Bayramören Kasım 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları
Bayramören sonuçlarında AK Parti %79,9 ile birinci, MHP %11,0 ile ikinci; fark 68,9 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,3) 30,6 puan üstünde. 30 mahalle ve köy arasından 30'unda AK Parti önde. AK Parti en güçlü Yazıören Köyü (%98,0); MHP en güçlü Merkez Mahallesi (%31,3). Katılım %82,8 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Bayramören Kasım 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları — Bayramören, Çankırı, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Bayramören | Çankırı | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 1.421 | %79,9 | %69,1 | %49,3 | +30,6 |
| MHP | 195 | %11,0 | %21,7 | %12,0 | −1,1 |
| CHP | 93 | %5,2 | %5,9 | %25,6 | −20,3 |
| BBP | 17 | %1,0 | %0,9 | %0,5 | +0,4 |
| Saadet | 14 | %0,8 | %0,7 | %0,7 | +0,1 |
| DP | 10 | %0,6 | %0,2 | %0,1 | +0,4 |
| HAK-PAR | 9 | %0,5 | %0,3 | %0,2 | +0,3 |
| HKP | 9 | %0,5 | %0,2 | %0,2 | +0,3 |
| Kp | 3 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| DSP | 2 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| LDP | 2 | %0,1 | %0,0 | %0,1 | +0,1 |
| HDP | 1 | %0,1 | %0,4 | %10,6 | −10,5 |
| BTP | 1 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| DYP | 1 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| Millet | 1 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
Bayramören seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 30 | 2.185 | 1.809 | %82,8 | 1.779 | 30 |
Bayramören mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akgüney Köyü | AK Parti | %63,2 | %15,8 | %95,0 | 20 |
| Akseki Köyü | AK Parti | %97,2 | %0,0 | %92,3 | 39 |
| Boğazkaya Köyü | AK Parti | %92,0 | %4,0 | %80,6 | 31 |
| Çakırbağ Köyü | AK Parti | %72,4 | %13,8 | %63,8 | 47 |
| Çayırcık Köyü | AK Parti | %94,6 | %0,0 | %92,7 | 41 |
| Dalkoz Köyü | AK Parti | %67,4 | %20,7 | %82,6 | 115 |
| Dereköy | AK Parti | %89,5 | %5,3 | %67,9 | 28 |
| Dolaşlar Köyü | AK Parti | %68,3 | %20,0 | %88,2 | 68 |
| Erenler Köyü | AK Parti | %74,5 | %16,0 | %86,6 | 112 |
| Feriz Köyü | AK Parti | %86,1 | %5,6 | %85,7 | 42 |
| Göynükören Köyü | AK Parti | %85,7 | %9,5 | %78,1 | 137 |
| Harmancık Köyü | AK Parti | %83,6 | %5,5 | %82,1 | 67 |
| İncekaya Köyü | AK Parti | %87,3 | %2,8 | %83,5 | 85 |
| Karakuzu Köyü | AK Parti | %92,5 | %2,3 | %86,6 | 157 |
| Karataş Köyü | AK Parti | %89,2 | %1,5 | %90,8 | 76 |
| Kavakköy | AK Parti | %90,7 | %6,7 | %87,2 | 86 |
| Koçlu Köyü | AK Parti | %87,2 | %0,0 | %87,0 | 100 |
| Köprülübey Mahallesi | AK Parti | %75,7 | %18,9 | %88,6 | 44 |
| Merkez Mahallesi | AK Parti | %54,2 | %31,3 | %69,1 | 243 |
| Oluklu Köyü | AK Parti | %83,6 | %8,2 | %87,1 | 70 |
| Oymaağaç Köyü | AK Parti | %89,4 | %2,1 | %79,0 | 62 |
| Sarıkaya Köyü | AK Parti | %94,1 | %5,9 | %73,9 | 23 |
| Topçu Köyü | AK Parti | %81,8 | %6,1 | %72,3 | 47 |
| Ulumelan Köyü | AK Parti | %84,0 | %10,0 | %73,5 | 68 |
| Üçgazi Köyü | AK Parti | %84,6 | %3,8 | %89,7 | 29 |
| Yaylatepesi Köyü | AK Parti | %93,8 | %3,1 | %97,0 | 33 |
| Yazıören Köyü | AK Parti | %98,0 | %0,0 | %91,2 | 57 |
| Yurtpınar Köyü | AK Parti | %83,8 | %2,7 | %97,5 | 40 |
| Yusufoğlu Köyü | AK Parti | %88,8 | %7,5 | %89,9 | 89 |
| Zübeyde Hanım Mahallesi | AK Parti | %49,5 | %30,5 | %82,9 | 129 |
İlgili sonuçlar