İslahiye 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
İslahiye sonuçlarında Evet %63,2 ile birinci, Hayır %36,8 ile ikinci; fark 26,4 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,4) 11,8 puan üstünde. 70 mahalle ve köy arasından 59'unda Evet önde. Evet en güçlü Kale Mahallesi (%98,3); Hayır en güçlü Kabaklar Mahallesi (%87,2). Katılım %85,9 (Türkiye %85,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
İslahiye 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — İslahiye, Gaziantep, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | İslahiye | Gaziantep | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 22.620 | %63,2 | %62,5 | %51,4 | +11,8 |
| Hayır | 13.162 | %36,8 | %37,5 | %48,6 | −11,8 |
İslahiye seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 141 | 42.523 | 36.544 | %85,9 | 35.782 | 762 |
İslahiye mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağabey Mahallesi | Evet | %54,9 | %45,1 | %88,2 | 204 |
| Ağalarobası Mahallesi | Evet | %91,9 | %8,1 | %91,5 | 94 |
| Akınyolu Mahallesi | Evet | %80,5 | %19,5 | %88,8 | 294 |
| Alaca Mahallesi | Evet | %76,4 | %23,6 | %89,8 | 157 |
| Altınüzüm Mahallesi | Evet | %57,4 | %42,6 | %86,6 | 1.805 |
| Arpalı Mahallesi | Evet | %55,9 | %44,1 | %90,7 | 162 |
| Atatürk Mahallesi | Evet | %54,6 | %45,4 | %86,1 | 2.894 |
| Aydınlık Mahallesi | Hayır | %46,1 | %53,9 | %86,3 | 899 |
| Bahçelievler Mahallesi | Evet | %54,4 | %45,6 | %87,8 | 919 |
| Bayraktepe Mahallesi | Hayır | %43,9 | %56,1 | %83,4 | 247 |
| Beyler Mahallesi | Evet | %68,1 | %31,9 | %87,2 | 1.800 |
| Boğaziçi Mahallesi | Evet | %66,8 | %33,2 | %84,7 | 2.090 |
| Burhaniye Mahallesi | Hayır | %32,4 | %67,6 | %92,6 | 282 |
| Burunsuzlar Mahallesi | Evet | %81,6 | %18,4 | %94,6 | 277 |
| Cevdetpaşa Mahallesi | Evet | %67,8 | %32,2 | %85,3 | 1.133 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Hayır | %44,6 | %55,4 | %83,6 | 940 |
| Çamlıca Mahallesi | Hayır | %47,8 | %52,2 | %84,1 | 1.652 |
| Çerçili Mahallesi | Hayır | %47,1 | %52,9 | %90,7 | 214 |
| Çınarlı Mahallesi | Evet | %92,1 | %7,9 | %89,0 | 73 |
| Çolaklar Mahallesi | Evet | %77,2 | %22,8 | %97,1 | 105 |
| Çubuk Mahallesi | Evet | %88,7 | %11,3 | %90,6 | 138 |
| Değirmencik Mahallesi | Evet | %74,4 | %25,6 | %91,7 | 434 |
| Dervişpaşa Mahallesi | Evet | %61,7 | %38,3 | %86,8 | 1.528 |
| Elbistanhüyüğü Mahallesi | Evet | %61,2 | %38,8 | %83,1 | 148 |
| Erenler Mahallesi | Hayır | %27,0 | %73,0 | %81,0 | 532 |
| Esenler Mahallesi | Evet | %72,5 | %27,5 | %85,5 | 249 |
| Fevzi Çakmak Mahallesi | Evet | %66,0 | %34,0 | %86,4 | 1.584 |
