Taşlıçay 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Taşlıçay sonuçlarında Hayır %58,2 ile birinci, Evet %41,8 ile ikinci; fark 16,4 puan. Hayır burada Türkiye ortalamasının (%48,8) 9,4 puan üstünde. 41 mahalle ve köy arasından 27'sinde Hayır önde. Hayır en güçlü Yankaya Köyü (%87,5); Evet en güçlü Yukarıtoklu Köyü (%87,7). Katılım %72,7 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Taşlıçay 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Taşlıçay, Ağrı, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Taşlıçay | Ağrı | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Hayır | 4.570 | %58,2 | %56,9 | %48,8 | +9,4 |
| Evet | 3.282 | %41,8 | %43,1 | %51,2 | −9,4 |
Taşlıçay seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 52 | 11.198 | 8.139 | %72,7 | 7.852 | 287 |
Taşlıçay mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Hayır | Evet | Katılım | Seçmen |
|---|
| 15 Temmuz Şehitler Mahallesi | Hayır | %69,8 | %30,2 | %73,3 | 705 |
| Adnan Menderes Mahallesi | Hayır | %56,9 | %43,1 | %73,6 | 1.035 |
| Alakoçlu Köyü | Hayır | %51,6 | %48,4 | %72,2 | 313 |
| Aras Köyü | Hayır | %81,0 | %19,0 | %73,0 | 89 |
| Aşağıdumanlı Köyü | Hayır | %86,3 | %13,7 | %76,1 | 623 |
| Aşağıdüzmeydan Köyü | Hayır | %86,4 | %13,6 | %73,7 | 217 |
| Aşağıesen Köyü | Hayır | %55,3 | %44,7 | %68,4 | 225 |
| Aşağıtoklu Köyü | Evet | %23,4 | %76,6 | %78,1 | 242 |
| Balçiçek Köyü | Evet | %39,4 | %60,6 | %78,2 | 87 |
| Bayıraltı Köyü | Hayır | %75,6 | %24,4 | %84,2 | 259 |
| Bayramyazı Köyü | Evet | %47,3 | %52,7 | %69,7 | 271 |
| Boyuncak Köyü | Hayır | %70,8 | %29,2 | %96,0 | 25 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Hayır | %58,3 | %41,7 | %74,4 | 708 |
| Çöğürlü Köyü | Hayır | %62,6 | %37,4 | %65,9 | 369 |
| Çökelge Köyü | Hayır | %58,2 | %41,8 | %69,6 | 207 |
| Dilekyazı Köyü | Hayır | %60,7 | %39,3 | %82,0 | 150 |
| Düzgören Köyü | Hayır | %76,7 | %23,3 | %65,8 | 292 |
| Geçitveren Köyü | Evet | %13,1 | %86,9 | %83,2 | 340 |
| Gözucu Köyü | Evet | %49,7 | %50,3 | %68,6 | 242 |
| Gündoğdu Köyü | Evet | %17,9 | %82,1 | %76,9 | 39 |
| Güneysöğüt Köyü | Evet | %17,9 | %82,1 | %87,3 | 79 |
| Hürriyet Mahallesi | Hayır | %60,7 | %39,3 | %76,2 | 1.009 |
| İkiyamaç Köyü | Hayır | %54,0 | %46,0 | %82,6 | 109 |
| Kağnılı Köyü | Hayır | %68,2 | %31,8 | %66,7 | 66 |
| Karagöz Köyü | Hayır | %82,4 | %17,6 | %64,3 | 56 |
| Kumlubucak Köyü | Evet | %46,5 | %53,5 | %81,2 | 197 |
| Kumluca Köyü | Evet | %44,7 | %55,3 | %70,5 | 762 |
| Samanyolu Köyü | Evet | %43,9 | %56,1 | %70,7 | 58 |
| Tanrıverdi Köyü | Hayır | %69,0 | %31,0 | %77,7 | 94 |
| Tanyolu Köyü | Hayır | %70,5 | %29,5 | %29,0 | 331 |
| Taşteker Köyü | Hayır | %52,6 | %47,4 | %70,1 | 167 |
| Yanalyol Köyü | Hayır | %53,2 | %46,8 | %75,3 | 85 |
| Yankaya Köyü | Hayır | %87,5 | %12,5 | %88,9 | 18 |
| Yardımcılar Köyü | Hayır | %80,3 | %19,7 | %74,5 | 423 |
| Yassıkaya Köyü | Evet | %44,7 | %55,3 | %92,5 | 120 |
| Yeltepe Köyü | Hayır | %50,6 | %49,4 | %73,3 | 232 |
| Yukarıdumanlı Köyü | Hayır | %82,3 | %17,7 | %70,6 | 136 |
| Yukarıdüzmeydan Köyü | Hayır | %66,1 | %33,9 | %70,9 | 416 |
| Yukarıesen Köyü | Evet | %48,5 | %51,5 | %68,9 | 193 |
| Yukarıtaşlıçay Köyü | Evet | %35,4 | %64,6 | %78,4 | 102 |
| Yukarıtoklu Köyü | Evet | %12,3 | %87,7 | %68,2 | 107 |
İlgili sonuçlar