Yavuzeli 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Yavuzeli sonuçlarında Evet %69,1 ile birinci, Hayır %30,9 ile ikinci; fark 38,3 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,2) 18,0 puan üstünde. 44 mahalle ve köy arasından 37'sinde Evet önde. Evet en güçlü Yukarıkekliktepe Mahallesi (%99,3); Hayır en güçlü Kuzuyatağı Mahallesi (%97,5). Katılım %89,6 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Yavuzeli 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Yavuzeli, Gaziantep, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Yavuzeli | Gaziantep | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 7.617 | %69,1 | %62,5 | %51,2 | +18,0 |
| Hayır | 3.400 | %30,9 | %37,5 | %48,8 | −18,0 |
Yavuzeli seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 55 | 12.513 | 11.206 | %89,6 | 11.017 | 189 |
Yavuzeli mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akbayır Mahallesi | Evet | %75,2 | %24,8 | %81,2 | 133 |
| Aşağıhöçüklü Mahallesi | Evet | %75,6 | %24,4 | %95,2 | 293 |
| Aşağıkayabaşı Mahallesi | Hayır | %32,1 | %67,9 | %91,3 | 92 |
| Aşağıkekliktepe Mahallesi | Evet | %94,4 | %5,6 | %98,6 | 72 |
| Bağtepe Mahallesi | Evet | %91,1 | %8,9 | %86,2 | 145 |
| Bakırca Mahallesi | Evet | %84,5 | %15,5 | %92,6 | 512 |
| Ballık Mahallesi | Evet | %63,5 | %36,5 | %85,2 | 378 |
| Beğendik Mahallesi | Evet | %97,1 | %2,9 | %98,6 | 281 |
| Bülbül Mahallesi | Hayır | %10,8 | %89,2 | %89,2 | 83 |
| Büyükkarakuyu Mahallesi | Evet | %89,3 | %10,7 | %96,2 | 1.467 |
| Cingife Mahallesi | Evet | %75,3 | %24,7 | %101,3 | 80 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Evet | %59,2 | %40,8 | %82,8 | 400 |
| Çiltoprak Mahallesi | Evet | %84,2 | %15,8 | %83,9 | 223 |
| Çimenli Mahallesi | Evet | %62,3 | %37,7 | %98,3 | 58 |
| Değirmitaş Mahallesi | Evet | %71,0 | %29,0 | %95,5 | 200 |
| Düzce Mahallesi | Evet | %78,7 | %21,3 | %86,7 | 128 |
| Fevzi Çakmak Mahallesi | Evet | %53,6 | %46,4 | %82,5 | 1.249 |
| Göçmez Mahallesi | Hayır | %9,0 | %91,0 | %95,3 | 316 |
| Gülpınar Mahallesi | Evet | %92,3 | %7,7 | %94,3 | 192 |
| Hacımallı Mahallesi | Evet | %91,7 | %8,3 | %92,5 | 305 |
| Havuz Mahallesi | Evet | %75,6 | %24,4 | %82,7 | 150 |
| Hürriyet Mahallesi | Evet | %53,8 | %46,2 | %80,3 | 532 |
| Ilıcak Mahallesi | Evet | %89,8 | %10,2 | %92,2 | 64 |
| Karabey Mahallesi | Evet | %72,4 | %27,6 | %90,0 | 150 |
| Karahan Mahallesi | Evet | %89,2 | %10,8 | %86,0 | 86 |
| Karahüseyinli Mahallesi | Evet | %84,7 | %15,3 | %88,9 | 81 |
| Kasaba Mahallesi | Evet | %67,8 | %32,2 | %91,0 | 189 |
| Keşrobası Mahallesi | Evet | %55,8 | %44,2 | %81,5 | 130 |
| Kuzuyatağı Mahallesi | Hayır | %2,5 | %97,5 | %95,6 | 496 |
| Küçükkarakuyu Mahallesi | Evet | %73,2 | %26,8 | %72,8 | 180 |
| Örenli Mahallesi | Evet | %89,0 | %11,0 | %95,8 | 142 |
| Saraymağara Mahallesi | Evet | %93,8 | %6,3 | %85,7 | 279 |
| Sarıbuğday Mahallesi | Evet | %53,8 | %46,2 | %89,1 | 175 |
| Sarılar Mahallesi | Hayır | %11,8 | %88,2 | %86,0 | 470 |
| Sultan Selim Mahallesi | Evet | %72,9 | %27,1 | %88,9 | 234 |
| Süleymanobası Mahallesi | Evet | %95,1 | %4,9 | %94,8 | 795 |
| Şenlikçe Mahallesi | Evet | %83,9 | %16,1 | %91,0 | 166 |
| Tokaçlı Mahallesi | Evet | %90,6 | %9,4 | %86,4 | 346 |
| Üçgöl Mahallesi | Evet | %98,3 | %1,7 | %90,9 | 328 |
| Yarımca Mahallesi | Hayır | %13,7 | %86,3 | %91,1 | 112 |
| Yeniyurt Mahallesi | Evet | %84,5 | %15,5 | %95,5 | 110 |
| Yöreli Mahallesi | Evet | %73,9 | %26,1 | %80,0 | 335 |
| Yukarıkekliktepe Mahallesi | Evet | %99,3 | %0,7 | %101,4 | 145 |
| Yukarıyeniköy Mahallesi | Hayır | %36,6 | %63,4 | %88,6 | 211 |
İlgili sonuçlar