Uluborlu 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Uluborlu sonuçlarında Evet %52,5 ile birinci, Hayır %47,5 ile ikinci; fark 5,0 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,2) 1,3 puan üstünde. 15 mahalle ve köy arasından 10'unda Evet önde. Evet en güçlü Dere Köyü (%74,6); Hayır en güçlü Topraklık Mahallesi (%55,5). Katılım %79,7 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Uluborlu 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Uluborlu, Isparta, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Uluborlu | Isparta | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 2.260 | %52,5 | %56,0 | %51,2 | +1,3 |
| Hayır | 2.043 | %47,5 | %44,0 | %48,8 | −1,3 |
Uluborlu seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 20 | 5.487 | 4.375 | %79,7 | 4.303 | 72 |
Uluborlu mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Dere Köyü | Evet | %74,6 | %25,4 | %88,0 | 250 |
| Güreşyeri Mahallesi | Hayır | %47,3 | %52,7 | %79,3 | 377 |
| Hamideli Mahallesi | Evet | %57,6 | %42,4 | %84,9 | 601 |
| İleydağı Köyü | Evet | %50,9 | %49,1 | %93,1 | 232 |
| İnhisar Köyü | Evet | %59,2 | %40,8 | %83,1 | 89 |
| Kabaağaç Mahallesi | Hayır | %45,5 | %54,5 | %84,7 | 281 |
| Kösehasan Mahallesi | Evet | %53,8 | %46,2 | %87,7 | 383 |
| Küçükkabaca Köyü | Hayır | %46,4 | %53,6 | %83,1 | 255 |
| Namazgah Mahallesi | Evet | %63,3 | %36,7 | %80,5 | 210 |
| Pazar Mahallesi | Evet | %51,1 | %48,9 | %72,2 | 677 |
| Selçuklu Mahallesi | Evet | %50,8 | %49,2 | %71,4 | 696 |
| Serenler Mahallesi | Evet | %50,4 | %49,6 | %87,7 | 310 |
| Taşköprü Mahallesi | Hayır | %48,9 | %51,1 | %68,1 | 348 |
| Topraklık Mahallesi | Hayır | %44,5 | %55,5 | %82,4 | 426 |
| Zincirli Mahallesi | Evet | %54,8 | %45,2 | %72,4 | 352 |
İlgili sonuçlar