Çubuk 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Çubuk sonuçlarında Evet %77,0 ile birinci, Hayır %23,0 ile ikinci; fark 53,9 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,2) 25,8 puan üstünde. 84 mahalle ve köy arasından 66'sında Evet önde. Evet en güçlü Nusratlar Mahallesi (%98,6); Hayır en güçlü Meşeli Mahallesi (%97,1). Katılım %90,3 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Çubuk 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Çubuk, Ankara, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Çubuk | Ankara | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 42.141 | %77,0 | %48,9 | %51,2 | +25,8 |
| Hayır | 12.613 | %23,0 | %51,1 | %48,8 | −25,8 |
Çubuk seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 215 | 61.713 | 55.722 | %90,3 | 54.754 | 968 |
Çubuk mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağılcık Mahallesi | Evet | %92,7 | %7,3 | %95,7 | 304 |
| Akbayır Mahallesi | Evet | %96,4 | %3,6 | %101,2 | 86 |
| Akkuzulu Mahallesi | Evet | %87,1 | %12,9 | %91,8 | 1.817 |
| Aşağıçavundur Mahallesi | Evet | %80,5 | %19,5 | %88,6 | 1.273 |
| Aşağıemirler Mahallesi | Hayır | %9,2 | %90,8 | %98,4 | 123 |
| Aşağıobruk Mahallesi | Evet | %94,7 | %5,3 | %105,6 | 36 |
| Atatürk Mahallesi | Evet | %85,1 | %14,9 | %90,6 | 6.937 |
| Avcıova Mahallesi | Evet | %82,8 | %17,2 | %93,8 | 32 |
| Barbaros Mahallesi | Evet | %84,3 | %15,7 | %90,6 | 5.153 |
| Camili Mahallesi | Evet | %95,5 | %4,5 | %95,0 | 119 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Evet | %72,4 | %27,6 | %88,9 | 11.389 |
| Çatokcular Mahallesi | Evet | %93,7 | %6,3 | %97,5 | 119 |
| Çitköy Mahallesi | Hayır | %3,3 | %96,7 | %96,8 | 63 |
| Dağkalafat Mahallesi | Hayır | %8,1 | %91,9 | %91,6 | 83 |
| Dalyasan Mahallesi | Hayır | %15,4 | %84,6 | %100,0 | 39 |
| Dedeler Mahallesi | Evet | %82,9 | %17,1 | %120,7 | 29 |
| Demirci Mahallesi | Hayır | %7,0 | %93,0 | %95,3 | 106 |
| Dumlupınar Mahallesi | Evet | %92,0 | %8,0 | %96,9 | 770 |
| Durhasan Mahallesi | Evet | %95,7 | %4,3 | %92,1 | 127 |
| Eğriekin Mahallesi | Evet | %84,5 | %15,5 | %92,1 | 63 |
| Esenboğa Merkez Mahallesi | Evet | %80,0 | %20,0 | %94,2 | 883 |
| Eskiçöte Mahallesi | Evet | %88,0 | %12,0 | %91,4 | 93 |
| Fatih Mahallesi | Evet | %82,6 | %17,4 | %91,9 | 433 |
| Gökçedere Mahallesi | Evet | %89,4 | %10,6 | %89,9 | 158 |
| Güldarpı Mahallesi | Evet | %82,8 | %17,2 | %92,6 | 530 |
| Gümüşyayla Mahallesi | Evet | %78,9 | %21,1 | %95,1 | 102 |
| Hacılar Mahallesi | Evet | %75,4 | %24,6 | %90,9 | 77 |
| İkipınar Mahallesi | Evet | %96,4 | %3,6 | %95,1 | 144 |
| İmamhüseyin Mahallesi | Evet | %96,8 | %3,2 | %106,5 | 62 |
| Kapaklı Mahallesi | Evet | %92,4 | %7,6 | %94,4 | 125 |
| Karaağaç Mahallesi | Hayır | %31,0 | %69,0 | %72,5 | 40 |
| Karaçam Mahallesi | Evet | %82,1 | %17,9 | %93,3 | 30 |
| Karadana Mahallesi | Evet | %89,2 | %10,8 | %98,3 | 115 |
| Karaman Mahallesi | Evet | %96,7 | %3,3 | %93,8 | 32 |
| Karataş Mahallesi | Evet | %91,2 | %8,8 | %96,6 | 59 |
