Tufanbeyli 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Tufanbeyli sonuçlarında Evet %59,5 ile birinci, Hayır %40,5 ile ikinci; fark 19,1 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,2) 8,3 puan üstünde. 33 mahalle ve köy arasından 23'ünde Evet önde. Evet en güçlü Ortaköy Mahallesi (%86,3); Hayır en güçlü Taşpınar Mahallesi (%92,5). Katılım %80,4 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Tufanbeyli 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Tufanbeyli, Adana, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Tufanbeyli | Adana | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 5.885 | %59,5 | %41,8 | %51,2 | +8,3 |
| Hayır | 4.001 | %40,5 | %58,2 | %48,8 | −8,3 |
Tufanbeyli seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 57 | 12.617 | 10.141 | %80,4 | 9.886 | 255 |
Tufanbeyli mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçal Mahallesi | Hayır | %12,2 | %87,8 | %93,2 | 44 |
| Akpınar Mahallesi | Evet | %79,9 | %20,1 | %62,6 | 238 |
| Ayvat Mahallesi | Hayır | %50,0 | %50,0 | %85,4 | 158 |
| Bolatpınarı Mahallesi | Evet | %64,3 | %35,7 | %83,8 | 142 |
| Bozgüney Mahallesi | Evet | %75,8 | %24,2 | %82,9 | 725 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Hayır | %41,7 | %58,3 | %82,7 | 1.770 |
| Çatalçam Mahallesi | Evet | %72,2 | %27,8 | %77,3 | 988 |
| Çukurkışla Mahallesi | Evet | %64,4 | %35,6 | %72,7 | 121 |
| Damlalı Mahallesi | Evet | %81,4 | %18,6 | %71,4 | 262 |
| Demiroluk Mahallesi | Evet | %84,0 | %16,0 | %79,4 | 262 |
| Doğanbeyli Mahallesi | Evet | %59,6 | %40,4 | %78,7 | 611 |
| Doğanlı Mahallesi | Evet | %76,5 | %23,5 | %81,5 | 561 |
| Elemanlı Mahallesi | Evet | %77,6 | %22,4 | %84,7 | 229 |
| Evci Mahallesi | Hayır | %10,8 | %89,2 | %80,9 | 141 |
| Fatmakuyu Mahallesi | Hayır | %10,3 | %89,7 | %84,8 | 46 |
| Güzelim Mahallesi | Evet | %60,6 | %39,4 | %76,7 | 129 |
| Hanyeri Mahallesi | Hayır | %20,0 | %80,0 | %87,3 | 63 |
| İğdebel Mahallesi | Evet | %81,8 | %18,2 | %72,7 | 66 |
| İstiklal Mahallesi | Evet | %52,1 | %47,9 | %80,6 | 1.435 |
| Karsavran Mahallesi | Evet | %64,2 | %35,8 | %84,5 | 349 |
| Kayapınar Mahallesi | Evet | %83,6 | %16,4 | %79,2 | 72 |
| Kayarcık Mahallesi | Hayır | %48,7 | %51,3 | %74,1 | 656 |
| Kirazlıyurt Mahallesi | Hayır | %46,6 | %53,4 | %75,2 | 379 |
| Koccağız Mahallesi | Hayır | %39,4 | %60,6 | %94,6 | 37 |
| Ortaköy Mahallesi | Evet | %86,3 | %13,7 | %85,1 | 308 |
| Pekmezli Mahallesi | Evet | %79,3 | %20,7 | %83,4 | 644 |
| Pınarlar Mahallesi | Evet | %60,7 | %39,3 | %84,1 | 182 |
| Şar Mahallesi | Evet | %57,2 | %42,8 | %82,5 | 280 |
| Taşpınar Mahallesi | Hayır | %7,5 | %92,5 | %93,0 | 57 |
| Tozlu Mahallesi | Evet | %68,4 | %31,6 | %76,0 | 100 |
| Yamanlı Mahallesi | Evet | %54,3 | %45,7 | %78,1 | 471 |
| Yenicami Mahallesi | Evet | %56,3 | %43,7 | %83,9 | 886 |
| Yeşilova Mahallesi | Evet | %53,2 | %46,8 | %78,5 | 205 |
İlgili sonuçlar