| Fevzipaşa Mahallesi | Evet | %53,3 | %46,7 | %84,1 | 1.496 |
| Güllühüyük Mahallesi | Evet | %56,7 | %43,3 | %96,8 | 188 |
| Güngören Mahallesi | Evet | %96,0 | %4,0 | %94,8 | 212 |
| Haci Ali Öztürk Mahallesi | Evet | %54,0 | %46,0 | %85,5 | 1.097 |
| Hanağzı Mahallesi | Hayır | %38,5 | %61,5 | %95,0 | 120 |
| Hasanlök Mahallesi | Evet | %70,7 | %29,3 | %88,7 | 432 |
| Haydarkenli Mahallesi | Evet | %84,1 | %15,9 | %83,2 | 459 |
| Hürriyet Mahallesi | Evet | %61,6 | %38,4 | %83,2 | 1.819 |
| İdilli Mahallesi | Evet | %72,7 | %27,3 | %79,0 | 272 |
| Kabaklar Mahallesi | Hayır | %12,8 | %87,2 | %91,5 | 176 |
| Kalaycık Mahallesi | Evet | %79,3 | %20,7 | %83,7 | 196 |
| Kale Mahallesi | Evet | %98,3 | %1,7 | %101,1 | 180 |
| Karacaören Mahallesi | Evet | %67,8 | %32,2 | %87,7 | 235 |
| Karakaya Mahallesi | Evet | %69,0 | %31,0 | %85,3 | 184 |
| Karapınar Mahallesi | Evet | %66,0 | %34,0 | %97,0 | 99 |
| Karapolat Mahallesi | Evet | %85,7 | %14,3 | %87,7 | 122 |
| Kayabaşı Mahallesi | Evet | %79,1 | %20,9 | %86,1 | 676 |
| Kazıklı Mahallesi | Evet | %80,2 | %19,8 | %84,0 | 426 |
| Kırıkçalı Mahallesi | Evet | %67,0 | %33,0 | %91,4 | 233 |
| Koçcağız Mahallesi | Evet | %85,7 | %14,3 | %92,5 | 107 |
| Kozdere Mahallesi | Evet | %57,1 | %42,9 | %86,8 | 736 |
| Köklü Mahallesi | Evet | %73,6 | %26,4 | %81,1 | 169 |
| Kuşçumustafa Mahallesi | Hayır | %45,8 | %54,2 | %102,1 | 47 |
| Ortaklı Mahallesi | Evet | %72,5 | %27,5 | %83,8 | 419 |
| Örtülü Mahallesi | Evet | %67,3 | %32,7 | %92,0 | 175 |
| Pınarbaşı Mahallesi | Evet | %51,2 | %48,8 | %83,6 | 1.332 |
| Serinevler Mahallesi | Evet | %59,5 | %40,5 | %82,8 | 988 |
| Sulumağara Mahallesi | Evet | %67,7 | %32,3 | %83,2 | 1.628 |
| Şahmaran Mahallesi | Evet | %68,3 | %31,7 | %87,5 | 281 |
| Şerikanlı Mahallesi | Evet | %80,7 | %19,3 | %87,4 | 388 |
| Tandır Mahallesi | Evet | %64,0 | %36,0 | %91,8 | 318 |
| Telli Mahallesi | Hayır | %36,2 | %63,8 | %91,4 | 105 |
| Türkbahçe Mahallesi | Evet | %62,5 | %37,5 | %84,4 | 815 |
| Yağızlar Mahallesi | Evet | %61,2 | %38,8 | %83,5 | 315 |
| Yelliburun Mahallesi | Evet | %74,5 | %25,5 | %98,1 | 104 |
| Yeni Mahallesi | Evet | %69,2 | %30,8 | %84,5 | 1.422 |
| Yeniceli Mahallesi | Evet | %93,1 | %6,9 | %84,6 | 345 |
| Yeniköy Mahallesi | Evet | %95,6 | %4,4 | %94,4 | 124 |
| Yesemek Mahallesi | Evet | %94,5 | %5,5 | %88,4 | 292 |
| Yeşilova Mahallesi | Evet | %62,4 | %37,6 | %89,4 | 142 |
| Yeşilyurt Mahallesi | Evet | %79,2 | %20,8 | %85,7 | 2.196 |
| Yukarıbilenler Mahallesi | Evet | %69,0 | %31,0 | %82,9 | 462 |
| Zincirli Mahallesi | Evet | %82,3 | %17,7 | %85,4 | 137 |
İlgili sonuçlar