Eğirdir 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Eğirdir sonuçlarında Evet %59,7 ile birinci, Hayır %40,3 ile ikinci; fark 19,4 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,2) 8,5 puan üstünde. 57 mahalle ve köy arasından 45'inde Evet önde. Evet en güçlü Aşağı Gökdere Köyü (%93,3); Hayır en güçlü Kale Mahallesi (%63,2). Katılım %87,9 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Eğirdir 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Eğirdir, Isparta, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Eğirdir | Isparta | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 12.367 | %59,7 | %56,0 | %51,2 | +8,5 |
| Hayır | 8.351 | %40,3 | %44,0 | %48,8 | −8,5 |
Eğirdir seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 90 | 24.203 | 21.270 | %87,9 | 20.718 | 552 |
Eğirdir mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağa Mahallesi | Evet | %56,7 | %43,3 | %88,1 | 260 |
| Ağılköy | Evet | %76,7 | %23,3 | %90,7 | 494 |
| Akdoğan Köyü | Evet | %80,6 | %19,4 | %95,8 | 427 |
| Akpınar Köyü | Evet | %78,3 | %21,7 | %92,1 | 101 |
| Altınkum Mahallesi | Hayır | %40,7 | %59,3 | %86,6 | 1.494 |
| Aşağı Gökdere Köyü | Evet | %93,3 | %6,7 | %95,7 | 253 |
| Bademli Köyü | Evet | %93,2 | %6,8 | %93,9 | 196 |
| Bağbuyan Mahallesi | Evet | %60,6 | %39,4 | %89,5 | 38 |
| Bağcık Köyü | Evet | %84,5 | %15,5 | %75,6 | 427 |
| Bağıllı Köyü | Evet | %68,8 | %31,2 | %86,4 | 521 |
| Bağlar Mahallesi | Evet | %57,1 | %42,9 | %94,4 | 234 |
| Bağören Köyü | Evet | %57,7 | %42,3 | %88,4 | 147 |
| Baklan Köyü | Evet | %69,0 | %31,0 | %84,1 | 176 |
| Balkırı Köyü | Evet | %62,0 | %38,0 | %90,6 | 502 |
| Barla Köyü | Evet | %70,2 | %29,8 | %84,2 | 930 |
| Beydere Köyü | Evet | %61,9 | %38,1 | %94,6 | 168 |
| Camii Mahallesi | Evet | %50,5 | %49,5 | %86,9 | 236 |
| Çayköy | Evet | %64,4 | %35,6 | %92,0 | 599 |
| Demirkapı Mahallesi | Hayır | %49,6 | %50,4 | %90,8 | 153 |
| Eyüpler Köyü | Evet | %67,5 | %32,5 | %94,2 | 207 |
| Gökçehüyük Köyü | Hayır | %42,1 | %57,9 | %87,8 | 829 |
| Göktaş Mahallesi | Evet | %73,3 | %26,7 | %90,6 | 256 |
| Hacışeyh Mahallesi | Hayır | %42,1 | %57,9 | %94,1 | 169 |
| Hamam Mahallesi | Hayır | %44,9 | %55,1 | %89,1 | 184 |
| Havutlu Köyü | Evet | %89,7 | %10,3 | %85,1 | 47 |
| Haymana Köyü | Evet | %78,9 | %21,1 | %95,1 | 82 |
| İmaret Mahallesi | Hayır | %43,6 | %56,4 | %85,6 | 554 |
| İstasyon Mahallesi | Hayır | %41,8 | %58,2 | %86,0 | 1.812 |
| Kale Mahallesi | Hayır | %36,8 | %63,2 | %84,4 | 109 |
| Katip Mahallesi | Evet | %55,4 | %44,6 | %86,6 | 164 |
| Kırıntı Köyü | Evet | %70,6 | %29,4 | %95,8 | 259 |
| Kızılçubuk Mahallesi | Evet | %58,7 | %41,3 | %87,0 | 694 |
| Konya Bucağı Mahallesi | Evet | %69,3 | %30,7 | %90,0 | 289 |
| Kubbeli Mahallesi | Hayır | %48,3 | %51,7 | %85,3 | 143 |
| Mahmatlar Köyü | Evet | %75,2 | %24,8 | %92,6 | 364 |
| Menderes Mahallesi | Evet | %50,2 | %49,8 | %88,7 | 912 |
| Pazarköy | Evet | %60,0 | %40,0 | %75,6 | 401 |
| Pınar Pazarı Mahallesi | Evet | %63,4 | %36,6 | %89,2 | 1.268 |
| Poyraz Mahallesi | Hayır | %49,0 | %51,0 | %83,5 | 188 |
| Sanayi Mahallesi | Evet | %67,9 | %32,1 | %90,9 | 525 |
| Sarıidris-Ağa Mahallesi | Evet | %65,4 | %34,6 | %87,6 | 249 |
| Sarıidris-Dere Mahallesi | Evet | %57,7 | %42,3 | %85,4 | 274 |
| Sarıidris-Hürriyet Mahallesi | Evet | %63,1 | %36,9 | %82,0 | 912 |
| Sarıidris-İstiklal Mahallesi | Evet | %58,9 | %41,1 | %83,2 | 208 |
| Sekibağ Mahallesi | Evet | %57,0 | %43,0 | %88,8 | 712 |
| Serpilköy | Evet | %73,2 | %26,8 | %94,6 | 406 |
| Sevinçbey Köyü | Evet | %82,3 | %17,7 | %92,1 | 164 |
| Seydim Mahallesi | Hayır | %47,9 | %52,1 | %79,3 | 222 |
| Sipahiler Köyü | Evet | %78,5 | %21,5 | %87,8 | 205 |
| Sorkuncak Köyü | Evet | %63,1 | %36,9 | %90,0 | 680 |
| Tepeli Köyü | Evet | %59,6 | %40,4 | %93,7 | 459 |
| Yazla Mahallesi | Hayır | %46,3 | %53,7 | %84,1 | 825 |
| Yeni Mahallesi | Evet | %57,1 | %42,9 | %88,0 | 575 |
| Yeşilada Mahallesi | Evet | %50,0 | %50,0 | %75,7 | 173 |
| Yılgıncak Köyü | Evet | %76,9 | %23,1 | %91,8 | 61 |
| Yukarıgökdere Köyü | Evet | %63,2 | %36,8 | %93,4 | 767 |
| Yuvalı Köyü | Evet | %79,5 | %20,5 | %84,6 | 499 |
İlgili sonuçlar