Ağın Kasım 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları
Ağın sonuçlarında AK Parti %54,2 ile birinci, CHP %20,2 ile ikinci; fark 34,0 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,3) 4,9 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %19,8 (+7,7 puan). 20 mahalle ve köy arasından 18'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Aşağıyabanlı Köyü (%100,0); CHP en güçlü Dibekli Köyü (%86,7). Katılım %81,3 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Ağın Kasım 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları — Ağın, Elazığ, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Ağın | Elazığ | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 990 | %54,2 | %66,8 | %49,3 | +4,9 |
| CHP | 369 | %20,2 | %6,0 | %25,6 | −5,4 |
| MHP | 361 | %19,8 | %13,5 | %12,0 | +7,7 |
| Saadet | 30 | %1,6 | %1,2 | %0,7 | +1,0 |
| HDP | 28 | %1,5 | %11,0 | %10,6 | −9,0 |
| BBP | 19 | %1,0 | %0,6 | %0,5 | +0,5 |
| HAK-PAR | 8 | %0,4 | %0,2 | %0,2 | +0,2 |
| DP | 7 | %0,4 | %0,1 | %0,1 | +0,2 |
| HKP | 5 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
| BTP | 4 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| Vatan Partisi | 3 | %0,2 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| Kp | 1 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | −0,1 |
| DSP | 1 | %0,1 | %0,0 | %0,1 | −0,0 |
Ağın seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 23 | 2.291 | 1.862 | %81,3 | 1.826 | 36 |
Ağın mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akpınar Mahallesi | AK Parti | %37,5 | %33,9 | %80,0 | 70 |
| Altınayva Köyü | AK Parti | %87,0 | %3,7 | %91,7 | 60 |
| Aşağıyabanlı Köyü | AK Parti | %100,0 | %0,0 | %93,8 | 16 |
| Bademli Köyü | AK Parti | %83,3 | %3,3 | %93,9 | 33 |
| Bahadırlar Köyü | AK Parti | %57,1 | %22,9 | %81,8 | 44 |
| Balkayası Köyü | AK Parti | %90,0 | %0,0 | %91,2 | 34 |
| Başpınar Mahallesi | AK Parti | %51,4 | %17,1 | %77,8 | 45 |
| Beyelması Köyü | AK Parti | %43,4 | %28,9 | %84,0 | 94 |
| Demirçarık Köyü | AK Parti | %66,7 | %8,3 | %85,7 | 28 |
| Dibekli Köyü | CHP | %6,7 | %86,7 | %62,5 | 24 |
| Kaşpınar Köyü | AK Parti | %73,9 | %13,0 | %85,2 | 27 |
| Merkez Mahallesi | AK Parti | %48,6 | %23,9 | %78,9 | 1.164 |
| Modanlı Köyü | AK Parti | %82,4 | %2,0 | %82,3 | 62 |
| Öğrendik Köyü | AK Parti | %80,6 | %2,8 | %90,0 | 40 |
| Pulköy | AK Parti | %55,3 | %10,5 | %75,5 | 53 |
| Samançay Köyü | AK Parti | %77,4 | %19,4 | %80,0 | 40 |
| Saraycık Köyü | AK Parti | %63,2 | %11,1 | %82,2 | 214 |
| Şenpınar Mahallesi | CHP | %24,4 | %36,7 | %84,3 | 108 |
| Yedibağ Köyü | AK Parti | %60,8 | %15,2 | %86,2 | 94 |
| Yenipayam Köyü | AK Parti | %51,4 | %5,4 | %90,2 | 41 |
İlgili sonuçlar