Antakya 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Antakya sonuçlarında Evet %53,6 ile birinci, Hayır %46,4 ile ikinci; fark 7,2 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,2) 2,4 puan üstünde. 95 mahalle ve köy arasından 65'inde Evet önde. Evet en güçlü Boşin Mahallesi (%96,7); Hayır en güçlü Günyazı Mahallesi (%97,7). Katılım %88,7 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Antakya 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Antakya, Hatay, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Antakya | Hatay | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 108.092 | %53,6 | %45,6 | %51,2 | +2,4 |
| Hayır | 93.509 | %46,4 | %54,4 | %48,8 | −2,4 |
Antakya seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 619 | 230.210 | 204.176 | %88,7 | 201.601 | 2.575 |
Antakya mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Açıkdere Mahallesi | Evet | %88,7 | %11,3 | %96,1 | 1.112 |
| Akasya Mahallesi | Evet | %76,5 | %23,5 | %87,7 | 16.027 |
| Akcurun Mahallesi | Evet | %84,7 | %15,3 | %95,7 | 625 |
| Akçaova Mahallesi | Evet | %80,3 | %19,7 | %89,8 | 925 |
| Akevler Mahallesi | Evet | %57,3 | %42,7 | %87,0 | 9.437 |
| Akhisar Mahallesi | Evet | %75,7 | %24,3 | %85,3 | 933 |
| Aksaray Mahallesi | Evet | %79,1 | %20,9 | %86,9 | 6.333 |
| Alaattin Mahallesi | Evet | %63,4 | %36,6 | %89,8 | 669 |
| Alahan Mahallesi | Evet | %76,6 | %23,4 | %92,6 | 688 |
| Alazı Mahallesi | Hayır | %3,6 | %96,4 | %92,1 | 1.367 |
| Altınçay Mahallesi | Evet | %77,3 | %22,7 | %88,4 | 5.856 |
| Anayazı Mahallesi | Hayır | %8,5 | %91,5 | %91,8 | 1.588 |
| Apaydın Mahallesi | Evet | %94,4 | %5,6 | %101,8 | 610 |
| Arpahan Mahallesi | Evet | %81,2 | %18,8 | %92,9 | 336 |
| Aşağıoba Mahallesi | Evet | %85,8 | %14,2 | %91,1 | 1.028 |
| Avsuyu Mahallesi | Evet | %92,7 | %7,3 | %88,8 | 2.762 |
| Aydınlıkevler Mahallesi | Evet | %88,6 | %11,4 | %90,3 | 1.355 |
| Bağrıyanık Mahallesi | Evet | %72,1 | %27,9 | %90,2 | 2.563 |
| Barbaros Mahallesi | Evet | %81,1 | %18,9 | %89,3 | 272 |
| Biniciler Mahallesi | Evet | %80,8 | %19,2 | %88,5 | 331 |
| Bitiren Mahallesi | Evet | %91,9 | %8,1 | %100,2 | 436 |
| Boşin Mahallesi | Evet | %96,7 | %3,3 | %86,5 | 2.209 |
| Bozhüyük Mahallesi | Evet | %81,5 | %18,5 | %92,1 | 529 |
| Büyükdalyan Mahallesi | Hayır | %2,3 | %97,7 | %89,3 | 1.590 |
| Cebrail Mahallesi | Evet | %53,6 | %46,4 | %87,0 | 6.752 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Evet | %51,9 | %48,1 | %89,1 | 5.095 |
| Demirköprü Mahallesi | Evet | %81,4 | %18,6 | %87,0 | 586 |
| Derince Mahallesi | Hayır | %29,4 | %70,6 | %85,6 | 868 |
| Dikmece Mahallesi | Hayır | %2,9 | %97,1 | %89,2 | 1.556 |
| Doğanköy Mahallesi | Hayır | %5,0 | %95,0 | %92,7 | 629 |
| Dutdibi Mahallesi | Evet | %81,0 | %19,0 | %89,8 | 519 |
| Ekinci Mahallesi | Hayır | %27,6 | %72,4 | %87,7 | 8.550 |
| Emek Mahallesi | Evet | %76,3 | %23,7 | %88,9 | 6.751 |
| Esenlik Mahallesi | Evet | %68,0 | %32,0 | %88,4 | 6.860 |
| Esentepe Mahallesi | Evet | %76,0 | %24,0 | %90,0 | 4.531 |
| Fevzi Çakmak Mahallesi | Hayır | %13,6 | %86,4 | %91,3 | 990 |
| Gazi Mahallesi | Hayır | %40,0 | %60,0 | %88,9 | 6.129 |
| Gazipaşa Mahallesi | Hayır | %36,6 | %63,4 | %92,1 | 380 |
| General Şükrü Kanatlı Mahallesi | Hayır | %44,3 | %55,7 | %86,7 | 6.040 |
| Gökçegöz Mahallesi | Evet | %86,1 | %13,9 | %94,2 | 619 |
