Ilgaz Kasım 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları
Ilgaz sonuçlarında AK Parti %70,4 ile birinci, MHP %20,7 ile ikinci; fark 49,8 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,3) 21,1 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %20,7 (+8,7 puan). 84 mahalle ve köy arasından 83'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Satılar Köyü (%100,0); MHP en güçlü Sağırlar Köyü (%63,3). Katılım %84,5 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Ilgaz Kasım 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları — Ilgaz, Çankırı, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Ilgaz | Çankırı | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 6.612 | %70,4 | %69,1 | %49,3 | +21,1 |
| MHP | 1.942 | %20,7 | %21,7 | %12,0 | +8,7 |
| CHP | 484 | %5,2 | %5,9 | %25,6 | −20,4 |
| Saadet | 104 | %1,1 | %0,7 | %0,7 | +0,4 |
| BBP | 75 | %0,8 | %0,9 | %0,5 | +0,3 |
| HAK-PAR | 32 | %0,3 | %0,3 | %0,2 | +0,1 |
| Kp | 27 | %0,3 | %0,2 | %0,1 | +0,2 |
| HKP | 26 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
| DP | 26 | %0,3 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| BTP | 12 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| HDP | 11 | %0,1 | %0,4 | %10,6 | −10,4 |
| DSP | 9 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Vatan Partisi | 8 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,2 |
| Millet | 7 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| DYP | 6 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| LDP | 5 | %0,1 | %0,0 | %0,1 | −0,0 |
Ilgaz seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 96 | 11.311 | 9.558 | %84,5 | 9.386 | 172 |
Ilgaz mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçaören Köyü | AK Parti | %93,8 | %6,3 | %97,1 | 34 |
| Aktaş Köyü | AK Parti | %82,7 | %13,5 | %70,7 | 75 |
| Alıç Köyü | AK Parti | %92,3 | %3,8 | %83,9 | 31 |
| Alibey Köyü | AK Parti | %93,3 | %6,7 | %86,8 | 53 |
| Alpagut Köyü | AK Parti | %94,3 | %5,7 | %94,7 | 38 |
| Arpayeri Köyü | AK Parti | %75,7 | %18,9 | %100,0 | 38 |
| Aşağıbozan Köyü | AK Parti | %46,7 | %46,7 | %106,7 | 15 |
| Aşağıdere Köyü | AK Parti | %58,8 | %35,3 | %85,7 | 21 |
| Aşağımeydan Köyü | AK Parti | %94,1 | %5,9 | %85,0 | 20 |
| Aşıklar Köyü | AK Parti | %74,4 | %18,6 | %100,0 | 43 |
| Balcı Köyü | AK Parti | %78,6 | %3,6 | %90,3 | 31 |
| Başdibek Köyü | AK Parti | %83,3 | %14,4 | %80,7 | 114 |
| Belören Köyü | AK Parti | %54,4 | %18,4 | %79,1 | 134 |
| Belsöğüt Köyü | AK Parti | %62,1 | %32,8 | %93,5 | 62 |
| Beyköy | AK Parti | %66,7 | %16,7 | %77,8 | 54 |
| Bozatlı Köyü | AK Parti | %85,2 | %7,4 | %93,1 | 29 |
| Bükçük Köyü | AK Parti | %69,5 | %18,6 | %98,4 | 62 |
| Cendere Köyü | AK Parti | %63,9 | %19,4 | %85,7 | 42 |
| Cömert Köyü | AK Parti | %68,9 | %26,7 | %86,5 | 52 |
| Çaltıpınar Köyü | AK Parti | %78,9 | %10,5 | %90,5 | 42 |
| Çatak Köyü | AK Parti | %80,4 | %14,3 | %81,9 | 210 |
| Çeltikbaşı Köyü | AK Parti | %69,1 | %23,5 | %87,5 | 80 |
| Çörekçiler Köyü | AK Parti | %83,3 | %12,0 | %75,7 | 202 |
| Danişment Köyü | AK Parti | %94,6 | %2,7 | %86,4 | 44 |
| Eksik Köyü | AK Parti | %83,7 | %4,7 | %93,8 | 48 |
| Ericek Köyü | AK Parti | %70,6 | %17,6 | %60,7 | 28 |
| Eskice Köyü | AK Parti | %85,7 | %14,3 | %87,5 | 16 |
| Fatih Mahallesi | AK Parti | %63,0 | %26,7 | %83,5 | 1.246 |
