Büyükorhan 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Büyükorhan sonuçlarında Evet %78,2 ile birinci, Hayır %21,8 ile ikinci; fark 56,4 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,2) 27,0 puan üstünde. 43 mahalle ve köy arasından 40'ında Evet önde. Evet en güçlü Kuşlar Mahallesi (%100,0); Hayır en güçlü Cumhuriyet Mahallesi (%60,1). Katılım %90,1 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Büyükorhan 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Büyükorhan, Bursa, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Büyükorhan | Bursa | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 5.658 | %78,2 | %53,2 | %51,2 | +27,0 |
| Hayır | 1.575 | %21,8 | %46,8 | %48,8 | −27,0 |
Büyükorhan seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 49 | 8.272 | 7.456 | %90,1 | 7.233 | 223 |
Büyükorhan mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçasaz Mahallesi | Evet | %84,8 | %15,2 | %86,6 | 149 |
| Aktaş Mahallesi | Evet | %95,5 | %4,5 | %90,9 | 353 |
| Armutçuk Mahallesi | Evet | %69,4 | %30,6 | %87,1 | 225 |
| Bademlik Mahallesi | Evet | %84,6 | %15,4 | %94,8 | 58 |
| Balaban Mahallesi | Evet | %90,1 | %9,9 | %99,4 | 157 |
| Bayındır Mahallesi | Evet | %88,7 | %11,3 | %92,4 | 79 |
| Burunca Mahallesi | Evet | %98,0 | %2,0 | %96,1 | 102 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Hayır | %39,9 | %60,1 | %83,6 | 379 |
| Çakıryenice Mahallesi | Evet | %77,9 | %22,1 | %86,4 | 81 |
| Çeribaşı Mahallesi | Evet | %61,3 | %38,7 | %90,9 | 197 |
| Danacılar Mahallesi | Evet | %78,5 | %21,5 | %83,8 | 185 |
| Danaçalı Mahallesi | Evet | %97,4 | %2,6 | %88,9 | 135 |
| Demirler Mahallesi | Evet | %89,9 | %10,1 | %86,3 | 95 |
| Derecik Mahallesi | Evet | %58,8 | %41,2 | %94,4 | 36 |
| Durhasan Mahallesi | Evet | %80,0 | %20,0 | %93,0 | 285 |
| Düğüncüler Mahallesi | Evet | %88,9 | %11,1 | %92,1 | 140 |
| Elekçalı Mahallesi | Evet | %92,1 | %7,9 | %105,6 | 36 |
| Ericek Mahallesi | Evet | %93,7 | %6,3 | %92,9 | 141 |
| Gedikler Mahallesi | Evet | %93,4 | %6,6 | %92,8 | 180 |
| Geynik Mahallesi | Evet | %90,0 | %10,0 | %87,8 | 148 |
| Hacıahmetler Mahallesi | Evet | %85,1 | %14,9 | %97,8 | 92 |
| Hacılar Mahallesi | Evet | %85,2 | %14,8 | %88,9 | 63 |
| Hemşeriler Mahallesi | Evet | %81,6 | %18,4 | %85,3 | 184 |
| Hocahasan Mahallesi | Evet | %52,7 | %47,3 | %86,4 | 427 |
| İsmetiye Mahallesi | Evet | %76,4 | %23,6 | %90,6 | 139 |
| Karaağız Mahallesi | Evet | %88,4 | %11,6 | %94,1 | 203 |
| Karaçukur Mahallesi | Evet | %97,9 | %2,1 | %104,3 | 46 |
| Karalar Mahallesi | Evet | %91,3 | %8,7 | %93,1 | 101 |
| Kayapa Mahallesi | Evet | %92,0 | %8,0 | %97,4 | 117 |
| Kınık Mahallesi | Evet | %80,5 | %19,5 | %89,1 | 790 |
| Kuşlar Mahallesi | Evet | %100,0 | %0,0 | %89,4 | 104 |
| Mazlumlar Mahallesi | Evet | %78,3 | %21,7 | %89,3 | 280 |
| Orhan Mahallesi | Hayır | %49,1 | %50,9 | %83,1 | 1.004 |
| Osmanlar Mahallesi | Hayır | %48,9 | %51,1 | %94,1 | 51 |
| Örencik Mahallesi | Evet | %93,6 | %6,4 | %95,1 | 102 |
| Özlüce Mahallesi | Evet | %74,6 | %25,4 | %97,2 | 72 |
| Perçin Mahallesi | Evet | %94,3 | %5,7 | %96,4 | 111 |
| Pınarköy Mahallesi | Evet | %89,2 | %10,8 | %90,6 | 181 |
| Pirebeyler Mahallesi | Evet | %89,1 | %10,9 | %91,4 | 70 |
| Sarnıç Mahallesi | Evet | %96,0 | %4,0 | %95,8 | 262 |
| Tekerler Mahallesi | Evet | %97,2 | %2,8 | %105,9 | 34 |
| Yenice Mahallesi | Evet | %93,0 | %7,0 | %98,2 | 500 |
| Zaferiye Mahallesi | Evet | %81,3 | %18,7 | %88,2 | 178 |
İlgili sonuçlar