Kozan 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Kozan sonuçlarında Evet %55,9 ile birinci, Hayır %44,1 ile ikinci; fark 11,8 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,2) 4,7 puan üstünde. 103 mahalle ve köy arasından 72'sinde Evet önde. Evet en güçlü Görbeyaz Mahallesi (%96,2); Hayır en güçlü Hacıbeyli Mahallesi (%77,7). Katılım %85,5 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kozan 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Kozan, Adana, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Kozan | Adana | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 42.996 | %55,9 | %41,8 | %51,2 | +4,7 |
| Hayır | 33.925 | %44,1 | %58,2 | %48,8 | −4,7 |
Kozan seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 279 | 91.710 | 78.439 | %85,5 | 76.921 | 1.518 |
Kozan mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Acarmantaş Mahallesi | Evet | %64,1 | %35,9 | %89,6 | 769 |
| Ağlıboğaz Mahallesi | Evet | %64,2 | %35,8 | %85,3 | 4.113 |
| Akarca Mahallesi | Evet | %66,7 | %33,3 | %84,4 | 45 |
| Akçalıuşağı Mahallesi | Evet | %60,8 | %39,2 | %84,8 | 479 |
| Akdam Mahallesi | Evet | %70,8 | %29,2 | %80,5 | 829 |
| Akkaya Mahallesi | Evet | %95,9 | %4,1 | %77,8 | 99 |
| Alapınar Mahallesi | Hayır | %29,8 | %70,2 | %97,7 | 88 |
| Andıl Mahallesi | Evet | %82,9 | %17,1 | %89,4 | 85 |
| Arslanlı Mahallesi | Hayır | %47,6 | %52,4 | %89,0 | 743 |
| Arslanpaşa Mahallesi | Hayır | %47,2 | %52,8 | %87,0 | 3.079 |
| Aydın Mahallesi | Evet | %89,7 | %10,3 | %96,3 | 545 |
| Ayşehoca Mahallesi | Hayır | %32,5 | %67,5 | %85,2 | 385 |
| Bağlar Mahallesi | Evet | %54,4 | %45,6 | %84,5 | 916 |
| Bağözü Mahallesi | Evet | %86,2 | %13,8 | %89,4 | 170 |
| Bağtepe Mahallesi | Evet | %62,6 | %37,4 | %83,4 | 801 |
| Boztahta Mahallesi | Evet | %68,7 | %31,3 | %86,5 | 460 |
| Bucak Mahallesi | Evet | %60,8 | %39,2 | %88,0 | 926 |
| Bulduklu Mahallesi | Evet | %50,3 | %49,7 | %86,1 | 389 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Hayır | %47,9 | %52,1 | %84,6 | 4.081 |
| Çamdere Mahallesi | Hayır | %48,1 | %51,9 | %81,2 | 276 |
| Çamlarca Mahallesi | Hayır | %39,6 | %60,4 | %86,9 | 122 |
| Çanaklı Mahallesi | Evet | %66,7 | %33,3 | %85,5 | 5.129 |
| Çandık Mahallesi | Evet | %71,9 | %28,1 | %87,7 | 470 |
| Çelenuşağı Mahallesi | Hayır | %42,9 | %57,1 | %76,0 | 96 |
| Çobanpınarı Mahallesi | Evet | %50,6 | %49,4 | %83,2 | 291 |
| Çokak Mahallesi | Hayır | %32,2 | %67,8 | %91,0 | 201 |
| Çukurören Mahallesi | Hayır | %44,1 | %55,9 | %87,9 | 272 |
| Çulluuşağı Mahallesi | Evet | %56,3 | %43,7 | %86,7 | 293 |
| Çürüklü Mahallesi | Hayır | %48,2 | %51,8 | %86,9 | 229 |
| Damyeri Mahallesi | Evet | %72,7 | %27,3 | %89,4 | 329 |
| Dikilitaş Mahallesi | Hayır | %47,4 | %52,6 | %87,5 | 313 |
| Dilekkaya Mahallesi | Hayır | %36,0 | %64,0 | %88,3 | 283 |
| Doğanalanı Mahallesi | Evet | %74,9 | %25,1 | %86,3 | 364 |
| Duraluşağı Mahallesi | Evet | %81,6 | %18,4 | %90,6 | 96 |
| Durmuşlu Mahallesi | Evet | %82,0 | %18,0 | %91,4 | 292 |
| Düzağaç Mahallesi | Evet | %51,8 | %48,2 | %86,5 | 266 |
| Enizçakırı Mahallesi | Evet | %88,4 | %11,6 | %74,3 | 257 |
| Ergenuşağı Mahallesi | Evet | %57,5 | %42,5 | %56,6 | 265 |
| Eskikabasakal Mahallesi | Evet | %64,9 | %35,1 | %83,3 | 486 |
| Eskimantaş Mahallesi | Hayır | %46,3 | %53,7 | %88,1 | 480 |
| Faydalı Mahallesi | Hayır | %47,6 | %52,4 | %77,9 | 872 |
| Ferhatlı Mahallesi | Evet | %68,3 | %31,7 | %82,4 | 786 |
| Gazi Mahallesi | Hayır | %38,3 | %61,7 | %83,6 | 1.103 |
| Gedikli Mahallesi | Evet | %57,4 | %42,6 | %86,2 | 347 |
