Savaştepe 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Savaştepe sonuçlarında Evet %57,3 ile birinci, Hayır %42,7 ile ikinci; fark 14,6 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,2) 6,1 puan üstünde. 50 mahalle ve köy arasından 42'sinde Evet önde. Evet en güçlü Esenköy Mahallesi (%93,1); Hayır en güçlü Kongurca Mahallesi (%86,3). Katılım %91,2 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Savaştepe 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Savaştepe, Balıkesir, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Savaştepe | Balıkesir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 7.252 | %57,3 | %45,5 | %51,2 | +6,1 |
| Hayır | 5.403 | %42,7 | %54,5 | %48,8 | −6,1 |
Savaştepe seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 73 | 14.246 | 12.990 | %91,2 | 12.655 | 335 |
Savaştepe mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akpınar Mahallesi | Evet | %79,3 | %20,7 | %99,2 | 118 |
| Ardıçlı Mahallesi | Evet | %77,4 | %22,6 | %95,6 | 90 |
| Aşağıdanişment Mahallesi | Evet | %65,3 | %34,7 | %93,7 | 158 |
| Beyköy Mahallesi | Evet | %54,5 | %45,5 | %98,2 | 57 |
| Bozalan Mahallesi | Evet | %83,3 | %16,7 | %94,3 | 70 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Evet | %50,6 | %49,4 | %88,6 | 3.138 |
| Çaltılı Mahallesi | Hayır | %42,0 | %58,0 | %94,3 | 53 |
| Çamurlu Mahallesi | Evet | %56,6 | %43,4 | %88,7 | 62 |
| Çavlı Mahallesi | Evet | %67,1 | %32,9 | %97,7 | 86 |
| Çiftlikdere Mahallesi | Evet | %78,8 | %21,2 | %100,0 | 54 |
| Çukurçayır Mahallesi | Evet | %87,3 | %12,7 | %95,6 | 68 |
| Deveören Mahallesi | Evet | %63,5 | %36,5 | %88,7 | 71 |
| Dikmeler Mahallesi | Evet | %81,8 | %18,2 | %89,9 | 139 |
| Eğerci Mahallesi | Evet | %68,2 | %31,8 | %95,8 | 96 |
| Esenköy Mahallesi | Evet | %93,1 | %6,9 | %95,7 | 93 |
| Fatih Mahallesi | Hayır | %49,7 | %50,3 | %90,9 | 1.196 |
| Güvem Mahallesi | Evet | %81,6 | %18,4 | %91,9 | 99 |
| Güvemküçüktarla Mahallesi | Evet | %56,2 | %43,8 | %93,1 | 218 |
| Hıdırbalı Mahallesi | Evet | %75,0 | %25,0 | %106,7 | 15 |
| Hürriyet Mahallesi | Evet | %51,4 | %48,6 | %88,0 | 540 |
| İsadere Mahallesi | Evet | %85,5 | %14,5 | %96,2 | 261 |
| İstiklal Mahallesi | Evet | %52,0 | %48,0 | %88,5 | 1.281 |
| Kalemköy Mahallesi | Evet | %79,0 | %21,0 | %91,2 | 68 |
| Karacalar Mahallesi | Hayır | %35,8 | %64,2 | %92,8 | 501 |
| Karaçam Mahallesi | Evet | %80,8 | %19,2 | %91,9 | 246 |
| Karapınar Mahallesi | Evet | %81,8 | %18,2 | %93,7 | 142 |
| Kocabıyıklar Mahallesi | Evet | %63,2 | %36,8 | %96,3 | 81 |
| Kocaören Mahallesi | Evet | %68,4 | %31,6 | %86,4 | 44 |
| Koğukyurt Mahallesi | Evet | %83,1 | %16,9 | %98,6 | 74 |
| Kongurca Mahallesi | Hayır | %13,7 | %86,3 | %94,5 | 55 |
| Kurudere Mahallesi | Evet | %70,4 | %29,6 | %91,3 | 161 |
| Madenmezarı Mahallesi | Evet | %81,1 | %18,9 | %97,7 | 131 |
| Mecidiye Mahallesi | Hayır | %30,4 | %69,6 | %89,7 | 117 |
| Minnetler Mahallesi | Evet | %87,0 | %13,0 | %93,8 | 209 |
| Pelitcik Mahallesi | Evet | %72,6 | %27,4 | %100,0 | 103 |
| Sarıbeyler Mahallesi | Evet | %53,7 | %46,3 | %90,8 | 1.687 |
| Sarısüleymanlar Mahallesi | Evet | %62,5 | %37,5 | %92,5 | 201 |
| Sıtmapınar Mahallesi | Evet | %86,3 | %13,7 | %89,2 | 83 |
| Soğucak Mahallesi | Hayır | %46,0 | %54,0 | %87,8 | 188 |
| Söğütçük Mahallesi | Evet | %69,8 | %30,2 | %96,4 | 220 |
| Söğütlügözle Mahallesi | Evet | %79,4 | %20,6 | %92,1 | 38 |
| Tavşancık Mahallesi | Evet | %71,3 | %28,7 | %93,0 | 128 |
| Türediler Mahallesi | Evet | %84,9 | %15,1 | %104,2 | 72 |
| Yazören Mahallesi | Evet | %78,7 | %21,3 | %99,1 | 109 |
| Yeşilhisar Mahallesi | Hayır | %34,9 | %65,1 | %92,0 | 515 |
| Yolcupınarı Mahallesi | Evet | %88,4 | %11,6 | %98,6 | 72 |
| Yukarıdanişment Mahallesi | Evet | %63,8 | %36,2 | %94,2 | 104 |
| Yukarıkaraçam Mahallesi | Evet | %84,6 | %15,4 | %90,3 | 31 |
| Yunakdere Mahallesi | Evet | %92,1 | %7,9 | %100,0 | 142 |
| Zafer Mahallesi | Hayır | %50,0 | %50,0 | %89,2 | 761 |
İlgili sonuçlar