Serinhisar 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Serinhisar sonuçlarında Hayır %51,3 ile birinci, Evet %48,7 ile ikinci; fark 2,5 puan. Hayır burada Türkiye ortalamasının (%48,6) 2,7 puan üstünde. 11 mahalle ve köy arasından 6'sında Hayır önde. Hayır en güçlü Pınarcık Mahallesi (%65,4); Evet en güçlü Ayaz Mahallesi (%88,9). Katılım %91,6 (Türkiye %85,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Serinhisar 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Serinhisar, Denizli, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Serinhisar | Denizli | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Hayır | 5.022 | %51,3 | %55,5 | %48,6 | +2,7 |
| Evet | 4.777 | %48,7 | %44,5 | %51,4 | −2,7 |
Serinhisar seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 33 | 10.989 | 10.063 | %91,6 | 9.799 | 264 |
Serinhisar mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Hayır | Evet | Katılım | Seçmen |
|---|
| Aşağı Mahallesi | Hayır | %54,1 | %45,9 | %92,1 | 1.663 |
| Ayaz Mahallesi | Evet | %11,1 | %88,9 | %94,8 | 229 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Evet | %49,8 | %50,2 | %95,6 | 496 |
| Kaya Mahallesi | Hayır | %61,7 | %38,3 | %92,1 | 632 |
| Kocapınar Mahallesi | Evet | %48,1 | %51,9 | %92,5 | 480 |
| Orta Mahallesi | Hayır | %61,7 | %38,3 | %92,3 | 752 |
| Pınarcık Mahallesi | Hayır | %65,4 | %34,6 | %86,8 | 1.606 |
| Şair Eşref Mahallesi | Hayır | %61,2 | %38,8 | %92,8 | 823 |
| Yatağan Mahallesi | Evet | %26,2 | %73,8 | %93,3 | 2.048 |
| Yenice Mahallesi | Hayır | %62,7 | %37,3 | %90,5 | 1.765 |
| Yüreğil Mahallesi | Evet | %41,1 | %58,9 | %91,5 | 495 |
İlgili sonuçlar