8 | %86,0 | 121 |
| Dereköy | AK Parti | %64,4 | %27,6 | %85,3 | 109 |
| Dodurga Köyü | AK Parti | %89,4 | %1,1 | %94,1 | 101 |
| Dolayüz Köyü | AK Parti | %54,4 | %34,2 | %88,4 | 172 |
| Ekinören Köyü | AK Parti | %76,5 | %13,6 | %95,3 | 86 |
| Elmacıkdere Köyü | AK Parti | %76,6 | %14,9 | %93,1 | 101 |
| Esenkaya Köyü | AK Parti | %65,5 | %18,2 | %89,7 | 185 |
| Feruz Köyü | AK Parti | %72,8 | %9,2 | %93,9 | 197 |
| Fındıcak Köyü | AK Parti | %68,6 | %20,9 | %87,9 | 99 |
| Gelinözü Köyü | AK Parti | %57,3 | %18,3 | %87,2 | 94 |
| Gökören Köyü | AK Parti | %55,2 | %24,1 | %88,8 | 134 |
| Gölcük Köyü | AK Parti | %63,3 | %18,3 | %85,2 | 142 |
| Göllüören Köyü | AK Parti | %82,2 | %8,2 | %90,1 | 81 |
| Göncek Köyü | AK Parti | %84,3 | %5,2 | %94,3 | 122 |
| Gürçam Köyü | AK Parti | %58,2 | %22,4 | %85,4 | 123 |
| Güveytepe Köyü | AK Parti | %78,7 | %7,6 | %93,1 | 216 |
| Hacıhalimler Köyü | AK Parti | %96,6 | %3,4 | %100,0 | 118 |
| Hacımusalar Köyü | AK Parti | %51,6 | %19,1 | %93,1 | 174 |
| Hızırfakı Mahallesi | AK Parti | %43,0 | %31,1 | %86,2 | 298 |
| Hüsamettindere Köyü | AK Parti | %56,0 | %20,0 | %88,1 | 143 |
| Ilıca Köyü | AK Parti | %47,3 | %29,5 | %92,5 | 159 |
| İğneciler Köyü | AK Parti | %59,1 | %25,0 | %90,5 | 148 |
| Kaçık Köyü | AK Parti | %57,7 | %7,7 | %86,7 | 30 |
| Karacakaya Mahallesi | AK Parti | %58,0 | %25,3 | %93,2 | 161 |
| Karamurat Köyü | AK Parti | %62,6 | %28,8 | %82,2 | 247 |
| Karapınarkavağı Köyü | CHP | %32,7 | %45,5 | %84,6 | 65 |
| Karataş Köyü | AK Parti | %60,0 | %15,7 | %91,0 | 156 |
| Karşıköy | AK Parti | %75,3 | %19,2 | %86,2 | 87 |
| Kavallar Köyü | AK Parti | %74,2 | %6,5 | %80,0 | 40 |
| Kaygana Mahallesi | AK Parti | %42,7 | %33,7 | %85,5 | 1.128 |
| Keçikıran Köyü | AK Parti | %70,8 | %6,2 | %89,0 | 73 |
| Kilözü Köyü | AK Parti | %48,0 | %36,6 | %90,4 | 136 |
| Kovucak Köyü | AK Parti | %50,5 | %21,9 | %91,8 | 232 |
| Kurtlar Köyü | AK Parti | %65,7 | %9,5 | %88,2 | 127 |
| Mangırlar Köyü | AK Parti | %80,6 | %6,9 | %94,8 | 233 |
| Munduşlar Köyü | AK Parti | %72,6 | %17,1 | %92,3 | 182 |
| Musalla Mahallesi | AK Parti | %46,3 | %28,8 | %84,6 | 656 |
| Ordular Köyü | AK Parti | %88,7 | %2,8 | %93,4 | 76 |
| Ormanpınarı Köyü | AK Parti | %54,2 | %22,0 | %95,2 | 126 |
| Ortaköy | AK Parti | %72,2 | %14,4 | %89,3 | 206 |
| Örencik Köyü | AK Parti | %62,8 | %21,4 | %91,4 | 243 |
| Pelitözü Köyü | AK Parti | %55,6 | %19,9 | %91,7 | 339 |
| Samat Köyü | AK Parti | %67,5 | %22,2 | %92,7 | 369 |
| Samsaçavuş Köyü | AK Parti | %42,1 | %21,9 | %90,1 | 131 |
| Sarıyar Köyü | AK Parti | %69,0 | %10,1 | %97,8 | 138 |
| Sarpıncık Köyü | AK Parti | %95,3 | %2,8 | %83,7 | 135 |
| Seyrancık Mahallesi | CHP | %37,9 | %41,8 | %91,5 | 437 |
| Sırçalı Köyü | AK Parti | %61,1 | %20,0 | %92,5 | 106 |
| Sürmeli Köyü | AK Parti | %62,6 | %13,1 | %90,0 | 110 |
| Taşçılar Köyü | AK Parti | %40,0 | %23,1 | %94,7 | 76 |
| Taşkesti-Karacasumandıra Mahallesi | AK Parti | %62,9 | %18,0 | %83,7 | 215 |
| Taşkesti-Karaçomak Mahallesi | AK Parti | %41,6 | %27,1 | %87,5 | 416 |
| Taşkesti-Merkez Mahallesi | AK Parti | %49,9 | %31,1 | %90,5 | 788 |
| Taşkesti-Tosunlar Mahallesi | AK Parti | %47,9 | %28,6 | %95,3 | 127 |
| Taşkesti-Yeğenderesi Mahallesi | AK Parti | %66,0 | %20,7 | %93,4 | 227 |
| Tavşansuyu Köyü | AK Parti | %74,6 | %18,5 | %87,6 | 201 |
| Tımaraktaş Köyü | AK Parti | %70,1 | %14,9 | %97,3 | 74 |
| Uğurlualan Köyü | AK Parti | %64,0 | %28,0 | %89,7 | 29 |
| Uzunçam Köyü | AK Parti | %63,9 | %13,6 | %86,9 | 229 |
| Vakıfaktaş Köyü | AK Parti | %79,2 | %2,1 | %90,7 | 54 |
| Yaylabeli Köyü | AK Parti | %66,7 | %17,8 | %90,2 | 102 |
| Yazılar Köyü | AK Parti | %80,8 | %6,8 | %94,1 | 269 |
| Yenice Şeyhler Köyü | AK Parti | %50,0 | %38,0 | %89,4 | 170 |
| Yıldırım Bayazıd Mahallesi | AK Parti | %60,8 | %26,8 | %89,1 | 349 |
İlgili sonuçlar