Korgun Kasım 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları
Korgun sonuçlarında AK Parti %77,4 ile birinci, MHP %16,1 ile ikinci; fark 61,3 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,3) 28,1 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %16,1 (+4,1 puan). 15 mahalle ve köy arasından 15'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Maruf Köyü (%92,5); MHP en güçlü Kesecik Köyü (%43,1). Katılım %87,1 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Korgun Kasım 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları — Korgun, Çankırı, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Korgun | Çankırı | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 2.170 | %77,4 | %69,1 | %49,3 | +28,1 |
| MHP | 452 | %16,1 | %21,7 | %12,0 | +4,1 |
| CHP | 104 | %3,7 | %5,9 | %25,6 | −21,9 |
| Saadet | 22 | %0,8 | %0,7 | %0,7 | +0,1 |
| BBP | 20 | %0,7 | %0,9 | %0,5 | +0,2 |
| HAK-PAR | 8 | %0,3 | %0,3 | %0,2 | +0,1 |
| DP | 7 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| HKP | 5 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | +0,0 |
| HDP | 4 | %0,1 | %0,4 | %10,6 | −10,4 |
| DYP | 4 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| Kp | 3 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | −0,0 |
| BTP | 2 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| DSP | 2 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Millet | 1 | %0,0 | %0,1 | %0,0 | −0,0 |
Korgun seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 18 | 3.287 | 2.862 | %87,1 | 2.804 | 58 |
Korgun mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Alpsarı Köyü | AK Parti | %70,0 | %25,0 | %89,0 | 91 |
| Buğay Köyü | AK Parti | %73,5 | %13,6 | %85,7 | 175 |
| Büyük Mahallesi | AK Parti | %67,8 | %22,7 | %85,5 | 344 |
| Çukurören Köyü | AK Parti | %79,6 | %16,1 | %80,3 | 117 |
| Dikenli Köyü | AK Parti | %91,2 | %5,8 | %89,0 | 154 |
| Doğu Mahallesi | AK Parti | %63,0 | %25,1 | %87,1 | 278 |
| Hıcıp Köyü | AK Parti | %88,8 | %7,5 | %89,9 | 178 |
| Ildızım Köyü | AK Parti | %90,4 | %5,6 | %85,4 | 212 |
| İkiçam Köyü | AK Parti | %79,5 | %9,1 | %90,2 | 51 |
| Karatekin Köyü | AK Parti | %82,8 | %9,8 | %94,1 | 135 |
| Kayıçivi Köyü | AK Parti | %91,6 | %6,5 | %90,1 | 121 |
| Kesecik Köyü | AK Parti | %56,9 | %43,1 | %76,3 | 76 |
| Maruf Köyü | AK Parti | %92,5 | %3,7 | %88,9 | 467 |
| Şıhlar Köyü | AK Parti | %82,0 | %14,8 | %91,2 | 68 |
| Uludağ Mahallesi | AK Parti | %68,2 | %24,6 | %86,1 | 820 |
İlgili sonuçlar