Maden Kasım 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları
Maden sonuçlarında AK Parti %60,2 ile birinci, MHP %19,6 ile ikinci; fark 40,6 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,3) 10,9 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %19,6 (+7,6 puan). 40 mahalle ve köy arasından 36'sında AK Parti önde. AK Parti en güçlü Kumyazı Köyü (%97,1); MHP en güçlü Topaluşağı Köyü (%79,6). Katılım %77,4 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Maden Kasım 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları — Maden, Elazığ, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Maden | Elazığ | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 3.997 | %60,2 | %66,8 | %49,3 | +10,9 |
| MHP | 1.301 | %19,6 | %13,5 | %12,0 | +7,6 |
| CHP | 629 | %9,5 | %6,0 | %25,6 | −16,1 |
| HDP | 517 | %7,8 | %11,0 | %10,6 | −2,8 |
| BBP | 35 | %0,5 | %0,6 | %0,5 | −0,0 |
| HAK-PAR | 30 | %0,5 | %0,2 | %0,2 | +0,2 |
| Saadet | 28 | %0,4 | %1,2 | %0,7 | −0,3 |
| DP | 25 | %0,4 | %0,1 | %0,1 | +0,2 |
| HKP | 22 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,2 |
| Kp | 20 | %0,3 | %0,2 | %0,1 | +0,2 |
| Vatan Partisi | 12 | %0,2 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| BTP | 9 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Millet | 6 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| DYP | 5 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| DSP | 4 | %0,1 | %0,0 | %0,1 | −0,0 |
Maden seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 49 | 8.826 | 6.829 | %77,4 | 6.640 | 189 |
Maden mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağadibek Köyü | AK Parti | %41,3 | %22,7 | %84,4 | 90 |
| Akboğa Köyü | AK Parti | %59,3 | %22,2 | %84,6 | 65 |
| Altıntarla Köyü | AK Parti | %64,2 | %26,6 | %78,5 | 144 |
| Arslantaşı Köyü | AK Parti | %63,0 | %26,0 | %83,3 | 90 |
| Bahçedere Köyü | MHP | %44,8 | %48,3 | %87,1 | 249 |
| Bahçelievler Mahallesi | AK Parti | %57,6 | %17,0 | %72,5 | 1.151 |
| Camii Kebir Mahallesi | AK Parti | %50,1 | %21,4 | %70,5 | 2.156 |
| Cumhuriyetçi Köyü | AK Parti | %78,3 | %18,3 | %72,6 | 84 |
| Çakıroğlu Köyü | AK Parti | %85,7 | %3,2 | %81,3 | 155 |
| Çalkaya Köyü | AK Parti | %79,9 | %14,4 | %95,5 | 220 |
| Çayırköy | MHP | %32,7 | %47,3 | %67,5 | 83 |
| Çitliköy | AK Parti | %56,1 | %22,3 | %82,8 | 180 |
| Durmuştepe Köyü | AK Parti | %51,0 | %38,1 | %79,0 | 252 |
| Dutpınar Köyü | AK Parti | %37,1 | %34,3 | %72,5 | 51 |
| Eğrikavak Köyü | AK Parti | %85,5 | %9,2 | %95,1 | 142 |
| Gezin Köyü | AK Parti | %42,2 | %16,6 | %79,9 | 796 |
| Hanevleri Köyü | AK Parti | %57,9 | %13,7 | %75,8 | 132 |
| Hatunköy | AK Parti | %48,1 | %44,4 | %96,4 | 56 |
| Işıktepe Köyü | AK Parti | %53,7 | %42,6 | %80,0 | 70 |
| Karatop Köyü | AK Parti | %77,6 | %6,0 | %90,5 | 74 |
| Kartaldere Köyü | AK Parti | %82,9 | %12,2 | %86,6 | 194 |
| Kaşlıca Köyü | AK Parti | %71,7 | %17,4 | %54,1 | 85 |
| Kavak Köyü | AK Parti | %50,4 | %36,8 | %73,7 | 339 |
| Kayalar Köyü | AK Parti | %51,3 | %41,0 | %105,4 | 37 |
| Kızıltepe Köyü | AK Parti | %72,9 | %15,0 | %87,4 | 167 |
| Koçkonağı Köyü | AK Parti | %82,4 | %2,9 | %66,7 | 51 |
| Kumyazı Köyü | AK Parti | %97,1 | %2,2 | %98,6 | 140 |
| Küçükova Köyü | AK Parti | %79,1 | %14,9 | %91,9 | 74 |
| Naldöken Köyü | AK Parti | %83,4 | %2,8 | %65,3 | 389 |
| Örtülü Köyü | AK Parti | %87,8 | %8,5 | %95,3 | 86 |
| Plajköy | AK Parti | %69,4 | %4,2 | %77,1 | 96 |
| Polatköy | AK Parti | %86,3 | %9,6 | %77,7 | 94 |
| Sağrılı Köyü | AK Parti | %87,1 | %0,0 | %81,8 | 143 |
| Tekevler Köyü | AK Parti | %74,2 | %5,1 | %77,5 | 240 |
| Tepecik Köyü | AK Parti | %73,7 | %14,7 | %76,0 | 129 |
| Topaluşağı Köyü | MHP | %0,0 | %79,6 | %93,2 | 59 |
| Yenibahçe Köyü | AK Parti | %61,4 | %15,7 | %77,4 | 93 |
| Yeşilova Köyü | AK Parti | %63,9 | %25,0 | %83,7 | 43 |
| Yıldızhan Köyü | AK Parti | %85,7 | %7,9 | %91,3 | 69 |
| Yoncapınar Köyü | MHP | %32,7 | %46,2 | %89,7 | 58 |
İlgili sonuçlar