Yedisu 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Yedisu sonuçlarında Hayır %69,9 ile birinci, Evet %30,1 ile ikinci; fark 39,8 puan. Hayır burada Türkiye ortalamasının (%48,8) 21,1 puan üstünde. 18 mahalle ve köy arasından 13'ünde Hayır önde. Hayır en güçlü Kaşıklı Köyü (%96,4); Evet en güçlü Kabaoluk Mahallesi (%89,4). Katılım %82,3 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Yedisu 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Yedisu, Bingöl, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Yedisu | Bingöl | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Hayır | 1.153 | %69,9 | %27,4 | %48,8 | +21,1 |
| Evet | 496 | %30,1 | %72,6 | %51,2 | −21,1 |
Yedisu seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 19 | 2.092 | 1.722 | %82,3 | 1.649 | 73 |
Yedisu mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Hayır | Evet | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akımlı Köyü | — | %0,0 | %0,0 | — | — |
| Ayanoğlu Köyü | Hayır | %85,5 | %14,5 | %87,5 | 64 |
| Dinarbey Köyü | Hayır | %84,6 | %15,4 | %75,5 | 53 |
| Döşengi Mahallesi | Hayır | %94,6 | %5,4 | %90,4 | 166 |
| Elmalı Köyü | Hayır | %93,5 | %6,5 | %80,5 | 215 |
| Eskibalta Köyü | Hayır | %77,9 | %22,1 | %87,5 | 88 |
| Gelinpertek Köyü | Hayır | %94,1 | %5,9 | %100,0 | 34 |
| Güzgülü Köyü | Hayır | %85,7 | %14,3 | %80,5 | 169 |
| Kabaoluk Mahallesi | Evet | %10,6 | %89,4 | %103,0 | 134 |
| Kabayel Köyü | Hayır | %93,6 | %6,4 | %99,0 | 96 |
| Karapolat Köyü | Evet | %15,4 | %84,6 | %185,7 | 14 |
| Kaşıklı Köyü | Hayır | %96,4 | %3,6 | %90,3 | 62 |
| Koşan Mahallesi | Hayır | %69,2 | %30,8 | %76,5 | 17 |
| Merkez Mahallesi | Evet | %40,7 | %59,3 | %57,3 | 649 |
| Şenköy | Evet | %48,9 | %51,1 | %93,9 | 49 |
| Yağmurpınar Köyü | Hayır | %92,4 | %7,6 | %101,7 | 121 |
| Yeni Mahallesi | Hayır | %67,0 | %33,0 | %127,8 | 72 |
| Yeşilgöl Köyü | Hayır | %81,5 | %18,5 | %106,7 | 89 |
İlgili sonuçlar