| Gülderen Mahallesi | Hayır | %37,8 | %62,2 | %90,7 | 825 |
| Güllübahçe Mahallesi | Hayır | %12,6 | %87,4 | %86,2 | 354 |
| Günyazı Mahallesi | Hayır | %2,3 | %97,7 | %90,4 | 1.796 |
| Güzelburç Mahallesi | Hayır | %19,4 | %80,6 | %89,7 | 4.621 |
| Habib-İ Neccar Mahallesi | Evet | %72,2 | %27,8 | %85,1 | 114 |
| Hacı Ömer Alpagot Mahallesi | Evet | %84,6 | %15,4 | %87,3 | 3.549 |
| Haraparası Mahallesi | Hayır | %22,6 | %77,4 | %87,5 | 311 |
| Hasanlı Mahallesi | Hayır | %46,8 | %53,2 | %297,4 | 38 |
| Havuzlar Mahallesi | Evet | %79,7 | %20,3 | %90,0 | 814 |
| İplik Pazarı Mahallesi | Evet | %86,8 | %13,2 | %89,4 | 282 |
| Kantara Mahallesi | Evet | %85,2 | %14,8 | %89,2 | 572 |
| Karaali Bölüğü Mahallesi | Evet | %89,2 | %10,8 | %91,6 | 1.242 |
| Karaali Mahallesi | Hayır | %2,4 | %97,6 | %88,9 | 2.369 |
| Kardeşler Mahallesi | Evet | %90,0 | %10,0 | %90,5 | 982 |
| Karlısu Mahallesi | Evet | %66,7 | %33,3 | %91,0 | 2.524 |
| Kışlasaray Mahallesi | Hayır | %10,1 | %89,9 | %88,5 | 3.840 |
| Kisecik Mahallesi | Evet | %92,8 | %7,2 | %94,2 | 1.478 |
| Kocaabdi Mahallesi | Evet | %73,9 | %26,1 | %88,3 | 205 |
| Kuruyer Mahallesi | Evet | %89,8 | %10,2 | %98,2 | 513 |
| Kuyulu Mahallesi | Evet | %55,3 | %44,7 | %87,3 | 994 |
| Kuzeytepe Mahallesi | Hayır | %5,0 | %95,0 | %89,1 | 4.393 |
| Küçükdalyan Mahallesi | Hayır | %5,3 | %94,7 | %89,1 | 6.746 |
| Madenboyu Mahallesi | Evet | %93,3 | %6,7 | %92,8 | 1.386 |
| Mansurlu Mahallesi | Evet | %91,7 | %8,3 | %97,4 | 529 |
| Maraşboğazı Mahallesi | Evet | %65,3 | %34,7 | %93,2 | 646 |
| Maşuklu Mahallesi | Hayır | %10,9 | %89,1 | %89,8 | 3.665 |
| Melekli Mahallesi | Evet | %76,2 | %23,8 | %89,0 | 118 |
| Meydan Mahallesi | Evet | %64,8 | %35,2 | %83,8 | 538 |
| Narlıca Mahallesi | Evet | %89,7 | %10,3 | %89,0 | 9.262 |
| Odabaşı Mahallesi | Hayır | %24,0 | %76,0 | %86,9 | 11.636 |
| Oğlakören Mahallesi | Evet | %67,0 | %33,0 | %93,8 | 981 |
| Orhanlı Mahallesi | Hayır | %35,5 | %64,5 | %88,6 | 909 |
| Ovakent Mahallesi | Evet | %94,9 | %5,1 | %83,6 | 3.146 |
| Paşaköy Mahallesi | Evet | %71,2 | %28,8 | %92,5 | 227 |
| Saçaklı Mahallesi | Hayır | %33,6 | %66,4 | %86,9 | 298 |
| Saraycık Mahallesi | Evet | %84,1 | %15,9 | %93,2 | 323 |
| Saraykent Mahallesi | Evet | %69,3 | %30,7 | %87,3 | 9.742 |
| Serinyol Mahallesi | Hayır | %7,9 | %92,1 | %89,0 | 9.743 |
| Sofular Mahallesi | Hayır | %31,2 | %68,8 | %88,6 | 630 |
| Suvatlı Mahallesi | Evet | %78,6 | %21,4 | %95,1 | 409 |
| Şehitler Mahallesi | Evet | %80,8 | %19,2 | %89,1 | 385 |
| Şeyhali Mahallesi | Evet | %80,9 | %19,1 | %90,1 | 473 |
| Şirince Mahallesi | Evet | %82,1 | %17,9 | %92,2 | 829 |
| Tahtaköprü Mahallesi | Evet | %86,9 | %13,1 | %92,1 | 570 |
| Tanışma Mahallesi | Evet | %93,1 | %6,9 | %90,8 | 1.803 |
| Ulucami Mahallesi | Evet | %71,2 | %28,8 | %88,4 | 465 |
| Uzunaliç Mahallesi | Evet | %89,1 | %10,9 | %92,1 | 467 |
| Üçgedik Mahallesi | Hayır | %21,3 | %78,7 | %91,2 | 788 |
| Ürgenpaşa Mahallesi | Hayır | %49,9 | %50,1 | %87,3 | 11.695 |
| Üzümdalı Mahallesi | Evet | %79,2 | %20,8 | %90,1 | 1.068 |
| Yaylacık Mahallesi | Evet | %90,0 | %10,0 | %96,7 | 426 |
| Yenicami Mahallesi | Evet | %59,8 | %40,2 | %90,6 | 96 |
| Yeşilova Mahallesi | Evet | %95,2 | %4,8 | %90,6 | 393 |
| Zenginler Mahallesi | Evet | %57,0 | %43,0 | %91,3 | 574 |
| Zülüflühan Mahallesi | Hayır | %17,1 | %82,9 | %82,2 | 992 |
İlgili sonuçlar