Harmancık 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Harmancık sonuçlarında Evet %63,9 ile birinci, Hayır %36,1 ile ikinci; fark 27,7 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,2) 12,7 puan üstünde. 31 mahalle ve köy arasından 29'unda Evet önde. Evet en güçlü Alutca Mahallesi (%93,3); Hayır en güçlü Ece Mahallesi (%55,8). Katılım %88,7 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Harmancık 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Harmancık, Bursa, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Harmancık | Bursa | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 2.919 | %63,9 | %53,2 | %51,2 | +12,7 |
| Hayır | 1.651 | %36,1 | %46,8 | %48,8 | −12,7 |
Harmancık seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 41 | 5.354 | 4.748 | %88,7 | 4.570 | 178 |
Harmancık mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akpınar Mahallesi | Evet | %70,5 | %29,5 | %88,6 | 70 |
| Alutca Mahallesi | Evet | %93,3 | %6,7 | %110,7 | 28 |
| Balatdanişment Mahallesi | Evet | %86,0 | %14,0 | %83,7 | 104 |
| Ballısaray Mahallesi | Evet | %66,5 | %33,5 | %88,6 | 255 |
| Bekdemirler Mahallesi | Evet | %59,3 | %40,7 | %89,1 | 129 |
| Çakmak Mahallesi | Evet | %71,8 | %28,2 | %79,9 | 194 |
| Çamoğlu Mahallesi | Evet | %65,2 | %34,8 | %96,1 | 51 |
| Çatalsöğüt Mahallesi | Evet | %59,1 | %40,9 | %89,1 | 303 |
| Dedebali Mahallesi | Evet | %73,9 | %26,1 | %96,8 | 95 |
| Delicegüney Mahallesi | Evet | %87,5 | %12,5 | %120,0 | 20 |
| Dutluca Mahallesi | Evet | %73,9 | %26,1 | %93,2 | 161 |
| Ece Mahallesi | Hayır | %44,2 | %55,8 | %94,3 | 159 |
| Gedikören Mahallesi | Evet | %66,1 | %33,9 | %82,9 | 152 |
| Gökçeler Mahallesi | Evet | %79,0 | %21,0 | %95,0 | 120 |
| Gülözü Mahallesi | Evet | %77,0 | %23,0 | %91,4 | 243 |
| Harmancık Akalan Mahallesi | Evet | %57,3 | %42,7 | %87,6 | 169 |
| Hopandanişment Mahallesi | Evet | %63,4 | %36,6 | %92,8 | 152 |
| Ilıcaksu Mahallesi | Evet | %77,8 | %22,2 | %106,6 | 61 |
| İshaklar Mahallesi | Evet | %73,2 | %26,8 | %97,4 | 76 |
| Karaca Mahallesi | Evet | %75,0 | %25,0 | %90,2 | 173 |
| Kepekdere Mahallesi | Hayır | %48,2 | %51,8 | %92,6 | 162 |
| Kılavuzlar Mahallesi | Evet | %82,5 | %17,5 | %98,3 | 60 |
| Kışmanlar Mahallesi | Evet | %78,5 | %21,5 | %90,6 | 160 |
| Kocapınar Mahallesi | Evet | %61,5 | %38,5 | %100,0 | 27 |
| Kozluca Mahallesi | Evet | %73,8 | %26,2 | %94,4 | 71 |
| Merkez Mahallesi | Evet | %53,7 | %46,3 | %83,8 | 1.718 |
| Nalbant Mahallesi | Evet | %82,0 | %18,0 | %85,6 | 139 |
| Okçular Mahallesi | Evet | %69,0 | %31,0 | %101,7 | 59 |
| Saçaklı Mahallesi | Evet | %80,0 | %20,0 | %104,2 | 24 |
| Yayabaşı Mahallesi | Evet | %51,3 | %48,7 | %92,9 | 127 |
| Yeşilyurt Mahallesi | Evet | %85,3 | %14,7 | %88,0 | 92 |
İlgili sonuçlar