Palu Kasım 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları
Palu sonuçlarında AK Parti %87,4 ile birinci, HDP %4,9 ile ikinci; fark 82,5 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,3) 38,1 puan üstünde. 50 mahalle ve köy arasından 47'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Tarhanaköy (%98,8); HDP en güçlü Ziver Köyü (%83,3). Katılım %83,2 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Palu Kasım 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları — Palu, Elazığ, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Palu | Elazığ | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 9.233 | %87,4 | %66,8 | %49,3 | +38,1 |
| HDP | 519 | %4,9 | %11,0 | %10,6 | −5,6 |
| MHP | 376 | %3,6 | %13,5 | %12,0 | −8,5 |
| Saadet | 209 | %2,0 | %1,2 | %0,7 | +1,3 |
| CHP | 86 | %0,8 | %6,0 | %25,6 | −24,7 |
| Kp | 39 | %0,4 | %0,2 | %0,1 | +0,3 |
| BBP | 34 | %0,3 | %0,6 | %0,5 | −0,2 |
| HAK-PAR | 21 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | −0,0 |
| HKP | 14 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,0 |
| DP | 10 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| Vatan Partisi | 6 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,2 |
| BTP | 5 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| DSP | 4 | %0,0 | %0,0 | %0,1 | −0,0 |
| Millet | 2 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
| DYP | 1 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
Palu seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 66 | 12.986 | 10.805 | %83,2 | 10.559 | 246 |
Palu mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | HDP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akyürek Köyü | AK Parti | %77,6 | %7,1 | %95,2 | 105 |
| Altınölçek Köyü | AK Parti | %87,9 | %1,5 | %98,6 | 69 |
| Andılar Köyü | AK Parti | %97,4 | %0,0 | %59,0 | 134 |
| Arındık Köyü | AK Parti | %86,9 | %8,8 | %91,6 | 155 |
| Aşağı Mahallesi | AK Parti | %84,3 | %2,0 | %75,4 | 69 |
| Atikköy | HDP | %19,2 | %73,1 | %71,1 | 38 |
| Baltaşı Köyü | AK Parti | %84,0 | %7,6 | %83,9 | 900 |
| Beydoğan Köyü | AK Parti | %42,9 | %42,9 | %50,0 | 14 |
| Beyhan-Girne Mahallesi | AK Parti | %88,3 | %7,9 | %78,2 | 380 |
| Beyhan-Güney Mahallesi | AK Parti | %91,5 | %3,3 | %76,8 | 439 |
| Beyhan-İstasyon Mahallesi | AK Parti | %85,7 | %3,1 | %75,0 | 308 |
| Beyhan-Karşıyaka Mahallesi | AK Parti | %94,4 | %3,3 | %97,1 | 315 |
| Bozçanak Köyü | AK Parti | %86,1 | %4,8 | %91,0 | 234 |
| Bölükelma Köyü | AK Parti | %77,8 | %0,0 | %47,4 | 19 |
| Burgudere Köyü | AK Parti | %94,3 | %5,7 | %94,7 | 57 |
| Büyükçaltı Köyü | AK Parti | %49,4 | %48,2 | %77,5 | 111 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %87,1 | %2,6 | %82,3 | 520 |
| Çarşı Mahallesi | AK Parti | %87,2 | %1,7 | %83,7 | 873 |
| Damlapınar Köyü | AK Parti | %98,1 | %0,0 | %101,9 | 52 |
| Esentepe Mahallesi | AK Parti | %89,0 | %3,0 | %76,0 | 1.052 |
| Gemtepe Köyü | HDP | %40,5 | %51,4 | %74,1 | 54 |
| Gökdere Köyü | AK Parti | %55,6 | %36,6 | %81,0 | 331 |
| Güllüce Köyü | AK Parti | %82,6 | %8,7 | %80,7 | 223 |
| Gümeçbağlar Köyü | AK Parti | %88,9 | %8,7 | %91,5 | 142 |
| Gümüşkaynak Köyü | AK Parti | %96,4 | %0,0 | %116,7 | 24 |
| Hasbey Köyü | AK Parti | %88,9 | %0,0 | %97,3 | 37 |
| Kalekent Mahallesi | AK Parti | %86,5 | %3,2 | %82,5 | 887 |
| Karacabağ Köyü | AK Parti | %95,0 | %2,1 | %94,1 | 153 |
| Karasalkım Köyü | AK Parti | %91,3 | %1,2 | %78,2 | 555 |
| Karataş Köyü | AK Parti | %96,2 | %0,0 | %95,5 | 111 |
| Karşıbahçeler Mahallesi | AK Parti | %93,5 | %0,5 | %83,3 | 269 |
| Kasıl Köyü | AK Parti | %96,2 | %0,0 | %96,3 | 82 |
| Kayaönü Köyü | AK Parti | %91,3 | %2,2 | %86,3 | 161 |
| Keklikdere Köyü | AK Parti | %85,8 | %7,6 | %87,9 | 380 |
| Kırkbulak Köyü | AK Parti | %90,1 | %4,9 | %71,1 | 114 |
| Köklüce Köyü | AK Parti | %93,4 | %4,7 | %86,0 | 129 |
| Küçükçaltı Köyü | AK Parti | %78,3 | %8,7 | %270,6 | 17 |
| Kültür Mahallesi | AK Parti | %90,8 | %2,2 | %80,2 | 596 |
| Numune Mahallesi | AK Parti | %85,1 | %4,3 | %75,2 | 282 |
| Örencik Köyü | AK Parti | %95,2 | %0,0 | %105,0 | 60 |
| Örgülü Köyü | AK Parti | %95,3 | %0,9 | %94,7 | 113 |
| Seydili Köyü | AK Parti | %79,5 | %1,5 | %79,4 | 248 |
| Tarhanaköy | AK Parti | %98,8 | %0,4 | %95,3 | 258 |
| Umutkaya Köyü | AK Parti | %75,0 | %0,0 | %119,0 | 21 |
| Üçdeğirmenler Köyü | AK Parti | %96,9 | %0,3 | %81,0 | 368 |
| Yarımtepe Köyü | AK Parti | %95,6 | %0,0 | %102,2 | 90 |
| Yenimahalle Mahallesi | AK Parti | %90,1 | %1,8 | %83,9 | 1.183 |
| Yeşilbayır Köyü | AK Parti | %92,4 | %0,0 | %79,8 | 84 |
| Yukarı Palu Mahallesi | AK Parti | %83,9 | %4,8 | %87,2 | 148 |
| Ziver Köyü | HDP | %8,3 | %83,3 | %54,5 | 22 |
İlgili sonuçlar