Sütçüler 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Sütçüler sonuçlarında Evet %79,1 ile birinci, Hayır %20,9 ile ikinci; fark 58,2 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,2) 27,9 puan üstünde. 37 mahalle ve köy arasından 37'sinde Evet önde. Evet en güçlü Çukurca Köyü (%97,4); Hayır en güçlü Birlik Mahallesi (%48,1). Katılım %84,9 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Sütçüler 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Sütçüler, Isparta, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Sütçüler | Isparta | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 5.572 | %79,1 | %56,0 | %51,2 | +27,9 |
| Hayır | 1.472 | %20,9 | %44,0 | %48,8 | −27,9 |
Sütçüler seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 45 | 8.564 | 7.275 | %84,9 | 7.044 | 231 |
Sütçüler mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Aşağıyaylabel Köyü | Evet | %91,3 | %8,7 | %89,5 | 333 |
| Ayvalıpınar Köyü | Evet | %78,7 | %21,3 | %83,3 | 515 |
| Başkoz Mahallesi | Evet | %61,4 | %38,6 | %87,2 | 141 |
| Bekirağalar Köyü | Evet | %91,7 | %8,3 | %91,3 | 80 |
| Belen Mahallesi | Evet | %78,7 | %21,3 | %84,8 | 92 |
| Belence Köyü | Evet | %90,6 | %9,4 | %88,8 | 400 |
| Beydili Köyü | Evet | %84,3 | %15,7 | %81,0 | 326 |
| Birlik Mahallesi | Evet | %51,9 | %48,1 | %77,6 | 563 |
| Boğazköy | Evet | %75,6 | %24,4 | %90,6 | 96 |
| Bucakdere Köyü | Evet | %95,4 | %4,6 | %93,2 | 118 |
| Cami Mahallesi | Evet | %62,8 | %37,2 | %72,2 | 162 |
| Çandır Köyü | Evet | %67,6 | %32,4 | %87,8 | 492 |
| Çobanisa Köyü | Evet | %96,8 | %3,2 | %84,2 | 449 |
| Çukurca Köyü | Evet | %97,4 | %2,6 | %108,6 | 35 |
| Darıbükü Köyü | Evet | %92,3 | %7,7 | %78,8 | 104 |
| Erenler Mahallesi | Evet | %68,4 | %31,6 | %79,3 | 329 |
| Güldallı Köyü | Evet | %95,6 | %4,4 | %96,8 | 94 |
| Gümü Köyü | Evet | %97,1 | %2,9 | %100,7 | 139 |
| Hacıahmetler Köyü | Evet | %79,7 | %20,3 | %75,0 | 84 |
| Hacıaliler Köyü | Evet | %89,2 | %10,8 | %86,6 | 112 |
| İbişler Köyü | Evet | %93,7 | %6,3 | %83,0 | 100 |
| İncedere Köyü | Evet | %91,0 | %9,0 | %84,1 | 195 |
| Karadiken Köyü | Evet | %86,2 | %13,8 | %87,5 | 289 |
| Kasımlar Köyü | Evet | %73,6 | %26,4 | %86,5 | 438 |
| Kesme Köyü | Evet | %85,7 | %14,3 | %89,4 | 814 |
| Kuzca Köyü | Evet | %77,4 | %22,6 | %72,4 | 87 |
| Melikler Köyü | Evet | %86,5 | %13,5 | %88,1 | 42 |
| Müezzinler Köyü | Evet | %53,8 | %46,3 | %87,1 | 93 |
| Pınarköy | Evet | %87,3 | %12,7 | %75,4 | 138 |
| Sağrak Köyü | Evet | %66,7 | %33,3 | %75,0 | 84 |
| Sarayköy | Evet | %91,1 | %8,9 | %85,7 | 56 |
| Sarımehmetler Köyü | Evet | %94,5 | %5,5 | %85,0 | 327 |
| Şeyhler Köyü | Evet | %79,6 | %20,4 | %96,0 | 175 |
| Yeniköy | Evet | %67,9 | %32,1 | %94,9 | 59 |
| Yeşildere Mahallesi | Evet | %81,8 | %18,2 | %88,0 | 50 |
| Yeşilyurt Köyü | Evet | %72,8 | %27,2 | %87,2 | 531 |
| Yukarı Mahallesi | Evet | %53,0 | %47,0 | %73,5 | 422 |
İlgili sonuçlar