Kale 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Kale sonuçlarında Evet %62,3 ile birinci, Hayır %37,7 ile ikinci; fark 24,6 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,2) 11,1 puan üstünde. 32 mahalle ve köy arasından 31'inde Evet önde. Evet en güçlü Muslugüme Mahallesi (%92,6); Hayır en güçlü Habipler Mahallesi (%54,1). Katılım %89,7 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kale 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Kale, Denizli, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Kale | Denizli | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 8.203 | %62,3 | %44,5 | %51,2 | +11,1 |
| Hayır | 4.969 | %37,7 | %55,5 | %48,8 | −11,1 |
Kale seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 55 | 15.169 | 13.605 | %89,7 | 13.172 | 433 |
Kale mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Adamharmanı Mahallesi | Evet | %75,6 | %24,4 | %93,1 | 217 |
| Alanyurt Mahallesi | Evet | %58,3 | %41,7 | %94,3 | 369 |
| Belenköy Mahallesi | Evet | %58,2 | %41,8 | %92,1 | 177 |
| Cevherpaşa Mahallesi | Evet | %53,5 | %46,5 | %88,6 | 1.463 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Evet | %54,7 | %45,3 | %85,9 | 1.309 |
| Çakırbağ Mahallesi | Evet | %51,5 | %48,5 | %82,9 | 211 |
| Çamlarca Mahallesi | Evet | %68,2 | %31,8 | %96,3 | 436 |
| Demirciler Mahallesi | Evet | %53,5 | %46,5 | %91,7 | 436 |
| Doğanköy Mahallesi | Evet | %52,9 | %47,1 | %84,1 | 145 |
| Esenkaya Mahallesi | Evet | %61,7 | %38,3 | %89,8 | 186 |
| Gökçeören Mahallesi | Evet | %83,5 | %16,5 | %86,7 | 414 |
| Gölbaşı Mahallesi | Evet | %61,4 | %38,6 | %85,4 | 815 |
| Gülbağlık Mahallesi | Evet | %68,4 | %31,6 | %86,0 | 894 |
| Habipler Mahallesi | Hayır | %45,9 | %54,1 | %94,5 | 146 |
| Hürriyet Mahallesi | Evet | %50,1 | %49,9 | %88,0 | 1.106 |
| İnceğiz Mahallesi | Evet | %62,4 | %37,6 | %87,3 | 513 |
| Karaköy Mahallesi | Evet | %58,1 | %41,9 | %90,9 | 1.056 |
| Karayayla Mahallesi | Evet | %88,3 | %11,7 | %93,5 | 199 |
| Kayabaşı Mahallesi | Evet | %74,8 | %25,2 | %92,5 | 411 |
| Kırköy Mahallesi | Evet | %77,8 | %22,2 | %91,2 | 249 |
| Koçarboğazı Mahallesi | Evet | %82,3 | %17,7 | %96,2 | 130 |
| Köprübaşı Mahallesi | Evet | %67,4 | %32,6 | %95,4 | 196 |
| Künar Mahallesi | Evet | %53,8 | %46,2 | %86,2 | 218 |
| Muslugüme Mahallesi | Evet | %92,6 | %7,4 | %93,8 | 130 |
| Narlı Mahallesi | Evet | %80,3 | %19,7 | %91,7 | 337 |
| Ortaköy Mahallesi | Evet | %70,5 | %29,5 | %90,1 | 212 |
| Ortatepe Mahallesi | Evet | %58,2 | %41,8 | %97,0 | 169 |
| Özlüce Mahallesi | Evet | %60,6 | %39,4 | %93,1 | 423 |
| Toki Mahallesi | Evet | %55,0 | %45,0 | %88,7 | 1.213 |
| Uluçam Mahallesi | Evet | %67,4 | %32,6 | %93,4 | 954 |
| Yenidere Mahallesi | Evet | %75,0 | %25,0 | %87,1 | 171 |
| Yeniköy Mahallesi | Evet | %87,3 | %12,7 | %97,0 | 264 |
İlgili sonuçlar