Mamak 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Mamak sonuçlarında Hayır %50,1 ile birinci, Evet %49,9 ile ikinci; fark 0,2 puan. Hayır burada Türkiye ortalamasının (%48,8) 1,3 puan üstünde. 66 mahalle ve köy arasından 21'inde Hayır önde. Hayır en güçlü Tuzluçayır Mahallesi (%89,9); Evet en güçlü Kusunlar Mahallesi (%86,8). Katılım %90,2 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Mamak 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Mamak, Ankara, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Mamak | Ankara | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Hayır | 198.764 | %50,1 | %51,1 | %48,8 | +1,3 |
| Evet | 197.896 | %49,9 | %48,9 | %51,2 | −1,3 |
Mamak seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 1.115 | 446.418 | 402.545 | %90,2 | 396.660 | 5.885 |
Mamak mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Hayır | Evet | Katılım | Seçmen |
|---|
| Abidinpaşa Mahallesi | Hayır | %56,8 | %43,2 | %89,4 | 10.177 |
| Akdere Mahallesi | Evet | %40,0 | %60,0 | %89,0 | 7.941 |
| Akşemsettin Mahallesi | Hayır | %66,1 | %33,9 | %91,1 | 9.889 |
| Altıağaç Mahallesi | Evet | %32,0 | %68,0 | %88,7 | 3.586 |
| Altınevler Mahallesi | Evet | %47,6 | %52,4 | %87,8 | 3.454 |
| Araplar Mahallesi | Evet | %26,1 | %73,9 | %89,1 | 1.389 |
| Aşık Veysel Mahallesi | Hayır | %58,3 | %41,7 | %89,9 | 11.522 |
| Bahçeleriçi Mahallesi | Evet | %37,3 | %62,7 | %89,7 | 6.093 |
| Bahçelerüstü Mahallesi | Evet | %42,1 | %57,9 | %89,9 | 8.104 |
| Balkiraz Mahallesi | Hayır | %64,3 | %35,7 | %88,8 | 8.359 |
| Başak Mahallesi | Evet | %26,9 | %73,1 | %89,7 | 23.124 |
| Bayındır Mahallesi | Evet | %13,7 | %86,3 | %83,9 | 342 |
| Boğaziçi Mahallesi | Evet | %36,5 | %63,5 | %89,3 | 4.009 |
| Bostancık Mahallesi | Evet | %40,9 | %59,1 | %88,7 | 2.459 |
| Cengizhan Mahallesi | Hayır | %74,8 | %25,2 | %92,6 | 15.602 |
| Çağlayan Mahallesi | Hayır | %66,5 | %33,5 | %91,0 | 4.899 |
| Çiğiltepe Mahallesi | Hayır | %73,0 | %27,0 | %93,4 | 1.736 |
| Demirlibahçe Mahallesi | Hayır | %66,3 | %33,7 | %87,5 | 8.155 |
| Derbent Mahallesi | Evet | %43,8 | %56,2 | %85,3 | 980 |
| Diriliş Mahallesi | Evet | %42,8 | %57,2 | %88,6 | 1.275 |
| Dostlar Mahallesi | Hayır | %54,3 | %45,7 | %87,8 | 2.892 |
| Durali Alıç Mahallesi | Hayır | %60,6 | %39,4 | %90,7 | 20.314 |
| Dutluk Mahallesi | Evet | %46,0 | %54,0 | %76,6 | 423 |
| Ege Mahallesi | Hayır | %80,7 | %19,3 | %93,0 | 7.189 |
| Ekin Mahallesi | Evet | %35,6 | %64,4 | %87,5 | 10.098 |
| Fahri Korutürk Mahallesi | Hayır | %75,1 | %24,9 | %91,6 | 9.057 |