| Gökçeyol Mahallesi | Hayır | %38,9 | %61,1 | %90,0 | 20 |
| Gökgöz Mahallesi | Evet | %82,1 | %17,9 | %84,8 | 138 |
| Görbeyaz Mahallesi | Evet | %96,2 | %3,8 | %80,7 | 171 |
| Güneri Mahallesi | Evet | %52,3 | %47,7 | %86,4 | 1.318 |
| Hacıbeyli Mahallesi | Hayır | %22,3 | %77,7 | %87,9 | 643 |
| Hacımirzalı Mahallesi | Evet | %68,3 | %31,7 | %86,5 | 795 |
| Hacıuşağı Mahallesi | Hayır | %29,1 | %70,9 | %83,5 | 401 |
| Hamam Mahallesi | Hayır | %32,2 | %67,8 | %88,7 | 1.256 |
| Ilıca Mahallesi | Evet | %58,3 | %41,7 | %86,6 | 760 |
| Işıkkaya Mahallesi | Evet | %75,4 | %24,6 | %74,2 | 155 |
| Işıklı Mahallesi | Hayır | %43,2 | %56,8 | %89,9 | 567 |
| İdemköy Mahallesi | Hayır | %41,7 | %58,3 | %86,0 | 428 |
| Kabaktepe Mahallesi | Hayır | %32,4 | %67,6 | %78,0 | 50 |
| Kahveli Mahallesi | Evet | %89,7 | %10,3 | %79,3 | 256 |
| Kalkumaç Mahallesi | Evet | %87,6 | %12,4 | %76,9 | 143 |
| Kapıkaya Mahallesi | Evet | %90,2 | %9,8 | %62,6 | 171 |
| Karabucak Mahallesi | Evet | %61,2 | %38,8 | %82,1 | 223 |
| Karacaoğlan Mahallesi | Evet | %51,9 | %48,1 | %85,9 | 6.941 |
| Karacaören Mahallesi | Evet | %60,3 | %39,7 | %85,9 | 184 |
| Karahamzalı Mahallesi | Evet | %53,0 | %47,0 | %82,9 | 280 |
| Karanebili Mahallesi | Evet | %90,7 | %9,3 | %76,2 | 101 |
| Kemerköy Mahallesi | Hayır | %48,2 | %51,8 | %79,6 | 108 |
| Kıbrıslar Mahallesi | Evet | %75,9 | %24,1 | %82,1 | 134 |
| Kızıllar Mahallesi | Evet | %66,6 | %33,4 | %85,6 | 653 |
| Kızlarsekisi Mahallesi | Evet | %87,2 | %12,8 | %85,1 | 235 |
| Köseli Mahallesi | Evet | %82,6 | %17,4 | %77,4 | 239 |
| Kuytucak Mahallesi | Evet | %81,8 | %18,2 | %81,3 | 524 |
| Kuyubeli Mahallesi | Evet | %54,2 | %45,8 | %85,7 | 266 |
| Kuyuluk Mahallesi | Hayır | %38,8 | %61,2 | %92,9 | 225 |
| Mahmutlu Mahallesi | Hayır | %41,6 | %58,4 | %85,8 | 2.518 |
| Mahyalar Mahallesi | Evet | %65,3 | %34,7 | %86,3 | 204 |
| Marankeçili Mahallesi | Evet | %72,2 | %27,8 | %79,2 | 192 |
| Minnetli Mahallesi | Evet | %62,1 | %37,9 | %84,0 | 125 |
| Orçan Mahallesi | Evet | %68,4 | %31,6 | %87,7 | 220 |
| Oruçlu Mahallesi | Evet | %65,3 | %34,7 | %86,9 | 229 |
| Örendere Mahallesi | Evet | %76,9 | %23,1 | %79,0 | 138 |
| Özbaşı Mahallesi | Evet | %75,9 | %24,1 | %93,1 | 116 |
| Pekmezci Mahallesi | Hayır | %35,0 | %65,0 | %85,7 | 434 |
| Postkabasakal Mahallesi | Evet | %54,8 | %45,2 | %84,8 | 561 |
| Salmanlı Mahallesi | Evet | %74,7 | %25,3 | %75,6 | 127 |
| Şerifli Mahallesi | Evet | %75,2 | %24,8 | %84,6 | 247 |
| Şevkiye Mahallesi | Hayır | %45,8 | %54,2 | %86,2 | 5.220 |
| Taş Mahallesi | Hayır | %39,9 | %60,1 | %92,4 | 529 |
| Tavşantepe Mahallesi | Evet | %55,3 | %44,7 | %85,1 | 3.840 |
| Tepecikören Mahallesi | Evet | %68,9 | %31,1 | %86,3 | 969 |
| Tufanlı Mahallesi | Evet | %58,1 | %41,9 | %89,2 | 232 |
| Tufanpaşa Mahallesi | Hayır | %43,6 | %56,4 | %86,9 | 9.250 |
| Turgutlu Mahallesi | Evet | %93,6 | %6,4 | %64,2 | 881 |
| Turunçlu Mahallesi | Evet | %56,4 | %43,6 | %91,4 | 291 |
| Türkeli Mahallesi | Evet | %61,8 | %38,2 | %86,3 | 8.104 |
| Varsaklar Mahallesi | Evet | %66,9 | %33,1 | %85,7 | 4.238 |
| Velicanlı Mahallesi | Evet | %74,0 | %26,0 | %75,4 | 134 |
| Yanalerik Mahallesi | Evet | %63,0 | %37,0 | %68,3 | 123 |
| Yarımoğlu Mahallesi | Hayır | %47,0 | %53,0 | %76,9 | 364 |
| Yassıçalı Mahallesi | Evet | %63,1 | %36,9 | %89,6 | 625 |
| Yeniköy Mahallesi | Evet | %61,3 | %38,7 | %87,8 | 278 |
| Yukarıkeçili Mahallesi | Evet | %90,3 | %9,7 | %64,9 | 225 |
| Yüksekören Mahallesi | Evet | %79,1 | %20,9 | %98,7 | 621 |
| Zerdali Mahallesi | Evet | %66,0 | %34,0 | %91,1 | 370 |
İlgili sonuçlar