Altıeylül 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Altıeylül sonuçlarında Evet %50,9 ile birinci, Hayır %49,1 ile ikinci; fark 1,9 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,2) 0,2 puan altında. 94 mahalle ve köy arasından 71'inde Evet önde. Evet en güçlü Dedeburnu Mahallesi (%93,2); Hayır en güçlü Yeşilyurt Mahallesi (%98,2). Katılım %90,7 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Altıeylül 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Altıeylül, Balıkesir, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Altıeylül | Balıkesir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 58.630 | %50,9 | %45,5 | %51,2 | −0,2 |
| Hayır | 56.483 | %49,1 | %54,5 | %48,8 | +0,2 |
Altıeylül seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 373 | 128.909 | 116.914 | %90,7 | 115.113 | 1.801 |
Altıeylül mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| 1.gündoğan Mahallesi | Evet | %61,0 | %39,0 | %89,2 | 5.927 |
| 2.gündoğan Mahallesi | Evet | %68,2 | %31,8 | %91,9 | 8.298 |
| Akarsu Mahallesi | Hayır | %48,3 | %51,7 | %80,4 | 341 |
| Akçaköy Mahallesi | Evet | %80,2 | %19,8 | %95,2 | 459 |
| Aliağa Mahallesi | Hayır | %5,8 | %94,2 | %97,9 | 143 |
| Altı Eylül Mahallesi | Hayır | %30,8 | %69,2 | %87,8 | 1.901 |
| Aslıhan Mahallesi | Evet | %84,2 | %15,8 | %94,7 | 489 |
| Aslıhantepeciği Mahallesi | Evet | %79,4 | %20,6 | %94,0 | 887 |
| Ataköy Mahallesi | Evet | %86,4 | %13,6 | %95,7 | 93 |
| Atköy Mahallesi | Evet | %74,3 | %25,7 | %94,4 | 1.181 |
| Aynaoğlu Mahallesi | Hayır | %3,9 | %96,1 | %90,3 | 259 |
| Ayşebacı Mahallesi | Evet | %75,1 | %24,9 | %94,1 | 1.330 |
| Ayvacık Mahallesi | Evet | %86,5 | %13,5 | %94,6 | 167 |
| Ayvatlar Mahallesi | Evet | %84,2 | %15,8 | %93,3 | 195 |
| Bağalan Mahallesi | Evet | %75,8 | %24,2 | %98,4 | 63 |
| Bahçedere Mahallesi | Hayır | %12,3 | %87,7 | %93,6 | 218 |
| Bahçelievler Mahallesi | Hayır | %30,5 | %69,5 | %90,6 | 27.866 |
| Balıklı Mahallesi | Evet | %85,5 | %14,5 | %90,7 | 1.248 |
| Bayat Mahallesi | Evet | %82,0 | %18,0 | %90,7 | 740 |
| Bereketli Mahallesi | Evet | %61,1 | %38,9 | %90,7 | 270 |
| Beşpınar Mahallesi | Evet | %70,9 | %29,1 | %96,3 | 82 |
| Boğatepe Mahallesi | Evet | %72,5 | %27,5 | %82,4 | 159 |
| Bozen Mahallesi | Evet | %85,6 | %14,4 | %97,3 | 110 |
| Büyükbostancı Mahallesi | Evet | %80,7 | %19,3 | %92,6 | 636 |
| Cinge Mahallesi | Evet | %82,4 | %17,6 | %92,8 | 349 |
| Çakıllık Mahallesi | Evet | %86,1 | %13,9 | %92,3 | 39 |
| Çamköy Mahallesi | Evet | %89,7 | %10,3 | %96,1 | 103 |
| Çandır Mahallesi | Evet | %75,7 | %24,3 | %86,5 | 932 |
| Çayırhisar Mahallesi | Hayır | %43,8 | %56,2 | %89,5 | 1.707 |
| Çınarlıdere Mahallesi | Evet | %56,6 | %43,4 | %91,5 | 59 |
| Çiftçidere Mahallesi | Evet | %82,9 | %17,1 | %101,4 | 69 |
| Çiftlikköy Mahallesi | Hayır | %13,5 | %86,5 | %90,3 | 175 |
| Çukurhüseyin Mahallesi | Hayır | %3,6 | %96,4 | %90,5 | 252 |
| Dallımandıra Mahallesi | Evet | %86,0 | %14,0 | %93,8 | 406 |
| Dedeburnu Mahallesi | Evet | %93,2 | %6,8 | %92,7 | 192 |
| Dereçiftlik Mahallesi | Evet | %69,1 | %30,9 | %91,1 | 338 |
| Dereköy Mahallesi | Evet | %82,0 | %18,0 | %95,4 | 197 |
| Dinkçiler Mahallesi | Evet | %53,0 | %47,0 | %88,3 | 5.425 |
| Dişbudak Mahallesi | Evet | %85,2 | %14,8 | %97,9 | 141 |
| Ertuğrul Mahallesi | Evet | %65,5 | %34,5 | %95,5 | 155 |
