Altındağ 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Altındağ sonuçlarında Evet %63,3 ile birinci, Hayır %36,7 ile ikinci; fark 26,7 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,2) 12,2 puan üstünde. 38 mahalle ve köy arasından 27'sinde Evet önde. Evet en güçlü Peçenek Mahallesi (%94,1); Hayır en güçlü Aydıncık Mahallesi (%80,3). Katılım %88,4 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Altındağ 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Altındağ, Ankara, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Altındağ | Ankara | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 140.456 | %63,3 | %48,9 | %51,2 | +12,2 |
| Hayır | 81.298 | %36,7 | %51,1 | %48,8 | −12,2 |
Altındağ seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 646 | 255.182 | 225.637 | %88,4 | 221.754 | 3.883 |
Altındağ mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Aktaş Mahallesi | Evet | %55,6 | %44,4 | %80,7 | 5.344 |
| Ali Ersoy Mahallesi | Evet | %63,1 | %36,9 | %90,1 | 5.974 |
| Altınpark Mahallesi | Hayır | %41,4 | %58,6 | %89,9 | 8.921 |
| Anafartalar Mahallesi | Hayır | %47,3 | %52,7 | %73,8 | 1.388 |
| Atıfbey Mahallesi | Hayır | %44,1 | %55,9 | %72,4 | 2.887 |
| Aydıncık Mahallesi | Hayır | %19,7 | %80,3 | %95,9 | 123 |
| Aydınlıkevler Mahallesi | Hayır | %32,3 | %67,7 | %89,2 | 15.888 |
| Bağlariçi Mahallesi | Evet | %79,1 | %20,9 | %89,2 | 1.419 |
| Baraj Mahallesi | Evet | %70,6 | %29,4 | %86,7 | 3.294 |
| Başpınar Mahallesi | Evet | %76,5 | %23,5 | %89,1 | 7.829 |
| Battalgazi Mahallesi | Evet | %76,7 | %23,3 | %89,5 | 14.060 |
| Beşikkaya Mahallesi | Evet | %67,8 | %32,2 | %90,1 | 21.406 |
| Çamlık Mahallesi | Evet | %69,5 | %30,5 | %90,5 | 9.804 |
| Doğantepe Mahallesi | Evet | %72,4 | %27,6 | %88,2 | 7.139 |
| Doğu Mahallesi | Evet | %75,0 | %25,0 | %89,2 | 3.755 |
| Feridun Çelik Mahallesi | Evet | %59,5 | %40,5 | %87,9 | 4.079 |
| Gülpınar Mahallesi | Evet | %60,8 | %39,2 | %91,5 | 10.856 |
| Gültepe Mahallesi | Hayır | %48,8 | %51,2 | %82,8 | 6.234 |
| Güneşevler Mahallesi | Evet | %56,5 | %43,5 | %90,6 | 10.937 |
| Hacettepe Mahallesi | Hayır | %34,4 | %65,6 | %87,1 | 1.739 |
| Hacı Bayram Mahallesi | Evet | %51,3 | %48,7 | %53,2 | 1.014 |
| Kale Mahallesi | Evet | %64,4 | %35,6 | %79,4 | 4.254 |
| Karacaören Mahallesi | Evet | %78,9 | %21,1 | %91,0 | 6.557 |
| Karapürçek Mahallesi | Evet | %79,1 | %20,9 | %90,8 | 48.949 |
| Kavaklı Mahallesi | Evet | %85,2 | %14,8 | %93,8 | 689 |
| Merkez Gicik Mahallesi | Evet | %81,6 | %18,4 | %93,4 | 166 |
| Önder Mahallesi | Evet | %73,0 | %27,0 | %84,9 | 2.303 |
| Örnek Mahallesi | Hayır | %35,6 | %64,4 | %85,3 | 10.216 |
| Peçenek Mahallesi | Evet | %94,1 | %5,9 | %97,4 | 425 |
| Plevne Mahallesi | Evet | %53,1 | %46,9 | %83,5 | 6.686 |
| Sakarya Mahallesi | Hayır | %49,4 | %50,6 | %85,2 | 3.750 |
| Solfasol Mahallesi | Evet | %80,0 | %20,0 | %89,7 | 961 |
| Tatlar Mahallesi | Evet | %75,9 | %24,1 | %97,3 | 149 |
| Ulubey Mahallesi | Evet | %75,5 | %24,5 | %84,1 | 4.879 |
| Yıldırım Beyazıt Mahallesi | Hayır | %48,4 | %51,6 | %78,5 | 871 |
| Yıldıztepe Mahallesi | Evet | %68,9 | %31,1 | %90,5 | 6.563 |
| Ziraat Mahallesi | Hayır | %31,3 | %68,7 | %85,6 | 5.756 |
| Zübeyde Hanım Mahallesi | Evet | %60,2 | %39,8 | %92,1 | 7.918 |
İlgili sonuçlar