Adaklı 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Adaklı sonuçlarında Evet %73,9 ile birinci, Hayır %26,1 ile ikinci; fark 47,8 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,2) 22,7 puan üstünde. 39 mahalle ve köy arasından 26'sında Evet önde. Evet en güçlü Doğankaya Köyü (%99,5); Hayır en güçlü Altınevler Köyü (%97,8). Katılım %74,0 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Adaklı 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Adaklı, Bingöl, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Adaklı | Bingöl | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 3.132 | %73,9 | %72,6 | %51,2 | +22,7 |
| Hayır | 1.105 | %26,1 | %27,4 | %48,8 | −22,7 |
Adaklı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 43 | 5.890 | 4.359 | %74,0 | 4.237 | 122 |
Adaklı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Afet Konutları Mahallesi | Evet | %84,4 | %15,6 | %77,4 | 394 |
| Akbinek Köyü | Hayır | %26,4 | %73,6 | %129,3 | 41 |
| Aktaş Köyü | Evet | %93,0 | %7,0 | %81,5 | 54 |
| Altınevler Köyü | Hayır | %2,2 | %97,8 | %78,7 | 61 |
| Arıca Mahallesi | Evet | %87,9 | %12,1 | %80,2 | 86 |
| Aysaklı Köyü | Evet | %90,0 | %10,0 | %133,3 | 15 |
| Ayvadüzü Köyü | Evet | %94,9 | %5,1 | %106,2 | 130 |
| Bağlarpınarı Köyü | Evet | %59,1 | %40,9 | %93,7 | 143 |
| Boyalı Köyü | Evet | %96,3 | %3,7 | %70,0 | 40 |
| Cevizli Köyü | — | %0,0 | %0,0 | — | — |
| Çamlıca Köyü | Hayır | %8,3 | %91,7 | %85,7 | 28 |
| Çatma Köyü | Evet | %98,3 | %1,7 | %83,1 | 71 |
| Çevreli Köyü | Hayır | %14,3 | %85,7 | %78,4 | 134 |
| Demiroluk Mahallesi | Hayır | %16,7 | %83,3 | %90,0 | 40 |
| Doğankaya Köyü | Evet | %99,5 | %0,5 | %75,8 | 252 |
| Doluçay Köyü | Hayır | %33,3 | %66,7 | %120,5 | 73 |
| Dolutekne Köyü | Hayır | %13,6 | %86,4 | %79,3 | 29 |
| Döşlüce Mahallesi | Evet | %88,5 | %11,5 | %78,2 | 206 |
| Elmaağaç Köyü | Hayır | %18,9 | %81,1 | %86,4 | 44 |
| Elmadüzü Köyü | Evet | %94,6 | %5,4 | %72,2 | 209 |
| Erbaşlar Köyü | Evet | %89,1 | %10,9 | %51,1 | 92 |
| Erler Köyü | Evet | %51,0 | %49,0 | %52,0 | 102 |
| Gökçeli Köyü | Evet | %80,0 | %20,0 | %76,4 | 199 |
| Güngörsün Mahallesi | Evet | %92,7 | %7,3 | %95,4 | 130 |
| Hasbağlar Köyü | Evet | %78,8 | %21,2 | %66,9 | 323 |
| Kabaçalı Köyü | Hayır | %25,0 | %75,0 | %100,0 | 12 |
| Kamışgölü Köyü | Evet | %92,1 | %7,9 | %52,0 | 75 |
| Karaçubuk Köyü | Evet | %90,9 | %9,1 | %75,5 | 433 |
| Kaynakdüzü Köyü | Evet | %73,0 | %27,0 | %72,8 | 254 |
| Kırkpınar Köyü | Evet | %69,2 | %30,8 | %58,8 | 68 |
| Kozlu Köyü | Evet | %69,8 | %30,2 | %76,5 | 213 |
| Mercan Köyü | Evet | %86,1 | %13,9 | %63,0 | 127 |
| Merkez Mahallesi | Evet | %74,9 | %25,1 | %60,7 | 1.069 |
| Sarıdibek Köyü | Hayır | %8,3 | %91,7 | %79,4 | 63 |
| Sevkar Köyü | Evet | %93,2 | %6,8 | %73,8 | 286 |
| Sütlüce Köyü | Hayır | %5,3 | %94,7 | %78,6 | 98 |
| Topağaçlar Köyü | Evet | %93,9 | %6,1 | %71,7 | 92 |
| Yeldeğirmeni Köyü | Evet | %87,5 | %12,5 | %61,1 | 54 |
| Yeşiltepe Mahallesi | Hayır | %49,2 | %50,8 | %80,0 | 150 |
İlgili sonuçlar