İvrindi 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
İvrindi sonuçlarında Evet %62,1 ile birinci, Hayır %37,9 ile ikinci; fark 24,1 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,2) 10,9 puan üstünde. 69 mahalle ve köy arasından 54'ünde Evet önde. Evet en güçlü Çelimler Mahallesi (%94,6); Hayır en güçlü Soğanbükü Mahallesi (%92,6). Katılım %92,3 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
İvrindi 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — İvrindi, Balıkesir, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | İvrindi | Balıkesir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 14.743 | %62,1 | %45,5 | %51,2 | +10,9 |
| Hayır | 9.012 | %37,9 | %54,5 | %48,8 | −10,9 |
İvrindi seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 105 | 26.375 | 24.338 | %92,3 | 23.755 | 583 |
İvrindi mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| 7eylül Mahallesi | Evet | %58,0 | %42,0 | %90,7 | 931 |
| Akçal Mahallesi | Hayır | %31,2 | %68,8 | %97,4 | 153 |
| Aşağıkaleoba Mahallesi | Evet | %53,6 | %46,4 | %88,9 | 180 |
| Ayaklı Mahallesi | Evet | %75,8 | %24,2 | %89,0 | 309 |
| Bedrettin Mahallesi | Evet | %52,3 | %47,7 | %89,1 | 1.850 |
| Bozören Mahallesi | Evet | %86,0 | %14,0 | %91,8 | 969 |
| Büyükfındık Mahallesi | Evet | %84,4 | %15,6 | %94,1 | 488 |
| Büyükılıca Mahallesi | Evet | %93,6 | %6,4 | %97,6 | 210 |
| Büyükyenice Mahallesi | Evet | %63,3 | %36,7 | %88,8 | 1.439 |
| Çarkacı Mahallesi | Hayır | %45,7 | %54,3 | %94,3 | 247 |
| Çatalan Mahallesi | Evet | %91,8 | %8,2 | %92,7 | 219 |
| Çelimler Mahallesi | Evet | %94,6 | %5,4 | %99,6 | 228 |
| Çiçekli Mahallesi | Evet | %86,2 | %13,8 | %92,5 | 239 |
| Çobanlar Mahallesi | Hayır | %39,1 | %60,9 | %93,8 | 307 |
| Çukurlar Mahallesi | Evet | %92,6 | %7,4 | %98,3 | 303 |
| Çukuroba Mahallesi | Evet | %84,2 | %15,8 | %96,3 | 187 |
| Değirmenbaşı Mahallesi | Evet | %90,0 | %10,0 | %91,5 | 449 |
| Demirciler Mahallesi | Evet | %86,1 | %13,9 | %92,9 | 182 |
| Döşeme Mahallesi | Evet | %91,4 | %8,6 | %92,4 | 145 |
| Erdel Mahallesi | Evet | %76,3 | %23,7 | %95,6 | 205 |
| Eriklikömürcü Mahallesi | Evet | %66,2 | %33,8 | %98,7 | 78 |
| Evciler Mahallesi | Evet | %62,2 | %37,8 | %90,5 | 485 |
| Gebeçınar Mahallesi | Hayır | %47,8 | %52,2 | %92,6 | 257 |
| Geçmiş Mahallesi | Evet | %84,9 | %15,1 | %93,1 | 403 |
| Gökçeler Mahallesi | Evet | %54,2 | %45,8 | %97,6 | 297 |
| Gökçeyazı Mahallesi | Hayır | %43,9 | %56,1 | %90,6 | 1.103 |
| Gömeniç Mahallesi | Evet | %84,4 | %15,6 | %94,0 | 151 |
