Karlıova 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Karlıova sonuçlarında Hayır %51,0 ile birinci, Evet %49,0 ile ikinci; fark 2,0 puan. Hayır burada Türkiye ortalamasının (%48,8) 2,2 puan üstünde. 53 mahalle ve köy arasından 26'sında Hayır önde. Hayır en güçlü Yorgançayır Köyü (%97,1); Evet en güçlü Taşlıçay Köyü (%96,4). Katılım %67,6 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Karlıova 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Karlıova, Bingöl, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Karlıova | Bingöl | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Hayır | 6.022 | %51,0 | %27,4 | %48,8 | +2,2 |
| Evet | 5.788 | %49,0 | %72,6 | %51,2 | −2,2 |
Karlıova seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 73 | 18.461 | 12.484 | %67,6 | 11.810 | 674 |
Karlıova mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Hayır | Evet | Katılım | Seçmen |
|---|
| Aşağıyağmurlu Köyü | Evet | %26,3 | %73,7 | %71,8 | 142 |
| Bağlıisa Köyü | Hayır | %79,4 | %20,6 | %52,0 | 646 |
| Bahçeköy | Evet | %21,2 | %78,8 | %62,2 | 386 |
| Boncukgöze Köyü | Evet | %49,6 | %50,4 | %66,3 | 193 |
| Cilligöl Köyü | Hayır | %73,6 | %26,4 | %67,8 | 447 |
| Çatak Köyü | Hayır | %89,2 | %10,8 | %99,3 | 143 |
| Çiftlikköy | Hayır | %70,8 | %29,2 | %57,1 | 42 |
| Çukurtepe Köyü | Hayır | %52,2 | %47,8 | %48,3 | 288 |
| Dörtyol Köyü | Evet | %9,9 | %90,1 | %71,8 | 238 |
| Geçitli Köyü | Evet | %45,0 | %55,0 | %62,6 | 227 |
| Göynük Köyü | Hayır | %74,7 | %25,3 | %65,8 | 325 |
| Hacılar Köyü | Evet | %41,9 | %58,1 | %69,6 | 724 |
| Halifan Köyü | Evet | %11,8 | %88,2 | %86,1 | 411 |
| Harmantepe Köyü | Evet | %8,5 | %91,5 | %84,7 | 59 |
| Hasanova Köyü | Hayır | %87,1 | %12,9 | %66,9 | 263 |
| Ilıpınar Köyü | Evet | %27,2 | %72,8 | %78,8 | 189 |
| Kale Mahallesi | Hayır | %52,4 | %47,6 | %65,0 | 543 |
| Kalencik Köyü | Hayır | %82,7 | %17,3 | %61,2 | 201 |
| Kanıreş Mahallesi | Hayır | %50,2 | %49,8 | %70,6 | 947 |
| Kanitaht Mahallesi | Evet | %36,2 | %63,8 | %63,3 | 603 |
| Kantarkaya Köyü | Evet | %18,1 | %81,9 | %58,0 | 262 |
| Karabalçık Köyü | Evet | %45,6 | %54,4 | %73,2 | 269 |
| Kargapazarı Köyü | Hayır | %90,6 | %9,4 | %73,8 | 990 |
| Karlıca Köyü | Evet | %37,1 | %62,9 | %69,9 | 183 |
| Kaşıkçı Köyü | Evet | %5,8 | %94,2 | %67,9 | 78 |
| Kaynak Köyü | Evet | %40,0 | %60,0 | %71,4 | 147 |
| Kaynarpınar Köyü | Hayır | %85,2 | %14,8 | %65,9 | 126 |
| Kazanlı Köyü | Hayır | %71,9 | %28,1 | %82,1 | 39 |
| Kıraçtepe Köyü | Hayır | %87,2 | %12,8 | %50,0 | 96 |
| Kızılağaç Köyü | Hayır | %59,5 | %40,5 | %68,3 | 202 |
| Kızılçubuk Köyü | Hayır | %70,2 | %29,8 | %69,9 | 156 |
| Kümbet Köyü | Evet | %39,4 | %60,6 | %68,8 | 263 |
| Kürük Köyü | Hayır | %59,1 | %40,9 | %71,2 | 184 |
| Mollaşakir Köyü | Evet | %49,6 | %50,4 | %52,3 | 241 |
| Ortaköy | Evet | %29,7 | %70,3 | %77,2 | 123 |
| Sakaören Köyü | Hayır | %59,1 | %40,9 | %69,4 | 278 |
| Sarıkuşak Köyü | Evet | %18,0 | %82,0 | %68,1 | 91 |
| Serpmekaya Köyü | Hayır | %84,1 | %15,9 | %73,3 | 450 |
| Seyran Tepe Mahallesi | Evet | %47,9 | %52,1 | %60,1 | 685 |
| Soğukpınar Köyü | Hayır | %66,7 | %33,3 | %90,7 | 54 |
| Suçatı Köyü | Evet | %24,4 | %75,6 | %75,1 | 193 |
| Sudurağı Köyü | Hayır | %58,1 | %41,9 | %64,2 | 293 |
| Taşlıçay Köyü | Evet | %3,6 | %96,4 | %83,8 | 817 |
| Toklular Köyü | Hayır | %75,5 | %24,5 | %64,5 | 735 |
| Turgut Özal Mahallesi | Hayır | %50,2 | %49,8 | %67,7 | 1.822 |
| Tuzluca Köyü | Hayır | %91,2 | %8,8 | %74,3 | 140 |
| Viranşehir Köyü | Evet | %18,7 | %81,3 | %68,6 | 210 |
| Yeniköy | Evet | %47,1 | %52,9 | %77,8 | 45 |
| Yeşilyurt Mahallesi | Evet | %47,4 | %52,6 | %53,6 | 828 |
| Yiğitler Köyü | Evet | %48,1 | %51,9 | %63,1 | 927 |
| Yoncalık Köyü | Hayır | %77,8 | %22,2 | %63,7 | 91 |
| Yorgançayır Köyü | Hayır | %97,1 | %2,9 | %84,4 | 205 |
| Yukarıyağmurlu Köyü | Evet | %23,2 | %76,8 | %71,9 | 221 |
İlgili sonuçlar