| Kargın Mahallesi | Hayır | %16,7 | %83,3 | %95,4 | 173 |
| Kavaklı Mahallesi | Evet | %95,9 | %4,1 | %91,6 | 83 |
| Kışlacık Mahallesi | Evet | %94,2 | %5,8 | %94,1 | 185 |
| Kızılca Mahallesi | Evet | %92,3 | %7,7 | %98,6 | 293 |
| Kızılören Mahallesi | Evet | %92,5 | %7,5 | %89,1 | 46 |
| Kızılöz Mahallesi | Evet | %80,0 | %20,0 | %116,7 | 42 |
| Kösrelik Mahallesi | Hayır | %8,7 | %91,3 | %99,2 | 118 |
| Kuruçay Mahallesi | Evet | %97,1 | %2,9 | %94,7 | 262 |
| Kutuören Mahallesi | Evet | %94,2 | %5,8 | %97,2 | 142 |
| Kuyumcu Mahallesi | Hayır | %7,4 | %92,6 | %103,8 | 52 |
| Küçükali Mahallesi | Evet | %95,3 | %4,7 | %98,5 | 65 |
| Mahmutoğlan Mahallesi | Hayır | %4,5 | %95,5 | %96,5 | 115 |
| Melikşah Mahallesi | Evet | %83,3 | %16,7 | %81,7 | 476 |
| Meşeli Mahallesi | Hayır | %2,9 | %97,1 | %99,0 | 105 |
| Muhsin Yazıcıoğlu Mahallesi | Evet | %78,5 | %21,5 | %88,8 | 1.007 |
| Mutlu Mahallesi | Evet | %85,7 | %14,3 | %91,7 | 84 |
| Nusratlar Mahallesi | Evet | %98,6 | %1,4 | %98,6 | 73 |
| Okçular Mahallesi | Evet | %91,7 | %8,3 | %98,1 | 53 |
| Ovacık Mahallesi | Hayır | %11,2 | %88,8 | %91,5 | 130 |
| Oyumiğde Mahallesi | Evet | %81,2 | %18,8 | %103,7 | 82 |
| Ömercik Mahallesi | Hayır | %22,4 | %77,6 | %90,5 | 74 |
| Özlüce Mahallesi | Evet | %97,1 | %2,9 | %103,0 | 67 |
| Saraycık Mahallesi | Evet | %88,2 | %11,8 | %91,9 | 37 |
| Sarıkoz Mahallesi | Hayır | %20,9 | %79,1 | %95,7 | 47 |
| Sarısu Mahallesi | Hayır | %6,4 | %93,6 | %97,3 | 113 |
| Sele Mahallesi | Hayır | %25,0 | %75,0 | %84,2 | 19 |
| Sığırlıhacı Mahallesi | Evet | %88,9 | %11,1 | %94,8 | 115 |
| Susuz Mahallesi | Hayır | %24,7 | %75,3 | %92,6 | 108 |
| Sünlü Mahallesi | Evet | %78,4 | %21,6 | %84,6 | 475 |
| Tahtayazı Mahallesi | Evet | %92,4 | %7,6 | %80,9 | 288 |
| Taşpınar Mahallesi | Evet | %72,8 | %27,2 | %82,3 | 368 |
| Tuğla Mahallesi | Evet | %58,8 | %41,2 | %106,3 | 32 |
| Uluağaç Mahallesi | Evet | %93,5 | %6,5 | %92,2 | 51 |
| Yakuphasan Mahallesi | Evet | %87,9 | %12,1 | %91,9 | 99 |
| Yavuzselim Mahallesi | Evet | %68,2 | %31,8 | %88,9 | 10.488 |
| Yaylak Mahallesi | Evet | %88,6 | %11,4 | %94,9 | 39 |
| Yazır Mahallesi | Evet | %94,8 | %5,2 | %100,9 | 230 |
| Yazlıca Mahallesi | Evet | %93,3 | %6,7 | %93,8 | 16 |
| Yenice Mahallesi | Evet | %82,9 | %17,1 | %92,2 | 799 |
| Yeşilkent Mahallesi | Evet | %92,4 | %7,6 | %94,5 | 91 |
| Yıldırım Beyazıt Mahallesi | Evet | %79,1 | %20,9 | %89,6 | 12.074 |
| Yıldırımaydoğan Mahallesi | Evet | %94,5 | %5,5 | %96,6 | 58 |
| Yıldırımelören Mahallesi | Evet | %95,8 | %4,2 | %94,1 | 135 |
| Yıldırımevci Mahallesi | Evet | %90,4 | %9,6 | %89,8 | 59 |
| Yılmazköy Mahallesi | Evet | %80,2 | %19,8 | %95,7 | 92 |
| Yiğitli Mahallesi | Evet | %94,6 | %5,4 | %98,7 | 78 |
| Yukarı Çavundur Mahallesi | Evet | %90,7 | %9,3 | %95,7 | 417 |
| Yukarıemirler Mahallesi | Hayır | %5,9 | %94,1 | %98,9 | 88 |
| Yukarıobruk Mahallesi | Evet | %94,7 | %5,3 | %100,0 | 19 |
İlgili sonuçlar