| Gözlüçayır Mahallesi | Evet | %73,9 | %26,1 | %92,9 | 197 |
| Gümeli Mahallesi | Evet | %91,7 | %8,3 | %94,4 | 552 |
| Hacıahmetler Mahallesi | Hayır | %42,7 | %57,3 | %98,1 | 160 |
| Haydar Mahallesi | Evet | %77,3 | %22,7 | %97,3 | 222 |
| Hüseyinbeyobası Mahallesi | Evet | %63,5 | %36,5 | %89,4 | 226 |
| Ilıcakpınar Mahallesi | Evet | %80,7 | %19,3 | %96,6 | 59 |
| İkizce Mahallesi | Evet | %60,7 | %39,3 | %94,6 | 186 |
| Karaçepiş Mahallesi | Evet | %82,8 | %17,2 | %95,8 | 597 |
| Kaşağıl Mahallesi | Evet | %50,9 | %49,1 | %93,2 | 235 |
| Kayapa Mahallesi | Evet | %79,2 | %20,8 | %91,9 | 780 |
| Kılcılar Mahallesi | Evet | %63,6 | %36,4 | %94,4 | 107 |
| Kına Mahallesi | Evet | %58,8 | %41,2 | %91,4 | 93 |
| Kınık Mahallesi | Hayır | %36,9 | %63,1 | %93,6 | 329 |
| Kıpıklar Mahallesi | Evet | %79,4 | %20,6 | %94,3 | 176 |
| Kışladere Mahallesi | Evet | %69,6 | %30,4 | %93,6 | 236 |
| Kiraz Ören Mahallesi | Evet | %68,1 | %31,9 | %96,5 | 431 |
| Kocaeli Mahallesi | Evet | %69,8 | %30,2 | %96,0 | 454 |
| Kocaoba Mahallesi | Evet | %64,8 | %35,2 | %91,6 | 215 |
| Korucu Mahallesi | Hayır | %45,8 | %54,2 | %88,7 | 719 |
| Kurtuluş Mahallesi | Hayır | %40,6 | %59,4 | %90,8 | 1.288 |
| Kuşdere Mahallesi | Evet | %91,3 | %8,7 | %95,4 | 195 |
| Küçükfındık Mahallesi | Evet | %72,1 | %27,9 | %95,1 | 144 |
| Küçükılıca Mahallesi | Evet | %84,6 | %15,4 | %91,8 | 147 |
| Küçükyenice Mahallesi | Evet | %61,6 | %38,4 | %95,1 | 470 |
| Mallıca Mahallesi | Evet | %81,9 | %18,1 | %94,5 | 403 |
| Okçular Mahallesi | Evet | %81,2 | %18,8 | %85,3 | 388 |
| Osmanköy Mahallesi | Evet | %73,6 | %26,4 | %88,9 | 252 |
| Osmanlar Mahallesi | Hayır | %20,1 | %79,9 | %92,3 | 401 |
| Pelitören Mahallesi | Evet | %88,5 | %11,5 | %95,0 | 141 |
| Sakarya Mahallesi | Evet | %58,3 | %41,7 | %86,9 | 869 |
| Sarıca Mahallesi | Evet | %65,3 | %34,7 | %93,9 | 114 |
| Sarıpınar Mahallesi | Evet | %91,9 | %8,1 | %97,8 | 185 |
| Sofular Mahallesi | Evet | %75,2 | %24,8 | %95,5 | 336 |
| Soğanbükü Mahallesi | Hayır | %7,4 | %92,6 | %91,5 | 717 |
| Susuzyayla Mahallesi | Evet | %64,8 | %35,2 | %91,4 | 244 |
| Taşdibi Mahallesi | Evet | %83,5 | %16,5 | %94,9 | 118 |
| Topuzlar Mahallesi | Hayır | %24,4 | %75,6 | %92,9 | 439 |
| Yağlılar Mahallesi | Hayır | %18,9 | %81,1 | %94,7 | 732 |
| Yaren Mahallesi | Evet | %80,5 | %19,5 | %91,9 | 124 |
| Yeşilköy Mahallesi | Hayır | %47,7 | %52,3 | %91,9 | 124 |
| Yukarıkaleoba Mahallesi | Hayır | %27,8 | %72,2 | %96,8 | 93 |
| Yürekli Mahallesi | Evet | %66,4 | %33,6 | %93,5 | 463 |
İlgili sonuçlar