| General Zeki Doğan Mahallesi | Hayır | %70,8 | %29,2 | %91,6 | 23.850 |
| Gökçeyurt Mahallesi | Evet | %22,5 | %77,5 | %88,6 | 968 |
| Gülseren Mahallesi | Evet | %35,9 | %64,1 | %83,2 | 404 |
| Gülveren Mahallesi | Evet | %35,6 | %64,4 | %90,2 | 6.356 |
| Harman Mahallesi | Evet | %42,1 | %57,9 | %90,4 | 5.706 |
| Hürel Mahallesi | Evet | %45,1 | %54,9 | %90,2 | 6.571 |
| Hüseyingazi Mahallesi | Evet | %36,6 | %63,4 | %89,7 | 2.194 |
| Karaağaç Mahallesi | Evet | %31,5 | %68,5 | %89,4 | 3.700 |
| Karşıyaka Mahallesi | Evet | %30,9 | %69,1 | %89,7 | 1.853 |
| Kartaltepe Mahallesi | Hayır | %62,5 | %37,5 | %90,4 | 4.861 |
| Kayaş Mahallesi | Evet | %38,5 | %61,5 | %89,5 | 5.010 |
| Kazım Orbay Mahallesi | Evet | %40,1 | %59,9 | %90,6 | 8.102 |
| Kıbrısköy Mahallesi | Evet | %22,4 | %77,6 | %90,2 | 6.286 |
| Kızılca Mahallesi | Evet | %29,1 | %70,9 | %92,5 | 742 |
| Köstence Mahallesi | Evet | %34,7 | %65,3 | %84,7 | 1.389 |
| Kusunlar Mahallesi | Evet | %13,2 | %86,8 | %96,2 | 318 |
| Kutlu Mahallesi | Evet | %37,3 | %62,7 | %89,8 | 16.144 |
| Kutludüğün Mahallesi | Evet | %29,5 | %70,5 | %91,2 | 3.404 |
| Küçük Kayaş Mahallesi | Evet | %20,6 | %79,4 | %90,4 | 11.233 |
| Lalahan Mahallesi | Evet | %46,1 | %53,9 | %90,4 | 2.073 |
| Mehtap Mahallesi | Hayır | %53,2 | %46,8 | %89,8 | 5.093 |
| Misket Mahallesi | Evet | %32,3 | %67,7 | %89,6 | 7.999 |
| Mutlu Mahallesi | Evet | %49,0 | %51,0 | %89,2 | 19.101 |
| Ortaköy Mahallesi | Evet | %24,6 | %75,4 | %94,5 | 595 |
| Peyami Safa Mahallesi | Evet | %43,2 | %56,8 | %89,8 | 13.369 |
| Ptt Evleri Mahallesi | Evet | %48,4 | %51,6 | %88,3 | 111 |
| Saimekadın Mahallesi | Hayır | %57,5 | %42,5 | %90,0 | 7.315 |
| Şafaktepe Mahallesi | Hayır | %58,5 | %41,5 | %90,0 | 7.943 |
| Şahap Gürler Mahallesi | Evet | %21,1 | %78,9 | %88,5 | 6.487 |
| Şahintepe Mahallesi | Hayır | %81,3 | %18,7 | %92,8 | 20.891 |
| Şehit Cengiz Topel Mahallesi | Evet | %41,2 | %58,8 | %85,5 | 2.009 |
| Şirintepe Mahallesi | Hayır | %85,6 | %14,4 | %94,6 | 6.212 |
| Tepecik Mahallesi | Hayır | %57,3 | %42,7 | %85,8 | 2.032 |
| Tuzluçayır Mahallesi | Hayır | %89,9 | %10,1 | %94,5 | 10.146 |
| Türközü Mahallesi | Evet | %38,5 | %61,5 | %89,1 | 8.386 |
| Üreğil Mahallesi | Evet | %35,7 | %64,3 | %91,3 | 4.285 |
| Yeni Bayındır Mahallesi | Evet | %22,0 | %78,0 | %91,1 | 7.171 |
| Yeşilbayır Mahallesi | Evet | %21,3 | %78,7 | %89,3 | 17.444 |
| Yukarı İmrohor Mahallesi | Evet | %44,7 | %55,3 | %97,2 | 178 |
| Zirvekent Mahallesi | Evet | %37,9 | %62,1 | %83,3 | 5.419 |
İlgili sonuçlar