Hassa 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Hassa sonuçlarında Evet %71,3 ile birinci, Hayır %28,7 ile ikinci; fark 42,7 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,2) 20,1 puan üstünde. 39 mahalle ve köy arasından 38'inde Evet önde. Evet en güçlü Sugediği Mahallesi (%97,4); Hayır en güçlü Gazeluşağı Mahallesi (%53,8). Katılım %86,1 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Hassa 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Hassa, Hatay, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Hassa | Hatay | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 20.981 | %71,3 | %45,6 | %51,2 | +20,1 |
| Hayır | 8.434 | %28,7 | %54,4 | %48,8 | −20,1 |
Hassa seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 112 | 35.184 | 30.282 | %86,1 | 29.415 | 867 |
Hassa mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akbez Mahallesi | Evet | %61,7 | %38,3 | %82,5 | 6.141 |
| Aktepe Mahallesi | Evet | %76,2 | %23,8 | %86,8 | 5.401 |
| Ardıçlı Mahallesi | Evet | %65,7 | %34,3 | %84,0 | 2.540 |
| Arpalıuşağı Mahallesi | Evet | %77,7 | %22,3 | %90,6 | 469 |
| Aşağıkarafakılı Mahallesi | Evet | %89,1 | %10,9 | %93,5 | 399 |
| Bademli Mahallesi | Evet | %81,9 | %18,1 | %93,1 | 508 |
| Bintaş Mahallesi | Evet | %70,0 | %30,0 | %87,2 | 234 |
| Buhara Mahallesi | Evet | %61,5 | %38,5 | %81,2 | 791 |
| Çay Mahallesi | Evet | %57,0 | %43,0 | %83,1 | 812 |
| Çınarbaşı Mahallesi | Evet | %53,4 | %46,6 | %88,1 | 335 |
| Dedemli Mahallesi | Evet | %79,0 | %21,0 | %84,6 | 312 |
| Demrek Mahallesi | Evet | %90,6 | %9,4 | %91,6 | 926 |
| Dervişpaşa Mahallesi | Evet | %61,5 | %38,5 | %85,6 | 1.052 |
| Eğribucak Mahallesi | Evet | %75,2 | %24,8 | %89,5 | 523 |
| Gazeluşağı Mahallesi | Hayır | %46,2 | %53,8 | %76,4 | 157 |
| Girne Mahallesi | Evet | %59,1 | %40,9 | %84,4 | 2.295 |
| Gülkent Mahallesi | Evet | %80,4 | %19,6 | %83,3 | 461 |
| Gülpınar Mahallesi | Evet | %84,2 | %15,8 | %90,4 | 261 |
| Güvenç Mahallesi | Evet | %92,5 | %7,5 | %91,9 | 568 |
| Hacılar Mahallesi | Evet | %74,7 | %25,3 | %89,1 | 422 |
| Halallar Mahallesi | Evet | %83,6 | %16,4 | %101,4 | 216 |
| Haydarlar Mahallesi | Evet | %59,1 | %40,9 | %87,2 | 274 |
| Katranlık Mahallesi | Evet | %86,3 | %13,7 | %87,0 | 416 |
| Koruhöyük Mahallesi | Evet | %68,3 | %31,7 | %91,2 | 148 |
| Küreci Mahallesi | Evet | %79,5 | %20,5 | %85,2 | 1.801 |
| Mazmanlı Mahallesi | Evet | %88,8 | %11,2 | %86,8 | 952 |
| Onbeşkasım Mahallesi | Evet | %60,5 | %39,5 | %86,3 | 937 |
| Sapanözü Mahallesi | Evet | %73,7 | %26,3 | %88,3 | 325 |
| Söğüt Mahallesi | Evet | %82,1 | %17,9 | %89,3 | 1.043 |
| Sugediği Mahallesi | Evet | %97,4 | %2,6 | %95,1 | 81 |
| Tepebaşı Mahallesi | Evet | %56,8 | %43,2 | %99,5 | 422 |
| Tiyek Mahallesi | Evet | %65,5 | %34,5 | %89,7 | 194 |
| Yeni Mahallesi | Evet | %61,4 | %38,6 | %84,1 | 1.141 |
| Yeniyapan Mahallesi | Evet | %66,7 | %33,3 | %90,2 | 112 |
| Yoluklar Mahallesi | Evet | %77,0 | %23,0 | %85,1 | 288 |
| Yukarıbucak Mahallesi | Evet | %89,4 | %10,6 | %85,0 | 327 |
| Yukarıkarafakılı Mahallesi | Evet | %73,7 | %26,3 | %83,0 | 577 |
| Yuvalı Mahallesi | Evet | %87,1 | %12,9 | %89,4 | 881 |
| Zeytinoba Mahallesi | Evet | %75,5 | %24,5 | %87,6 | 442 |
İlgili sonuçlar