Tavas 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Tavas sonuçlarında Evet %54,6 ile birinci, Hayır %45,4 ile ikinci; fark 9,1 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,2) 3,4 puan üstünde. 50 mahalle ve köy arasından 35'inde Evet önde. Evet en güçlü Damlacık Mahallesi (%93,6); Hayır en güçlü Kızılcabölük Mahallesi (%65,1). Katılım %88,0 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Tavas 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Tavas, Denizli, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Tavas | Denizli | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 16.496 | %54,6 | %44,5 | %51,2 | +3,4 |
| Hayır | 13.733 | %45,4 | %55,5 | %48,8 | −3,4 |
Tavas seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 119 | 35.393 | 31.132 | %88,0 | 30.229 | 903 |
Tavas mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akıncılar Mahallesi | Evet | %84,1 | %15,9 | %92,6 | 68 |
| Akyar Mahallesi | Evet | %60,2 | %39,8 | %92,8 | 209 |
| Alpa Mahallesi | Evet | %67,8 | %32,2 | %87,5 | 136 |
| Altınova Mahallesi | Evet | %57,6 | %42,4 | %86,1 | 453 |
| Avdan Mahallesi | Hayır | %45,7 | %54,3 | %89,3 | 666 |
| Aydoğdu Mahallesi | Evet | %68,0 | %32,0 | %80,1 | 432 |
| Baharlar Mahallesi | Evet | %69,3 | %30,7 | %89,9 | 577 |
| Bahçeköy Mahallesi | Hayır | %45,9 | %54,1 | %82,4 | 256 |
| Balkıca Mahallesi | Evet | %71,0 | %29,0 | %86,1 | 638 |
| Çağırgan Mahallesi | Evet | %67,6 | %32,4 | %91,4 | 695 |
| Çalıköy Mahallesi | Evet | %58,1 | %41,9 | %90,7 | 418 |
| Çiftlikköy Mahallesi | Hayır | %40,9 | %59,1 | %93,1 | 203 |
| Damlacık Mahallesi | Evet | %93,6 | %6,4 | %106,8 | 44 |
| Denizoluğu Mahallesi | Evet | %51,2 | %48,8 | %90,6 | 139 |
| Dereağzı Mahallesi | Evet | %57,9 | %42,1 | %98,0 | 100 |
| Derinkuyu Mahallesi | Evet | %61,0 | %39,0 | %89,5 | 354 |
| Ebecik Mahallesi | Evet | %56,7 | %43,3 | %92,5 | 429 |
| Garipköy Mahallesi | Evet | %55,5 | %44,5 | %76,7 | 717 |
| Gökçeler Mahallesi | Evet | %78,2 | %21,8 | %89,7 | 388 |
| Gümüşdere Mahallesi | Evet | %77,5 | %22,5 | %91,5 | 363 |
| Güzelköy Mahallesi | Evet | %74,6 | %25,4 | %91,2 | 294 |
| Hırka Mahallesi | Evet | %53,3 | %46,7 | %89,5 | 296 |
| Horasanlı Mahallesi | Evet | %69,3 | %30,7 | %86,4 | 509 |
| Karahisar Mahallesi | Evet | %54,9 | %45,1 | %85,0 | 2.226 |
| Kayaca Mahallesi | Evet | %78,0 | %22,0 | %97,5 | 200 |
| Kayapınar Mahallesi | Evet | %53,5 | %46,5 | %90,0 | 50 |
| Keçeliler Mahallesi | Evet | %76,3 | %23,7 | %93,8 | 325 |
| Kızılca Mahallesi | Evet | %75,5 | %24,5 | %82,4 | 1.329 |
| Kızılcabölük Mahallesi | Hayır | %34,9 | %65,1 | %88,9 | 2.956 |
| Kozlar Mahallesi | Evet | %65,2 | %34,8 | %88,3 | 572 |
| Medet Mahallesi | Hayır | %49,2 | %50,8 | %93,5 | 278 |
| Nikfer Mahallesi | Hayır | %44,9 | %55,1 | %86,4 | 1.920 |
| Orta Mahallesi | Hayır | %45,7 | %54,3 | %89,3 | 2.445 |
| Ovacık Mahallesi | Hayır | %44,9 | %55,1 | %75,6 | 426 |
| Pınarlar Mahallesi | Evet | %80,7 | %19,3 | %88,2 | 1.045 |
| Pınarlık Mahallesi | Evet | %70,9 | %29,1 | %85,8 | 296 |
| Samanlık Mahallesi | Hayır | %48,8 | %51,2 | %87,6 | 3.327 |
| Sarabat Mahallesi | Evet | %75,5 | %24,5 | %94,7 | 1.035 |
| Seki Mahallesi | Evet | %52,0 | %48,0 | %90,7 | 291 |
| Sofular Mahallesi | Evet | %50,5 | %49,5 | %86,1 | 440 |
| Solmaz Mahallesi | Hayır | %41,9 | %58,1 | %85,3 | 510 |
| Tekkeköy Mahallesi | Hayır | %37,0 | %63,0 | %94,1 | 269 |
| Ulukent Mahallesi | Hayır | %38,1 | %61,9 | %89,1 | 768 |
| Vakıf Mahallesi | Evet | %59,1 | %40,9 | %88,7 | 557 |
| Yahşiler Mahallesi | Evet | %69,4 | %30,6 | %88,5 | 886 |
| Yaka Mahallesi | Hayır | %43,8 | %56,2 | %88,1 | 2.333 |
| Yeni Mahallesi | Evet | %50,6 | %49,4 | %88,1 | 1.543 |
| Yeşilköy Mahallesi | Hayır | %45,1 | %54,9 | %86,0 | 93 |
| Yorga Mahallesi | Hayır | %48,9 | %51,1 | %90,0 | 693 |
| Yukarıboğaz Mahallesi | Evet | %69,7 | %30,3 | %93,9 | 196 |
İlgili sonuçlar