| Gazi Dede Mahallesi | AK Parti | %67,1 | %23,4 | %85,0 | 1.288 |
| Gaziler Köyü | AK Parti | %72,5 | %26,3 | %70,8 | 113 |
| Gökçeyazı Köyü | AK Parti | %89,5 | %7,9 | %85,1 | 47 |
| Güneyköy | AK Parti | %87,0 | %8,7 | %86,2 | 29 |
| Hacıhasan Köyü | AK Parti | %86,3 | %8,5 | %80,0 | 150 |
| Ilısılık Köyü | AK Parti | %82,6 | %8,0 | %82,0 | 172 |
| İkikavak Köyü | AK Parti | %88,8 | %5,6 | %90,1 | 101 |
| İnköy | AK Parti | %69,7 | %24,2 | %100,0 | 36 |
| Kale Köyü | AK Parti | %49,1 | %49,1 | %88,9 | 63 |
| Karataş Mahallesi | AK Parti | %71,6 | %13,8 | %81,4 | 145 |
| Kavaklı Köyü | AK Parti | %62,5 | %18,8 | %80,0 | 40 |
| Kayı Köyü | AK Parti | %92,2 | %3,3 | %87,6 | 105 |
| Kazancı Köyü | AK Parti | %77,4 | %21,0 | %98,4 | 63 |
| Kese Köyü | AK Parti | %71,8 | %22,5 | %91,0 | 78 |
| Kırışlar Köyü | AK Parti | %91,3 | %6,8 | %84,0 | 125 |
| Kıyısın Köyü | AK Parti | %73,4 | %14,1 | %81,3 | 80 |
| Kızılibrik Köyü | AK Parti | %83,3 | %10,4 | %90,6 | 53 |
| Kurmalar Köyü | AK Parti | %92,9 | %7,1 | %107,7 | 26 |
| Kuşçayırı Köyü | AK Parti | %76,6 | %18,5 | %76,2 | 164 |
| Kuyupınar Köyü | AK Parti | %82,5 | %17,5 | %80,8 | 78 |
| Mesutören Köyü | AK Parti | %70,3 | %18,9 | %90,5 | 42 |
| Musaköy | AK Parti | %76,7 | %11,6 | %97,8 | 45 |
| Mülayim Köyü | AK Parti | %79,5 | %11,7 | %83,8 | 204 |
| Mülayim Yenice Köyü | AK Parti | %97,7 | %2,3 | %93,6 | 47 |
| Okçular Köyü | AK Parti | %77,4 | %9,7 | %81,6 | 38 |
| Onaç Köyü | AK Parti | %60,6 | %12,1 | %77,3 | 44 |
| Ödemiş Köyü | AK Parti | %93,5 | %4,3 | %97,9 | 48 |
| Ömerli Köyü | AK Parti | %84,0 | %13,6 | %80,4 | 102 |
| Sağırlar Köyü | MHP | %33,3 | %63,3 | %88,2 | 34 |
| Saraycık Köyü | AK Parti | %94,6 | %2,7 | %89,7 | 126 |
| Sarmaşık Köyü | AK Parti | %77,4 | %6,5 | %89,5 | 105 |
| Satılar Köyü | AK Parti | %100,0 | %0,0 | %88,5 | 26 |
| Sazak Köyü | AK Parti | %83,3 | %10,0 | %91,2 | 34 |
| Seki Köyü | AK Parti | %80,9 | %17,0 | %90,4 | 52 |
| Serçeler Köyü | AK Parti | %96,0 | %4,0 | %81,3 | 32 |
| Söğütcük Köyü | AK Parti | %86,4 | %13,6 | %85,2 | 27 |
| Süleymanhacılar Köyü | AK Parti | %94,2 | %4,7 | %97,7 | 88 |
| Şentepe Mahallesi | AK Parti | %66,1 | %26,5 | %85,9 | 375 |
| Şeyhyunus Köyü | AK Parti | %87,9 | %7,6 | %82,7 | 81 |
| Ulupınar Mahallesi | AK Parti | %65,3 | %25,1 | %84,8 | 414 |
| Yalaycık Köyü | AK Parti | %86,7 | %4,4 | %95,7 | 47 |
| Yavuz Mahallesi | AK Parti | %65,0 | %28,7 | %85,4 | 268 |
| Yaylaören Köyü | AK Parti | %42,4 | %11,8 | %89,5 | 95 |
| Yazıköy | AK Parti | %42,9 | %38,1 | %95,5 | 22 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %59,3 | %24,3 | %78,8 | 411 |
| Yenice Köyü | AK Parti | %75,0 | %15,6 | %91,7 | 36 |
| Yenidemirciler Köyü | AK Parti | %90,0 | %5,0 | %93,2 | 44 |
| Yerkuyu Köyü | AK Parti | %87,6 | %10,7 | %85,2 | 142 |
| Yeşildumlupınar Köyü | AK Parti | %73,0 | %9,5 | %73,1 | 294 |
| Yukarı Mahallesi | AK Parti | %50,6 | %38,9 | %83,2 | 1.277 |
| Yukarıbozan Köyü | AK Parti | %80,0 | %12,0 | %86,2 | 58 |
| Yukarıdere Köyü | AK Parti | %77,4 | %19,4 | %76,7 | 43 |
| Yukarımeydan Köyü | AK Parti | %80,8 | %19,2 | %89,7 | 29 |
| Yuvademirciler Köyü | AK Parti | %68,9 | %21,3 | %92,4 | 66 |
| Yuvasaray Köyü | AK Parti | %82,8 | %11,1 | %93,0 | 215 |
| Ziraat Mahallesi | AK Parti | %72,5 | %20,8 | %84,8 | 480 |
İlgili sonuçlar