| Gaziosmanpaşa Mahallesi | Hayır | %47,4 | %52,6 | %91,3 | 4.773 |
| Gökçeören Mahallesi | Hayır | %6,4 | %93,6 | %90,2 | 564 |
| Gökköy Mahallesi | Evet | %81,7 | %18,3 | %93,8 | 1.085 |
| Gümüsçesme Mahallesi | Evet | %57,0 | %43,0 | %88,7 | 6.499 |
| Hacı İlbey Mahallesi | Hayır | %41,1 | %58,9 | %86,7 | 1.213 |
| Halalca Mahallesi | Evet | %82,7 | %17,3 | %92,3 | 1.123 |
| Hasan Basri Çantay Mahallesi | Hayır | %48,7 | %51,3 | %89,9 | 8.436 |
| İnkaya Mahallesi | Hayır | %29,1 | %70,9 | %83,2 | 95 |
| Kabaklı Mahallesi | Evet | %86,0 | %14,0 | %96,3 | 513 |
| Karabeyler Mahallesi | Evet | %79,2 | %20,8 | %90,4 | 114 |
| Karakavak Mahallesi | Evet | %84,1 | %15,9 | %90,9 | 77 |
| Karakaya Mahallesi | Evet | %88,2 | %11,8 | %98,7 | 78 |
| Karaman Mahallesi | Evet | %83,5 | %16,5 | %94,9 | 1.499 |
| Karamanlar Mahallesi | Hayır | %4,5 | %95,5 | %91,6 | 593 |
| Kasaplar Mahallesi | Hayır | %34,5 | %65,5 | %88,9 | 3.864 |
| Kesirven Mahallesi | Evet | %74,6 | %25,4 | %95,1 | 901 |
| Kılcılar Mahallesi | Evet | %83,3 | %16,7 | %94,5 | 110 |
| Kirazköy Mahallesi | Evet | %80,5 | %19,5 | %96,6 | 117 |
| Kirazpınar Mahallesi | Evet | %57,4 | %42,6 | %93,8 | 65 |
| Konakpınar Mahallesi | Evet | %60,7 | %39,3 | %89,9 | 158 |
| Kozderegüvem Mahallesi | Evet | %93,1 | %6,9 | %96,0 | 227 |
| Kozören Mahallesi | Evet | %62,6 | %37,4 | %90,0 | 210 |
| Köseler Mahallesi | Evet | %76,9 | %23,1 | %89,7 | 794 |
| Köylü Köyü Mahallesi | Evet | %79,2 | %20,8 | %91,2 | 786 |
| Kuşkaya Mahallesi | Hayır | %4,6 | %95,4 | %91,9 | 235 |
| Kutludüğün Mahallesi | Evet | %89,5 | %10,5 | %98,9 | 88 |
| Kuyualan Mahallesi | Evet | %66,1 | %33,9 | %89,8 | 127 |
| Küçükbostancı Mahallesi | Evet | %64,9 | %35,1 | %93,6 | 439 |
| Küpeler Mahallesi | Evet | %77,6 | %22,4 | %91,1 | 169 |
| Kürse Mahallesi | Evet | %56,6 | %43,4 | %89,6 | 173 |
| Macarlar Mahallesi | Hayır | %5,7 | %94,3 | %95,1 | 1.034 |
| Meryemdere Mahallesi | Evet | %70,6 | %29,4 | %94,6 | 74 |
| Nergiz Mahallesi | Evet | %92,4 | %7,6 | %93,5 | 719 |
| Orhanlı Mahallesi | Evet | %68,1 | %31,9 | %92,1 | 127 |
| Ortamandıra Mahallesi | Hayır | %4,3 | %95,7 | %96,1 | 815 |
| Ovabayındır Mahallesi | Evet | %77,7 | %22,3 | %94,4 | 500 |
| Ovaköy Mahallesi | Evet | %64,9 | %35,1 | %91,8 | 1.209 |
| Pamukçu Mahallesi | Evet | %64,2 | %35,8 | %85,5 | 1.660 |
| Paşaköy Mahallesi | Evet | %63,7 | %36,3 | %92,1 | 733 |
| Plevne Mahallesi | Hayır | %44,4 | %55,6 | %90,3 | 11.390 |
| Sarıalan Mahallesi | Evet | %87,7 | %12,3 | %96,7 | 307 |
| Selimiye Mahallesi | Evet | %91,3 | %8,7 | %96,0 | 470 |
| Sıvatpınar Mahallesi | Evet | %80,8 | %19,2 | %104,0 | 25 |
| Sütlüce Mahallesi | Evet | %53,3 | %46,7 | %90,0 | 5.185 |
| Taşköy Mahallesi | Evet | %75,8 | %24,2 | %94,7 | 206 |
| Taşpınar Mahallesi | Evet | %66,1 | %33,9 | %95,8 | 120 |
| Tayyipler Mahallesi | Evet | %86,0 | %14,0 | %95,8 | 120 |
| Turnalar Mahallesi | Evet | %62,9 | %37,1 | %98,5 | 65 |
| Türkali Mahallesi | Hayır | %20,1 | %79,9 | %87,4 | 174 |
| Yakupköy Mahallesi | Evet | %84,5 | %15,5 | %91,7 | 1.161 |
| Yenice Mahallesi | Evet | %83,8 | %16,2 | %92,6 | 312 |
| Yeşiller Mahallesi | Evet | %81,0 | %19,0 | %95,3 | 106 |
| Yeşilyurt Mahallesi | Hayır | %1,8 | %98,2 | %96,2 | 236 |
| Yıldız Mahallesi | Hayır | %48,2 | %51,8 | %90,5 | 3.435 |
İlgili sonuçlar